صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » هوای اصفهان همچنان ساز ناکوکی با گروه‌های حساس دارد

هوای اصفهان همچنان ساز ناکوکی با گروه‌های حساس دارد

مدیر امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان وضعیت کیفی هوای کلانشهر اصفهان را ناسالم اعلام کرد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۴۷ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ بابک صادقیان در رابطه با آخرین وضعیت کیفیت هوای اصفهان اظهار کرد: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت صبح امروز پنجشنبه – نهم اردیبهشت – با میانگین ۱۰۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

وی ادامه داد: امروز میانگین کیفی هوا در میدان احمدآباد با شاخص ۱۱۴، خیابان باهنر با شاخص ۱۱۳، خیابان پروین با شاخص ۱۱۲، خیابان رودکی با شاخص ۱۱۵، خیابان فرشادی با شاخص ۱۰۶، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۳۷ و خیابان ورزشگاه با شاخص ۱۱۹ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

مدیر امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان افزود: شاخص‌های کیفی هوا در ایستگاه خیابان استانداری با میانگین ۹۹، رهنان با میانگین ۷۵، میدان انقلاب با میانگین ۹۰، میدان فیض با میانگین ۹۵، کاوه با میانگین ۸۶ و کرد آباد با میانگین ۸۹ شرایط قابل قبول را نشان می‌دهد.

صادقیان ابراز داشت: امروز کیفیت هوا در سجزی با میانگین ۱۰۵ همچنان برای گروه‌های حساس ناسالم است و شاخص‌های هوا در دو شهر مبارکه و شاهین شهر به ترتیب با میانگین ۶۹ و ۷۸ در وضعیت قابل قبول است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد