صاحب نیوز

686296_705-575x323

از سهام ها و نمادهای بازار بورس چه خبر؟/ فروی قفل در صف فروش؛ بازده 210 درصدی شپنا در یکسال

ذوب روی اصفهان یکی از سهام های و نمادهای بازار است که در این روزها با صف فروش همراه است و بسیاری از دارندگان سهام آن نمی توانند سهام خود را نقد کنند که به نظر می رسد دامنه نامتقارن به این موضوع کمک کرده است، قیمت هر سهم فروی در حال حاضر 6 هزار و 100 تومان است و در این هفته همه روزه با صف فروش همراه بوده است و قیمت این سهم نیز شرایط نزولی را پشت سر گذاشته است.

کدخبر: 1045051
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ @ ۰۹:۲۳


به گزارش صاحب نیوز؛ بازار سرمایه که با دعوت دولت مردان با استقبال عمومی رو به شد بیش از هفت ماه است وضعیت خوبی ندارد و برخی از سرمایه گذاران که در اوج به بازار پیوسته اند اکنون با ضرر قابل توجه رو به رو هستند و در شرایطی که انتظار می رفت در فروردین ماه و اردیبهشت ماه با راهکارهای اتخاذ شده وضعیت بهتری در انتظار بازار باشد اما در سه هفته ابتدایی فروردین وضعیت بازار چنگی به دل نمی زند.

در حال حاضر شاخص کل در محدوده یک میلیون و 243 هزار واحدی قرار گرفته است و شاخص هم وزن در حال حاضر نیز 434 هزار واحد قرار دارد؛ یکی از مصوبه هایی که برای بهبود بازار در نظر گرفته شد ایجاد دامنه نامتقارن بود که البته این مصوبه هم نتوانست حال بازار را بهتر کند و فقط سرعت و شیب نزولی را کاهش داد و حتی نقد شوندگی در برخی از نمادها را کاهش داد که خود یک چالش جدید پیش روی سرمایه گذاران بود.

البته در روزهای پایانی این هفته صحبت های مسئولان بورس و وزیر اقتصاد روزنه هایی از پالس مثبت برای بازار ایجاد کرد اما باید دید این صحبت ها و اقداماتی که از آن صحبت می شود می تواند چگونه بر بازار تاثیر بگذارد و آیا بازار از این وضعیت خارج خواهد شد.

اصفهان نیز که به عنوان یکی از قطب های تولید کشور به حساب می آید سهم آن در شرکت های حاضر در بورس و فرابورس قابل توجه است و چند شرکت که در بیانی به عنوان لیدرهای بازار نیز شناخته می شود اصفهانی است؛ به طور کلی اکثر نمادها با کلیت بازار همراه بوده و روندی مشابه داشته اند.

هر سهم شرکت ذوب آهن به 376 تومان رسید و در آخرین روز معاملاتی با صف فوش همراه بود تا بازده سالانه سرمایه گذاری در سهام این شرکت به کمتر از 14 درصد برسد؛ بازده سه ماهه این سهم نیز 16 درصد منفی است و در یک ماه گذشته نیز برای سرماه گذاران شرایط تقریبا سر به سری دارد.

سهام پالایش نفت اصفهان که در این هفته فراز و فرودهایی داشت در نهایت با صف فروش و با قیمت یک هزار و 227 تومان به کار خود در بازا ر پایان داد؛ البته بازده 210 درصدی در یک سال برای سرمایه گذاران برای شپنا چشم نواز و قابل توجه است.

سهام شرکت قند اصفهان نیز با قیمت هر سهم 15 هزار و 410 تومان با صف فروش به کار خود پایان داد که سرمایه گذاری در این سهم در یکسال با بازده 70 درصدی رو به روست اما بازده یک ماه و سه ماهه این سهم منفی است؛ نوسانات قیمتی این سهم در ابتدای هفته با شیب نزولی کم آغاز شد اما در ادامه این شیب تند تر شد و قیمت سهام این شرکت هفته ای کاملا نزولی را پشت سر گذاشت

سهام فولاد مبارکه اصفهان توانست روند رو به رشدی را در این هفته ثبت کند و قیمت هر سهم آن به یک هزار 276 برسد؛ سرمایه گذاران در این سهم در یک سال و سه ماه با بازده مثبت 137 و 18 درصد رو بهرو هستند و در یک ماه نیز این سهم بازده منفی را نداشته است.

ذوب روی اصفهان یکی از سهام های و نمادهای بازار است که در این روزها با صف فروش همراه است و بسیاری از دارندگان سهام آن نمی توانند سهام خود را نقد کنند که به نظر می رسد دامنه نامتقارن به این موضوع کمک کرده است، قیمت هر سهم فروی در حال حاضر 6 هزار و 100 تومان است و در این هفته همه روزه با صف فروش همراه بوده است و قیمت این سهم نیز شرایط نزولی را پشت سر گذاشته است.

یکی دیگر از شرکت های اصفهانی ساختمان اصفهان است که سرمایه گذاری یک ساله در این شرکت با بازده 123 درصد همراه بوده است و در سه ماه و یک ماه تازه وارد بازده منفی شده  و قیمت هر سهم آن 2 هزار و 273 تومان است.

بسیاری معتقدند که وضعیت بازار سرمایه نیاز به حمایتی دارد که از این وضعیت خارج شود حمایتی که به نظر در حال حاضر از آن خبری نیست؛ حمایتی که باید کاملا به صورت اصولی و با دید میان مدت و بلند مدت باشد

انتهای پیام/