صفحه اصلی » اجتماعی » نظارت بر حفظ حرمت ماه رمضان توسط 50 گروه مردمی/ تاکید داریم که حرمت ماه خدا حفظ شود

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خبرداد؛

نظارت بر حفظ حرمت ماه رمضان توسط 50 گروه مردمی/ تاکید داریم که حرمت ماه خدا حفظ شود

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با بیان اینکه جلسه ای با دبیران مناطق و شهرهای اطراف برگزار و برای هر منطقه یک مسئول گذاشته شد، گفت: 50 گروه مردمی به صورت افتخاری ورود پیدا کرده و به هر کدام منطقه ای واگذار شد که نظارت در آن منطقه را به عهده خواند داشت.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۳ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۶

حجت الاسلام احمد عبدالهی نژاد در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: با توجه به اینکه اهمیت ویژه ای برای  ماه مبارک رمضان در آیات قرآن و روایات شریف وجود دارد، تکلیف داریم به عنوان یک مسلمان عظمت این ماه را حفظ کنیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان تصریح کرد: از این رو دو برنامه و دو نمونه کار برنامه ریزی شده  که یکی از آن ها کارهای ایجابی است که عمده زحمت این اتفاق بر عهده شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی استان خواهد بود.

وی با اشاره به تعاملی که شورای تبلغات با دستگاه های مختلف دارد، گفت: قرار شده است شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی نسبت به فضا سازی شهر به شکلی که وقتی فردی وارد این شهر می شود، متوجه شود که ماه خاصی است و عظمت آن اینگونه حفظ شود، اقدام کند.

عبدالهی نژاد ادامه داد: همچنین مقرر شد ادارات نیز در این زمینه و با فضایی که در اختیار دارند تبلیغاتی داشته باشند و همچنین از مساجد هم در تمام وعده ها صدای اذان پخش شود.

نظارت جدی بر اماکن برای جلوگیری از روزه خواری

احمد عبدالهی نژاد در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد نظارت بر امکان در بحث روزه خواری گفت: قرار شد نظارت جدی در این زمینه شکل گیرد و با اتاق اصناف، صنعت معدن و شهرداری و پلیس در این زمینه جلساتی برگزار شده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با بیان  اینکه جلسه ای نیز با دبیران مناطق وشهرهای اطراف برگزار و برای هر منطقه یک مسئول گذاشته شد، عنوان کرد: 50 گروه مردمی به صورت افتخاری ورود پیدا کرده و به هر کدام منطقه ای واگذار شد که نظارت در آن منطقه را به عهده خواند داشت.

وی ادامه داد: نظارت این گروه ها بر دستگاه ها و پس از آن اصناف است؛ در مورد مردم نیز اعتقاد دارم اگر فضا سازی شکل گیرد و اگر خود  ما و حاکمیت نشان دهد این ماه  حرمت دارد خود رعایت خواهند کرد.

عبدالهی نژآد گفت: حال اگر کسی مسافر است و یا به هر دلیلی نمی تواند روزه بگیرد و روزه خواری می کند به این فرد تذکر لسانی توسط گروه ها داده می شود و به این صورت مشکل حل می شود البته در کنار این گروه ها نیروهای بسیج و نیروی انتظامی نیز ر این زمینه فعال خواهند بود.

نظارت گروه های مردمی بر گران فروش ها در بازار

احمد عبدالهی نژاد خاطرنشان کرد: امیدواریم این ماه مبارک رمضان ماهی باشد که حرمت ماه حفظ شود؛ البته دغدغه ای دیگر نیز وجود دارد که بخشی از آن البته در سطح ملی است که سعی شد در سطح توان این مشکلات نیز در استان مد نظر گیرد که یکی از آن ها برای مثال افزایش قیمت اقلام پر مصرف مانند زولبیا، آش و حلیم و … در این ماه است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان ادامه داد: در این زمینه گروهی از سوی صنعت و معدن گذاشته شد که بر قیمت این اقلام در بازار نظارت داشته باشند و قرار شد نیروهای مردم نیز اگر با این گرانفروشی ها رو به رو شدند اطلاع داده و توسط صنعت و معدن با آن ها برخورد شود و همچنین سامانه 124 هم برای تخلف در قیمت ها و هم برای تخلفات دیگر در دسترس شهروندان خواهد بود.

وی عنوان کرد: اگر تذکر لسانی به واحد صنفی در این ماه موثر نبود پس از آن این تذکر به اتحادیه مربوطه و بعد از آن نیز به اتاق اصناف و پس از آن اماکن اعلام می شود و همچنین امسال دستوری متفاوتی را دادستان دادند که در قدم اول با مراعات حال کسبه در این شرایط اقتصادی رفتار شود اما در عین حال کسی اگر حرمت این ماه را شکست و حرمت شکنی اتفاق افتاد دادستان دستور دادند بلافاصله در محل پلمب شود و اخطار پلمب و از آن ده روز بگذرد و ماه رمضان تمام شود، اینگونه نخواهد بود.

عبدالهی نژاد با بیان اینکه پروتکل های بهداشتی نیز امسال مزید بر علت است و واحدهای صنفی خودشان مراعات و رعایت کنند، گفت: اگر فردی با روزه خواری و یا هنجارشکنی در این زمینه روبرو شد می تواند با برخورد مناسب تذکر لسانی دهد و اگر نتوانست و قدرتش نرسید می تواند با نیروی انتظامی تماس بگیرد.

حمایت صد در صدی قضایی ستاد امر به معروف از تذکردهندگان

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: اگر در این تذکرات مشکلی پیش آمد و یا به فرد تذکر دهنده توهینی شد و نیاز به حمایت قضایی شد، ستاد امر به معروف و نهی از منکر از صفر تا 100 حمایت قضایی را انجام خواهد داد.

وی بیان کرد: اگر فردی به هر دلیلی روزه نیست اجازه ندارد به صورت علنی روزه خواری کند؛ بنابراین روزه داری یک مسئله و حفظ حرمت ماه مبارک رمضان موضوع دیگری است که ما تاکید داریم که حرمت ماه خدا باید حفظ شود.

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد