صفحه اصلی » اقتصادی » سیب و پرتقال، دو سوم قیمت قبل عرضه می شوند/ روی خوش بازار به تازه واردهای آب دار

بررسی های میدانی از کاهش قیمت میوه در بازار؛

سیب و پرتقال، دو سوم قیمت قبل عرضه می شوند/ روی خوش بازار به تازه واردهای آب دار

بعد از افزایش قیمت میوه در نوروز 1400 و رکوردهای جدید که در موز و برخی از میوه ها محسوس تر دیده شد در حال حاضر بازار نسبت به دو هفته گذشته از داغی قیمت ها کاسته شده است و با کاهش در برخی اقلام رو به رو بوده است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۴ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۹

امروز پنجشنبه نهم اردیبهشت، خبرنگار صاحب نیوز با حضور در فروشگاه و مغازه های میوه فروشی آخرین قیمت ها را در این بازار بررسی کرد.

بعد از افزایش قیمت میوه در نوروز 1400 و رکوردهای جدید که در موز و برخی از میوه ها؛ محسوس تر دیده شد در حال حاضر بازار نسبت به دو هفته گذشته از داغی قیمت ها کاسته شده است و با کاهش در برخی اقلام روبرو بوده است.

پرتقال و سیب و کیوی در صدر کاهش قیمت ها

این کاهش قیمت که به دلیل تغییر میوه های فصل و تقاضا و همچنین عرضه قابل توجه در برخی اقلام اتفاق افتاده است که در این میان پرتقال و سیب و کیوی و همچنین گوجه زیتونی و موز بیشترین کاهش در قیمت را تجربه کرده اند.

کاهش در پرتقال حتی در برخی اقلام آن بیشتر از دو سوم بوده است که در مغازه های آبمیوه فروشی دوباره آب پرتقال مورد توجه قرار گرفته و فروش آن بهتر انجام می شود، البته سیب نیز شرایط مشابهی دارد و به نظر رفته رفته این میوه های جای خود را به میوه های فصل بهار و تابستان خواهد داد.

موز نیز که رکوردهای عجیب و غریب را در پایان زمستان از خود به جا گذاشته بود در قیمت های بین 20 تا 45 عرضه می شود و گوجه زیتونی که در بازار تا دو هفته قبل قیمتی بالای 50 هزار تومان داشت در حال حاضر در محدود 25 هزار تومان قرار گرفته است.

همچنین در بازار اصفهان عرضه توت فرنگی نیز به مقدار قابل توجه افزایش پیدا کرده است و در مقابل قیمت آن نیز با کاهش رو به رو بوده است که عرضه این محصول را از حالت بسته بندی به عرضه فله ای تبدیل کرده است.

روی خوش بازار به تازه واردهای آب دار

در این میان میوه های فصل نیز رفته رفته سرو کله شان در بازار پیدا شده است، از توت گرفته و تا گوجه سبز در ویترین مغازه ها قرار گرفته اند؛ از نکات قابل توجه در بازار قیمت هندوانه، ملون و گرمک است که تقریباً مشابه سال گذشته است و از تازه واردهای بازار بوده که با تقاضا بالایی نیز روبرو هستند.

در بازار میوه موز ایرانی کیلویی 18 تا 26 هزار تومان و موز هندی کیلویی ٣٠ تا 35هزار تومان، پرتقال تامسون شمال شش تا 11 هزار و ۵٠٠ تومان، خیار گلخانه ای از هفت هزار و ۵٠٠ تا 11 هزار تومان و به از هفت هزار و ۵٠٠ تا ١۵ هزار تومان در بازار عرضه می شود.

نارگیل هر عدد ١۵ تا ٢۴ هزارتومان و هندوانه از کیلویی دو هزار  تا چهار هزار و ۵٠٠ تومان قیمت خورده و همچنین انار شش تا ١٢ هزار و 500 تومان و لیمو شیرین از پنج تا ١١ هزار تومان، سیب زرد و قرمز از چهار هزارو ۵٠٠ تا 10 هزار و ۵٠٠ به فروش می رسد.

پیاز سفید یک هزار و پانصد تا سه هزار تومان و سیب زمینی از دو تا چهار هزار تومان همچنین هویج از سه هزار و 500 تا پنج هزار و 500 و کاهو پیچ دو هزار و ۵٠٠ تا پنج هزارو ۵٠٠ گل کلم نیز چهار تا هفت هزار و ۵٠٠ در بازار عرضه می شود.

در این بازار گوجه بوته ای از دو هزارو ۵٠٠ تا چهار هزار و ۵٠٠ تومان، قارچ از ٢۶ تا ٣٧ هزار تومان و بادمجان از دو هزار و ۵٠٠ تا سه هزارو ۵٠٠، فلفل دلمه ای سبز نیز از چهار تا شش هزار و ۵۰۰ تومان و باقالا از شش هزار و پانصد تا ده هزار تومان قیمت خورده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد