صفحه اصلی » اجتماعی » هر خانه؛ یک محفل قرآنی/ چشیدن حلاوت قرآن در ماه رمضان؛ عامل استمرار آن در طول سال

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان پیشنهاد داد؛

هر خانه؛ یک محفل قرآنی/ چشیدن حلاوت قرآن در ماه رمضان؛ عامل استمرار آن در طول سال

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان، با اشاره به محدودیت های کرونایی در برگزاری محافل قرآنی، گفت: با برگزاری جلسات خانوادگی، هر خانه می تواند یک محفل قرآنی باشد تا فرزندان با آموزش و چشیدن حلاوت قرآن در بهار آن، تلاوت و انس با قرآن را در طول سال هم استمرار بخشند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۶ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۶

حجت الاسلام سید حسین مؤمنی، در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، ماه مبارک رمضان را ماه بهار قرآن دانست و گفت: متأسفانه در ماه رمضان امسال، مساجد و مدارس حوزه های علمیه به دلیل خیز چهارم کرونا و مشکلات ناشی از شیوع آن، تعطیل هستند و مراکز آموزشی، فعالیت خود را به صورت غیر حضوری ادامه می دهند.

معاون تهذیب و تبلیغ مرکز مدیریت حوزه علمیه استان اصفهان افزود: هرچند امسال از جلسات رسمی و حضوری قرائت قرآن کریم و محافل اخلاق و شرح قرآن مجید محروم هستیم، اما نباید این موضوع سبب غفلت مردم و جامعه از قرآن و فعالیت های قرآنی در این ماه شود.

وی انس با قرآن کریم را محدود به جلسات جمعی ندانست و ابراز کرد: در ماه مبارک رمضان می توانیم در خانه و در کنار سایر اعضای خانواده به تلاوت قرآن بپردازیم و خانواده ها دقت کنند که این فرصت بزرگ ماه رمضان را به هیچ وجه از دست ندهند و زمان های معینی را برای این کار در خانه اختصاص دهند.

حجت الاسلام مؤمنی با بیان اینکه یکی از بهترین زمان ها برای آموزش قرآن به فرزندان در محیط خانواده همین ماه رمضان است، اظهار کرد: شب های ماه رمضان بهترین فرصت برای اجرای جلسات قرآن در خانه و جمع خانوادگی است.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه استان اصفهان با اظهار گلایه از برخی افراد در بهانه گیری از کمبود وقت برای قرائت قرآن، افزود: ان شاء الله بتوانیم هر خانه را یک محفل قرآنی در ماه رمضان قرار دهیم و جلسات هرچند کوتاه مدت را برای خانواده برگزار کنیم تا فرزندان هم سرمشق بگیرند و دست به قرآن شوند تا با چشیدن حلاوت قرآن در این ماه، به یاری خدا این تلاوت و انس با قرآن در طول سال هم استمرار داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد