صفحه اصلی » سیاسی » «گنبد آهنین ایران»، خداوند صحرای طبس است/ چه زمانی نصرت الهی به کمک مردم می‌آید؟

«گنبد آهنین ایران»، خداوند صحرای طبس است/ چه زمانی نصرت الهی به کمک مردم می‌آید؟

حادثه طبس یک نشانه بزرگ دیگر بر نصرت الهی در مقابل چشمان همگان بود؛ اما بسیار مهم است بدانیم این نصرت الهی و امداد غیبی چه زمانی به یاری مؤمنین می‌آید.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۳ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ این روزها سالگرد طوفان شن در صحرای طبس و شکست خوردن عملیات پنجه عقاب آمریکا در این صحرا است که در سال 1359 برای آزاد کردن کارمندان لانه جاسوسی خود در تهران طرح ریزی شده بود. واقعه‌ای که در آن آمریکایی‌ها در عملیاتی که 6 ماه آن را تمرین کرده بودند، بدون دخالت نیروهای نظامی ایران بر اثر سلسله اتفاقاتی از جمله وزش باد پیش بینی نشده و غیرمعمول شکست خورده و از مهلکه به وجود آمده به سمت پایگاه‌های نظامی خود در خارج از کشور گریختند.

امام خمینی رحمة‌الله‌علیه در رابطه با این حادثه فرمودند: «آیا جز این بود که یک دست غیبی در کار است؟ چه کسی هلیکوپترهای آقای کارتر را ساقط کرد؟ ما ساقط کردیم؟ شن‌ها ساقط کردند. شن‌ها مأمور خدا بودند، باد مأمور خداست»

با نگاه به این حادثه، دست نصرت الهی دیده می‌شود. همان امداد غیبی که بارها سبب پیروزی رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی شد. اما این سؤال مطرح است که این نصرت الهی چرا در همه برهه‌های زمانی نیست و چرا برخی مواقع به کمک جبهه حق می‌آید و در برخی مواقع نمی‌آید؟

*چه زمان امداد غیبی به کمک مردم می‌آید؟

حجت‌الاسلام مجید گشول در این رابطه با بیان این که در واقعه طبس این طور نبود که آمریکایی‌ها بدون نقشه و برنامه‌ریزی و تمرین عملیاتشان را شروع کرده باشند بلکه همه جوانب را برای آن سنجیده بودند و شرایط را از همه لحاظ از جمله هواشناسی پیش بینی کرده بودند، به خبرنگار صاحب نیوز گفت: این حادثه از نظر مطالعات هواشناسی و نظامی یک حادثه طبیعی نبوده بلکه یک حادثه خارق العاده بود.

این کارشناس مذهبی افزود: در برهه‌های تاریخی دیگر نیز شاهد امداد الهی و دست‌های غیب بودیم از جمله این که در جنگ تحمیلی گاهی به وسیله باد، باران یا عوامل پیش بینی نشده دیگر پیروز شدند یا این که در جنگ‌های صدر اسلام با این که تعداد لشکریان اسلام کم بود، به پیروزی می‌رسیدند و خداوند هم در این رابطه در قرآن می‌فرمایند ما لشکریانی به کمک شما فرستادیم که شما نمی‌دیدید.

وی به امتحان الهی به عنوان دلیل اتفاقات دنیا اشاره و اظهار کرد: گاهی به خاطر امتحان الهی، خداوند جلو یک مصیبت را نمی‌گیرد ولی ممکن است در دل آن مصیبت، حکمتی در کار باشد که خود آن سبب پیروزی نهایی و موفقیت شود که این نیز یک نصرت الهی است.

حجت‌الاسلام گشول در پاسخ به این سؤال که آیا خداوند مانع از آسیب وارد آمدن به جمهوری اسلامی خواهد شد، ضمن تأیید این سخن آن را مشروط به یک شرط دانست که آن شرط داشتن بصیرت و یاری حق توسط مردم است.

این کارشناس مذهبی گفت: خداوند در قرآن کریم وعده داده است که اگر بصیرت داشتید و حق را یاری کردید ما کمکتان می‌کنیم ولی اگر مردم بصیرت را از دست دادند و حق را نصرت ندادند، حق شکست خواهد خورد.

آری مادامی که مردم آگاه و بصیر باشند و حق را یاری کنند که همانا جلوه مجسم آن رهبر معظم انقلاب است، می‌توانند با قلب مطمئن روی امداد غیبی الهی حساب کنند، همان طور که در صحرای طبس که کسی فکر ضربه خوردن از آن طریق را نمی‌کرد، خداوند مستقیماً در مقابل لشکر شیطان بزرگ ایستاد.

*در صورت بصیرت نداشتن مؤمنین، خداوند آن‌ها را گوشمالی می‌دهد

حجت الاسلام اسماعیل شامحمدی نیز در این رابطه که چگونه خدای متعال در حادثه طبس ایران اسلامی را نصرت و یاری داد به صاحب نیوز گفت: در پاسخ به این سوال اولین چیزی که به ذهن می‌رسد آیه شریفه ـان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم» است. ملت بزرگ ایران بارها و بارها دین خدا را و ولی خدا را یاری رسانده بودند و خدای تعالی از آنجایی که «ان الله لا یخلف المیعاد» است خلف وعده نمی‌کند و نصرتش شامل حال مؤمنین می‌شود.

این کارشناس مذهبی با اشاره به حادثه طوفان طبس و شکست مفتضحانه تکاوران آمریکایی عنوان کرد: در لحظاتی که مؤمنین در خواب آرام شبانگاهی به سر می‌برند خداوند مأموران غیبی خودش را به یاری آن‌ها می‌فرستد. البته این اولین بار و آخرین بار نبوده که ملت قهرمان ایران چنین معجزه‌ای را از خدای متعال دیده‌اند هشت سال دفاع مقدس و پیروزی‌های پی در پی غلبه بر داعشِ تا بن دندان مسلح و پیروزی‌های جبهه مقاومت در عرصه‌های مختلف نمونه‌هایی از این ظفرها و پیروزی هاست و تاریخ اسلام پر است از این گونه حوادث.

وی اما یادآور شد: البته در نقطه مقابل اگر سستی و تنبلی از طرف مؤمنین سر بزند، به جای نصرت الهی مؤمنین گوش مالی می‌شوند کما اینکه ما در سال‌های اخیر در اثر انتخاب‌های غلط و یاری نرساندن به ولی فقیه در انتخابات‌ها گوشمالی شده‌ایم و ضربات بیشماری را تحمل کرده‌ایم که امیدواریم با توبه و انابه و استغفار دفع شر شود و مشکلات ملت ایران یکی پس از دیگری مرتفع شده و یاری مجدد خدا به سراغمان بیاید.

این استاد حوزه علمیه افزود: ذکر این نکته هم لازم و ضروری است که معجزه و کرامت با مصالح ملت‌ها گره خورده است چه بسا در مواقعی و مواردی مصالح کلی جامعه اسلامی اقتضا نمی‌کند که با معجزه مشکلات حل شود کما اینکه در فرامین دینی یاد گرفتیم که اگر یک قدم به سمت خدا رفتیم خدا 10 گام به سمت ما می‌آید.

حجت الاسلام شامحمدی فرصت را مغتنم شمرده و به شبهه‌ای که در این روزها در فضای مجازی مطرح می‌شود نیز اشاره کرد که آیا در این ایام کرونا، اهل بیت می‌توانند با کرامت و معجزه دفع این ویروس بکنند و یا اینکه بگوییم کرونا در حرم اهل بیت راه ندارد.

*چرا اهل بیت در مقابل کرونا معجزه نکردند؟

این کارشناس مذهبی پاسخ داد: اگر چه معصومین قدرت و توان چنین معجزه و کرامتی را دارند اما عادتاً در طول صدها سال ندیده‌ایم که اهل بیت چنین کرامتی و معجزه‌ای را از خود بروز و ظهور بدهند و اصلاً با مصالح ملت‌ها نیز سازگاری ندارد اگر بپذیریم که ویروس کرونا با معجزه و کرامت از بین برود پس ملت‌های اسلامی هیچگاه دنبال کسب علم و دانش و ایجاد فناوری و تکنولوژی وپیشرفت‌های علمی نخواهند رفت و در مسئله پزشکی و درمان نیز هیچ عالمی و دانشمندی سراغ درمان دردها نمی‌رفت و بوعلی‌سیناها تربیت نمی‌شدند، در مسئله نظامی پیشرفت‌ها حاصل نمی‌شد، به انرژی هسته‌ای دست پیدا نمی‌کردیم و جامعه اسلامی یک جامعه‌ی تنبل و اهل خور و خواب و منتظر معجزه بار می‌آمد و اصلا مگر پیامبر و اصحابش با طب خود را درمان نمی‌کردند و با شمشیر از خود دفاع نمی‌کردند و با وسائل  امورات خود را انجام نمی‌داند و منتظر معجزه بودند؟

وی گفت: قطعا این چنین نیست و همانگونه که فرموده‌اند (یابی الله ان یجری الامور الّا باسبابها) خداوند بدون سبب به امور جریان نمی‌دهد. خداوند گاهی سپاه ابرهه را با پرندگان و معجزه‌وار نابود می‌کند تا عظمت کعبه را به نمایش بگذارد و گاهی تخریب حرم امام حسین علیه‌السلام به دست جنایتکاران دیگری را رقم می‌زند تا جنایت آن‌ها و رذالتشان را به نمایش بگذارد.

این استاد حوزه علمیه تصریح کرد: ما در عصر کنونی هم معجزه امام حسین را دیده‌ایم که در اربعین میلیون‌ها انسان به زیارت می‌روند و چندان هم بهداشت مدنظر را رعایت نمی‌کنند اما آن فاجعه‌ای که انتظار می‌رفت اتفاق نمی‌افتد و مبتلایان و مرگ و میرها در نهایت قلت و کمی است، هرچند هیچ کدام از این‌ها دلیل نمی‌شود که ما امور عادی را رعایت نکنیم کما این که خود اهل بیت هم با وجود مسلح بودن به سلاح معجزه به صورت عادی زندگی می‌کردند.

حجت الاسلام شامحمدی بیان کرد: در امور سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و غیره هم همین گونه است و قرار نیست با معجزه مشکلات حل شوند و اقدام و عمل مؤمنین را می‌طلبد و اگر اقدام مردم و بصیرت مردم بود، معجزات و کرامات و نصرت‌های الهی نیز به کمک می‌آید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد