صفحه اصلی » اقتصادی » بهره برداری از اولین مرکز آموزشی مدیریت پسماند در اصفهان تا پایان اردیبهشت ماه

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان خبر داد؛

بهره برداری از اولین مرکز آموزشی مدیریت پسماند در اصفهان تا پایان اردیبهشت ماه

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از پیشرفت سریع پروژه ساخت اولین مرکز هوشمند آموزش مدیریت پسماند در شهر اصفهان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۴ - شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ رحیم محمدی با اعلام این خبر توضیح داد: طی توافق صورت گرفته میان سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان و اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان عملیات ساخت این مرکز در موزه علوم و فنون آموزش و پرورش کلید خورده و هم اکنون مراحل عمرانی و نرم افزاری آن موازی با هم پیش می رود.

وی در مورد برنامه ریزی های صورت گرفته برای احداث این پروژه توضیح داد: ساخت این مرکز در فضایی به مساحت 170 متر مربع کلید خورده و دارای محیطی چند بخشی برای آموزش های پیوسته و فرآیند محور مدیریت پسماند در قالب ابزارها و روش های متنوع است.

محمدی در خصوص تکنیک های آموزشی این مرکز توضیح داد: در مرکز هوشمند آموزش های مدیریت پسماند، بازدیدکنندگان از مبدأ ورودی در قالب سینمای چندبعدی درکی ملموس از وضعیت محیط زیست و پسماند به دست   می آورند و پس از عبور از تونلی که برش هایی از اطلاعات کلیدی مربوط به مدیریت پسماند را در اختیارآن ها قرار   می دهند وارد فضای آموزشی- نمایشی می شوند که در قالب تئاتر، تکنیک کروماکی و دیگر تکنیک های نمایشی مباحث آموزشی را به آن ها منتقل می کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در رابطه با محتوای آموزشی ارائه شده در این مرکز آموزشی نیز بیان کرد: هرم استراتژیک مدیریت پسماند، اصلی ترین الگوی آموزشی برای استخراج محتواها بوده و بر این اساس اجتناب از تولید پسماند، کاهش، بازمصرف و بازیافت پسماندها در ادامه مورد تأکید قرار می گیرد تا بازدیدکنندگان در یک فرآیند آموزشی بتوانند این مباحث را به درستی دریافت کنند و با تجربه ای نزدیک به واقعیت در محیط آموزشی جذاب، نگرش ها و باورهای خود را تغییر دهند.

وی در مورد زمانبدی این پروژه نیز اضافه کرد: پیش بینی شده است بتوانیم تا پایان اردیبهشت ماه فاز عمرانی پروژه و ساخت محتواها را به پایان برسانیم و در ادامه با استقرار سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری در این محیط آموزشی و مهیا شدن شرایط، پذیرای بازدیدکنندگان باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد