صاحب نیوز

3740611

دبیر جشنواره حماسه گویان مطرح کرد؛

ورود 169 اثر از 800 اثر ارسالی به فرآیند داوری «حماسه گویان»/ ضرورت تبیین حماسه عظیم دفاع مقدس با زبان هنر

دبیر جشنواره حماسه گویان با تأکید بر ضرورت تبیین و تشریح حماسه عظیم دفاع مقدس با زبان هنر برای انتقال آن به نسل های بعدی، گفت: 800 اثر در دو بخش دانش اموزی و بزرگسالان به جشنواره ارسال شده اند که 169 اثر به فرآیند داوری فرستاده شده اند.

کدخبر: 1045114
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ @ ۱۱:۳۳


فرزان معظم، در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز پیرامون جشنواره حماسه گویان، با بیان اینکه موضوع دفاع مقدس به ایام خاص و اقشار ویژه اختصاص ندارد، گفت: ضرورت ثبت و ضبط حماسه های دفاع مقدس و انتقال آن به نسل های بعدی که ممکن است اطلاعاتی در این زمینه نداشته باشند و یا حتی نسل هایی که در آن زمان هم حضور داشته اند و اطلاعات لازم را ندارند، یک موضوع بسیار مهم است.

دبیر جشنواره حماسه گویان افزود: جمله ای از رهبر انقلاب وجود دارد که می فرمایند «زبان هنر است که می تواند حوادث عظیم را تبیین و تشریح کند» و به همین دلیل، برای تبیین حماسه های دفاع مقدس هم باید با زبان هنر پیش برویم.

وی ادامه داد: حوزه هنری از سال 1398 در سمینار دفاتر پایداری کل کشور طرح موضوع کرد و عملیات اجرایی آن هم از سال 1399 شروع شد و کیته های جشنواره تشکیل شدند، محورها مشخص شدند و فراخوان آثار صورت گرفت.

معظم با تقسیم آثار به دو بخش دانش آموزی و بزرگسالان، ابراز کرد: در بخش دانش آموزی، دانش آموزان با استفاده از تجربیاتی که مسئولان آموزشی آن ها دارند، وارد جشنواره شدند که منجر به ورود 383 اثر در دانش آموزی و 417 اثر در بخش بزرگسالان به دبیرخانه جشنواره شد.

دبیر جشنواره حماسه گویان در پایان گفت: 169 اثر از مجموع 800 اثر ارسالی به جشنواره، به فرآیند داوری فرستاده شده اند و منتظر هستیم تا نتایج آثار برتر اعلام شود.

انتهای پیام/