صفحه اصلی » اقتصادی » آغاز فرآیند توزیع هوشمند کالاهای اساسی در استان اصفهان/ تشدید نظارت‌ها بر عرضه و قیمت برای تنظیم بازار در ماه رمضان

آغاز فرآیند توزیع هوشمند کالاهای اساسی در استان اصفهان/ تشدید نظارت‌ها بر عرضه و قیمت برای تنظیم بازار در ماه رمضان

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: این سازمان به‌صورت شبانه‌روزی در تلاش است تا فرآیند توزیع کالاهای اساسی در این ماه مبارک به نحو احسن انجام شود و به این منظور در استان اصفهان به‌عنوان تنها استان در سطح کشور فرآیند توزیع هوشمند کالاهای اساسی آغاز شده و تا پایان هفته آینده در مورد تمام کالاهای اساسی توزیع به طور هوشمند صورت خواهد گرفت.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۰ - جمعه ۱۴۰۰/۰۱/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ اسماعیل نادری در گفت‌وگو با فارس درخصوص برنامه‌های سازمان صمت استان برای رفع دغدغه مردم و تنظیم بازار در ماه رمضان امسال اظهار داشت: نظارت‌ها بر روی عرضه و قیمت مایحتاج مردم با استفاده از ظرفیت نیروهای حوزه بازرسی سازمان صمت، بازرسی اتاق اصناف و بازرسی بسیج اصناف در این ماه تشدید خواهد شد.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان افزود: بر اساس برنامه های این سازمان جهت تنظیم بازار در ماه رمضان، با تشدید نظارت‌ها و توزیع کالاهای اساسی مانند شکر و روغن با قیمت مصوب تلاش می‌کنیم مردم مشکلی برای این ایام در زمینه تامین مایحتاج نداشته باشند.

تعیین قیمت برای کالاهای پرمصرف در این ماه، دیگر برنامه سازمان صمت

وی تعیین قیمت برای کالاهای پرمصرف در این ماه را دیگر برنامه این سازمان اعلام کرد و گفت: برای زولبیا و بامیه، حلیم و آش قیمت‌های مصوب اعلام می‌شود؛ همچنین برای جلوگیری از بر هم خوردن تعادل عرضه و تقاضا کالاهای اساسی، شکر با قیمت مصوب هر کیلو ۸ هزار و ۷۰۰ تومان دربسته‌های یک و سه کیلویی، قند ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و برنج تقریباً هر کیلو ۱۸ هزار تومان در فروشگاه‌های بزرگ، اصناف و تعاونی‌ها عرضه خواهد شد که تأثیر آن از هفته آینده در بازار نمایان می‌شود.

نادری افزود: ۵ هزار تن شکر و ۲ هزار و ۵۰۰ تن روغن جهت تأمین نیاز واحدهای تولیدی استان به طور مستقیم تخصیص داده تا روغن‌هایی که جهت تنظیم بازار خانوار در فروشگاه‌ها عرضه شده جذب این واحدها نشوند.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در مورد وضعیت عرضه روغن در واحدهای خرد در سطح استان اعلام کرد: به دلیل امکان نظارت بیشتر، توزیع روغن در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌ها گسترده‌تر است ولی در خرده‌فروشی‌ها نیز از طریق شرکت‌ها پخش و اتحادیه توزیع روغن انجام می‌شود و ۲ هزار و ۵۰۰ تن روغن در سطح استان عرضه می‌شود که از این نظر جای نگرانی وجود ندارد.

التهاب بازار مرغ در کلان‌شهر اصفهان در حال برطرف شدن است

وی درباره وضعیت بازار مرغ توضیح داد: با افزایش قیمت مصوب مرغ زنده، عرضه از سوی واحد‌های تولید افزایش داشته و مرغ به وفور در تمامی شهرستان های استان توزیع می‌شود؛ همچنین با تغییر فرآیند توزیع در واحدهای خرد و افزایش نظارت، تقاضا نیز مدیریت شده و التهابی که در بازار در کلان‌شهر اصفهان وجود داشت در حال برطرف شدن است.

نادری پیرامون ممنوعیت قطعه‌بندی مرغ اظهار داشت: با توجه به نیاز واحدهایی که از محصولات قطعه‌بندی استفاده می‌کنند مانند صنایع و رستوران‌ها و کارخانه‌هایی که محصولات قطعه‌بندی ماده اولیه تولید آن‌ها است،بر اساس مصوبه وزارت جهاد کشاورزی، از این هفته ۱۰ درصد از مرغ تولیدی علاوه بر میزانی که به دلیل مشکلاتی مانند خون مردگی نیاز به قطعه‌بندی داشت، به طور مستقیم بر اساس ظرفیت به واحدهای قطعه‌بندی تخصیص داده خواهد شد تا مجبور نباشند نیاز خود را از فروشگاه‌های سطح شهر تأمین کنند و مشکلی برای این صنعت اشتغال‌زا به وجود نیاید.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان ادامه داد: محصولاتی که واحدهای قطعه‌بندی مانند کتف، ران و بال مرغ عرضه می‌کنند باید بر اساس قیمت‌های سازمان حمایت عرضه و در فروشگاه‌ها به دست مردم برسد.

وی قیمت گوشت قرمز را تابع عرضه و تقاضا در بازار دانست و اعلام کرد: با این‌وجود جهت تنظیم بازار میزانی گوشت گوساله منجمد برای واحدهایی که لازم باشد و در خیریه‌ها و طرح‌های کمک مؤمنانه توزیع خواهد شد.

نادری خاطرنشان کرد: این سازمان به‌صورت شبانه‌روزی در تلاش است تا فرآیند توزیع کالاهای اساسی در این ماه مبارک به نحو احسن انجام شود و به این منظور در استان اصفهان به‌عنوان تنها استان در سطح کشور فرآیند توزیع هوشمند کالاهای اساسی آغاز شده و تا پایان هفته آینده در مورد تمام کالاهای اساسی توزیع به طور هوشمند صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد