صفحه اصلی » استان اصفهان » برخوار » نیمی از سرایت ویروس کرونا مربوط به دورهمی‌های خانوادگی است

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان برخوار خبرداد:

نیمی از سرایت ویروس کرونا مربوط به دورهمی‌های خانوادگی است

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان برخوار گفت: طبق بررسی‌هایی که بر روی افراد مبتلا به کرونا صورت گرفته، بیشتر از نیمی از سرایت ویروس کرونا مربوط به افرادی است که در دورهمی‌ها شرکت کردند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۱ - شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حسن کمالی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان برخوار در بیت آیت الله ناصری دولت آبادی گفت: رفتار اجتماعی مردم در کنترل اپیدمی ویروس کرونا بسیار موثر است.

وی افزود: چنانچه بسیاری از افراد بی‌توجهی عجیبی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارند که این امر می‌تواند مخرب بوده و در صورت تداوم، عاملی برای مقررات سختگیرانه‌تر در راستای جلوگیری از شیوع این بیماری باشد.

کمالی با بیان اینکه شهروندان برای دوری از خطر، هنگام مواجهه با یکدیگر باید حداقل فاصله فیزیکی را که بین ۱ تا ۲ متر است حفظ کنند، اظهار کرد: صحبت کردن با صدای بلند در محیط منزل و ادارات، خود باعث انتقال بیماری می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان برخوار تصریح کرد: بررسی‌هایی که بر روی افراد مبتلا به کووید۱۹ بستری در بیمارستان‌ها صورت گرفته نشان می‌دهد که بیشتر از نیمی از سرایت ویروس کرونا مربوط به افرادی است که در دورهمی‌ها و جمع‌های خانوادگی شرکت کردند و به خاطر اطمینانی که به سلامت هم داشته‌اند، پروتکل‌ها را رعایت نکرده و مبتلا شده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد