صفحه اصلی » اجتماعی » فعالیت‌های اجرایی دانش‌آموزان استثنایی متوقف نشده است

کارشناس تربیت‌بدنی آموزش و پرورش استثنایی اصفهان:

فعالیت‌های اجرایی دانش‌آموزان استثنایی متوقف نشده است

کارشناس تربیت‌بدنی آموزش و پرورش استثنایی اصفهان گفت: مسابقات درون‌استانی به‌صورت مجازی برای گروه‌های مجزا و در سطوح مختلف برگزار می‌شود که پس از تدوین شیوه‌نامه به نواحی و مدارس ابلاغ خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۹ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ نازنین زهرا پلوئیان، در گفتگو با خبرنگاران با تأکید بر اجرایی شدن فعالیت‌های دانش‌آموزان در سال جدید اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم حضور دانش‌آموزان در مدارس و مراکز آموزشی، تمامی فعالیت‌هایی که قابلیت اجرایی دارند را به‌صورت مجازی برگزار می‌کنیم. در سال گذشته تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش استثنایی اصفهان در دختران هشت تیم تنیس‌روی‌میز آسیب‌دیده شنوایی، شش تیم شطرنج آسیب‌دیده بینایی، ۱۶ تیم بوچیا جسمی حرکتی، ۳۶ تیم تنیس‌روی‌میز کم‌توان ذهنی و در جنسیت پسر نیز با ۱۸ تیم تنیس‌روی‌میز آسیب‌دیده شنوایی، ۴۹ تیم تنیس‌روی‌میز کم‌توان ذهنی و ۲۸ تیم بوچیا جسمی حرکتی در مسابقات مختلف حضور داشته که تماماً مقام‌های اول تا سوم را کسب کرده‌اند.

کارشناس تربیت‌بدنی اداره آموزش‌وپرورش استثنایی افزود: امسال نیز مسابقات درون‌استانی به‌صورت مجازی برای گروه‌های مجزا و در سطوح مختلف برگزار می‌شود که پس از تدوین شیوه‌نامه به نواحی و مدارس ابلاغ خواهد شد تا دانش‌آموزان و مربیان بتوانند در شرایط فعلی، همگام با یکدیگر به رقابت بپردازند.

وی با اشاره به عقد قرارداد با ارگان‌های دولتی از جمله شهرداری و هیئت‌های ورزشی تصریح کرد: بستر فعالیت دانش‌آموزان در رشته‌های تخصصی و به‌منظور پیشرفت آنان با همکاری هیئت‌های ورزشی و شهرداری اصفهان فراهم شده که این امر پس از پایان همه‌گیری ویروس کرونا و امکان حضور دانش‌آموزان در مراکز، محقق خواهد شد.

کارشناس تربیت‌بدنی اداره آموزش‌وپرورش استثنایی ادامه داد: در سال گذشته اقدام به برگزاری مسابقات مجازی برای سه گروه دانش‌آموزان، والدین و مربیان در سه رشته همخوانی، شعر و جمله ورزشی و مسابقه بادکنکی کردیم که در پایان به شرکت‌کنندگان در مسابقه جوایزی اهدا گردید. در سال 1399-1400 سعی کردیم تمامی فعالیت‌ها به‌صورت مجازی انجام شود، تشکیل اتاق فکر، تولید محتوای شودان و ارسال در شبکه سراسری شاد، جشنواره تدریس برتر، تشکیل کمیته‌های ورزشی، برگزاری کارگاه‌های تخصصی، اختصاص سرگروه درس تربیت‌بدنی و… از جمله فعالیت‌های حوزه تربیت‌بدنی اداره آموزش‌وپرورش استثنایی بود و در سال تحصیلی جدید هم در طیفی گسترده‌تر انجام خواهد گرفت.

پلوئیان در خاطرنشان کرد: گوهرهای نابی در حوزه استثنایی وجود دارند که باید با تلاش مسئولین بالاتر و فراهم‌سازی بستر رشد آنان، این استعدادها شناسایی شوند و همه ما هم برای شکوفایی این عزیزان تلاش خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد