صفحه اصلی » اقتصادی » دسترسی 98 درصدی روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات/ دسترسی 99.6 درصدی به ارتباط تلفن همراه

مدیرکل فناوری اطلاعات استان اصفهان خبرداد؛

دسترسی 98 درصدی روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات/ دسترسی 99.6 درصدی به ارتباط تلفن همراه

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از ایجاد دسترسی اینترنت پرسرعت برای 920 روستا و دسترسی به ارتباط تلفن همراه 931 روستا از مجموع 935 روستای بالای 20 خانوار استان اصفهان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۷ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ جعفر مطلب زاده گفت: با برنامه ریزی ها و هماهنگی های صورت گرفته در طول سال 99 بسیاری از زیر ساخت های لازم برای گسترش دسترسی روستاها به شبکه ملی اطلاعات برقرار شد و با یاری خداوند بیش از 99.6 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان ارتباط صوت و مکالمه تلفن همراه را دارند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ادامه داد: همچنین دسترسی لازم به اینترنت پرسرعت برای 920 روستا از مجموع 935 روستای بالای 20 خانوار استان فراهم شده و این روستاها به یکی از سرویس های اینترنت پرسرعت ثابت و سیار دسترسی دارند. این در حالی است که تعهد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این بخش بهره مندی 80 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار تا پایان برنامه ششم توسعه از اینترنت پرسرعت بوده است و هم اکنون این دسترسی برای 98 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان ایجاد شده است.

وی در خصوص پوشش جاده ای استان اصفهان اظهار کرد: در حال حاضر 5026 کیلومتر از جاده های اصلی استان تحت پوشش اپراتور اول قرار دارد که با رشد 25 درصدی نسبت به سال 92 همراه بوده است و 4010 کیلومتر نیز تحت پوشش اپراتور دوم قرار دارد و میزان پوشش جاده ای این اپراتور نسبت به سال 92 رشد 86 درصدی داشته است. در بعضی از مناطق چندین اپراتور بصورت همزمان فعال شده اند و در بعضی مناطق دیگر یک یا دو اپراتور پوشش لازم و یا رومینگ را برای دسترسی به اینترنت و صوت فراهم می کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در خصوص توسعه خدمات اینترنت پرسرعت در شهرهای استان گفت: هم اینک 107 شهر استان در قالب 3355 سایت از خدمات نسل 3 و 4 تلفن همراه برخوردارند.

مطلب زاده در پایان گفت: در سالی که گذشت با تلاش های شبانه روزی همکاران وزارت و دستگاه های ارتباطی استان، بسیاری از روستاهای استان توانستند از دسترسی مطلوب به شبکه ملی اطلاعات برخوردار شوند، با  انجام پیگیری های لازم  در سال جدید  انشاله باقی روستاهای استان هم به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهند شد و شاهد پوشش صد در صدی این استان خواهیم بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد