صفحه اصلی » استان اصفهان » تکمیل ظرفیت بستری بیماران کرونایی در فریدونشهر/ 90 درصد پرسنل بهداشت و درمان فریدونشهر واکسن دریافت کرده‌اند

اوضاع وخیم کرونا؛

تکمیل ظرفیت بستری بیماران کرونایی در فریدونشهر/ 90 درصد پرسنل بهداشت و درمان فریدونشهر واکسن دریافت کرده‌اند

ظرفیت بستری بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان فریدونشهر تکمیل شده و سایر بیماران در صف بستری قرار دارند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - جمعه ۱۴۰۰/۰۱/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ مدیر بیمارستان حضرت رسول اکرم صلّی‌الله‌علیه فریدونشهر، از تکمیل ظرفیت بستری بیماران کرونایی در این بیمارستان خبر داده است. هم اکنون حدود ۴۰ بیمار کرونایی تخت‌های بیمارستان را اشغال کرده‌اند و عده‌ای دیگر نیز در انتظار خالی شدن تخت‌ها برای بستری هستند.

 

*تکمیل تخت‌های  بیمارستان و کمبود کپسول اکسیژن در فریدونشهر

مصطفی اصلانی با بیان این که روزانه 80 کپسول اکسیژن در این بیمارستان مصرف می‌شود از کمبود کپسول اکسیژن در این بیمارستان خبر داده و از مردم خواسته است تنها بیمارستان فریدونشهر را در تأمین کپسول اکسیژن بیماران کرونایی یاری دهند.

با افزایش تعداد بستری‌ها و مراجعات کرونایی در بیمارستان فریدونشهر، مدیریت این بیمارستان از کمبود کپسول اکسیژن خبر داده است و از مردم خواسته در صورت امکان برای تأمین کپسول بیمارستان را یاری کنند.

روند ابتلا به کرونا و تعداد فوتی‌ها در اثر این ویروس منحوس در فریدونشهر هم‌چنان افزایشی است و کادر درمان به شدت تحت فشار قرار دارند. میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در فریدونشهر نسبت به قبل کاهش پیدا کرده است و به نظر می‌رسد مهمانی‌ها و دورهمی‌ها عامل اصلی این طغیان کرونایی در این شهرستان باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونشهر در مورد افزایش مبتلایان به کرونا در فریدونشهر در گفتگو با صاحب نیوز بیان کرد: با افزایش مسافرت‌ها و دید و بازدیدهای نوروزی پیش بینی می‌شد این حجم از بیماران کرونایی را در این روزها تجربه کنیم.

 

*90 درصد پرسنل بهداشت و درمان فریدونشهر واکسن دریافت کرده‌اند

دکتر علیرضا زمان پور در مورد واکسیناسیون پرسنل بهداشت و درمان این شهرستان با بیان این که هنوز تعداد زیادی از پرسنل درگیر با بیماران کرونایی واکسن دریافت نکرده‌اند، تصریح کرد به نظر نمی‌رسد با توجه به نبود واکسن، تا دو ماه آینده یعنی از اواخر خرداد ماه واکسیناسیون عمومی آغاز شود.

وی اظهار کرد: از بین پرسنل بهداشتی و پرسنل درمانی که درگیری مستقیم با بیماران کرونایی دارند تاکنون 90 درصدشان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند ولی از بین پرسنل پشتیبانی این شبکه بیشتر از 5 درصد هنوز واکسینه نشده‌اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونشهر از مردم خواست با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه پرهیز از جمع‌ها و دورهمی‌ها راه انتقال ویروس کرونا را ببندند تا بتوان در اسرع وقت پیک چهارم را نیز کنترل کرد. مطابق اخبار واصله تنها در یک مهمانی در فریدونشهر 17 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و این  اتفاق منحصر به فردی نبوده و در خانواده‌های دیگری نیز رخ داده است.

سپیانی، یکی از کادر درمان بخش کرونایی بیمارستان فریدونشهر، نیز در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز، با اشاره به این که وضعیت مراجعات کرونایی به بیمارستان فریدونشهر بی‌سابقه است، از ایثارگری کادر درمان در مداوای بیماران خبر داد و با فاجعه آمیز خواندن اوضاع، از مردم خواست این شرایط را درک کنند.

وی با انتقاد از عده‌ای که با وجود بحرانی شدن اوضاع و دادن این همه تلفات در اثر کرونا هنوز گویی خطر این ویروس منحوس را باور نکرده‌اند عنوان کرد: چیزی که کادر درمان را اذیت می‌:ند مشاهده این بی‌توجهی‌ها توسط مردم است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد