صفحه اصلی » ورزشی » تحلیل و بررسی بازی سپاهان و خوشه طلایی با بیان دبیر کانون مربیان اصفهان/ طلایی پوشان خود را برای کسب دو جام آماده می کنند

تحلیل و بررسی بازی سپاهان و خوشه طلایی با بیان دبیر کانون مربیان اصفهان/ طلایی پوشان خود را برای کسب دو جام آماده می کنند

حسن شفیعی دبیر کانون مربیان اصفهان در مورد بازی سپاهان و خوشه طلایی در جام حذفی توضیحاتی داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۶ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۲

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: انگیزه امسال سپاهان این است که دو جام لیگ برتر و حذفی را به دست بیاورد و امیدوارم با تلاشی که در این راستا دارند، به خواسته خود برسند.

مربی فوتبال با اشاره به وجود شرایط کرونا در کشور بیان کرد: به سبب این موضوع بازی های فوتبال با وقفه روبروست و به اعتقاد من این وقفه برای سپاهان خوب نیست چرا که نگه داشتن تیم در فاز آمادگی برای مربی های سپاهان و محرم دشوار است.

دبیر کانون مربیان استان اصفهان عنوان کرد: تیم خوشه طلایی از ساوه در لیگ دست یک کشوری است که در رده ١١ جدول لیگ دست یک قرار دارد تیم هایی که در دست یک، دو، سه و استانی هستند هنگامی که در لیگ های حذفی حضور پیدا می کنند دنبال آن هستند که با تیم های معروف بازی کنند و خودی نشان دهند به همین جهت این بازیکنان با یک انگیزه مضاعف بازی می کنند و تلاش می کنند برای سال های آینده خریدار و مورد توجه واقع شوند.

پیشکسوت فوتبال اصفهان با بیان اینکه امکانات و زیرساخت ها در شهرستان ها بسیار ضعیف است، افزود: قرعه خوشه طلایی به سپاهان پرطرفدار و صدر لیگ ایران افتاد این تیم تلاش کرد مجوز بازی در ساوه انجام شود که موفق شد و بازی زیر نور انجام شد.

*سپاهان تقریبا با ترکیب اصلی خود به میدان رفت

حسن شفیعی با بیان اینکه خوشه طلایی بازی را با انگیزه خاصی شروع کرد، ادامه داد: با توجه با اینکه هفته آینده سپاهان با پرسپولیس بازی دارد محرم هیچ ریسکی را قبول نکرد و با بازیکنان قوی که داشت بازی را شروع کرد.

وی بیان کرد: انتظار می رفت محرم از دروازه بان دومش رونمایی کند ولی نکرد، در خط دفاعی نیز بازیکنانی که قبلا بازی می کردند،بازی کردند فقط تغییر کوچکی در چیدمان تیم ایجاد شده بود و جلو زمین از کی روش استفاده کرده بود تا از ضربات سر و سانت ها استفاده کند.

مربی فوتبال خاطرنشان کرد: مربی تیم خوشه طلایی خیلی خوب تیم سپاهان را آنالیز کرده بود به گونه ای که متوجه شده بود برخی بازیکنان تیم سپاهان خیلی خوب در گوشه های زمین حرکت می کنند به سبب همین موضوع گوشه های زمین را به خوبی بسته بود و حرکت کردن برای سپاهان دشوار شده بود.

دبیر کانون مربیان اصفهان گفت: خوشه طلایی با اینکه تیم دست یک است ولی با انگیزه خیلی خوب و روان بازی کرد این تیم تقریبا تخریبی و آماده برای ضد حمله بود برخی از این ضدحمله ها برای سپاهان خطرناک بود و خوشبختانه سپاهان توانست خطرات را دفع کند.

وی افزود: تیم خوشه طلایی حرکت در گوشه زمین را برای سپاهان محدود کرده و امکان بازی ترکیبی را از سپاهان گرفته بود، فاصله زمین را برای سپاهان محدود کرده وهمچنین فضای شوت و دور زدن را از سپاهان گرفته بود.

حسن شفیعی ادامه داد: خوشه طلایی سرعت رفتن روی توپ و پرسینگ های نزدیک را خوب انجام می داد و سریع از فاز حمله به فاز دفاع می آمدند به این صورت که تعداد نفرات دفاع، جلو زمین آمده و محدوده را برای پلن هایی که قرار بود سپاهان انجام دهد می گرفتند.

مربی فوتبال اظهارکرد: سپاهان هرچه جلوتر رفت بیشتر با مشکل روبرو شد مشکلاتی که با نساجی داشت را دوباره در این بازی شاهد بودیم این تیم کاملا دفاعی بازی می کند و هدفش گل نخوردن است باید روی تیم کار شود که چه اقدامی انجام دهند تا بتواند از تراکم نفرات خلاصی پیدا کرده و سریعا به گل برسند.

*اگر سپاهان در نیمه اول به گل رسیده بود می توانست 3 الی 4 گل بزند

شفیعی عنوان کرد: اگر سپاهان در ١۵ دقیقه اول یک گل به خوشه طلایی زده بود میتوانست ٣ الی ۴ گل دیگر نیز بزند ولی هرچه بازی به جلو رفت بازیکنان عصبی شده و با عجله بازی کردند در صورتی که اگر هنگامی که خوشه طلایی صاحب توپ بود سپاهان سرعت بازی را زیاد می کرد، نفراتش جلو می آمدند، یک فاصله بین دفاع خوشه طلایی و دروازه می افتاد و سپاهان می توانست گل بزند.

وی افزود: سپاهان قصد داشت در نیمه اول گل بزند ولی خوشه طلایی با سبک بازی که داشت سپاهان را خلع سلاح کرده بود کم کم تیم خوشه طلایی عقب تر رفت و سپاهان می توانست ورود کند ولی راهکارهایی که داشت با مشکل روبرو شد تا اینکه بازی به نیمه مربی ها رسید.

حسن شفیعی با اشاره به اینکه نیمه دوم، نیمه مربی ها بود، بیان کرد: با تغییراتی که در پلن تیم و تعویض نفرات سپاهان انجام شد این تیم توانست بازی روان تری انجام دهند ولی خوشه طلایی همچنان تخریبی و آماده برای ضد حمله بازی کردسیستم بازی خوشه طلایی این بود که اغلب نفرات تیم برای دفاع و تعداد کمی برای ضد حمله آماده بودند.

مربی فوتبال با اشاره به اینکه خوشه خطراتی برای دروازه سپاهان داشت و نیازمند آن را دفع می کرد،  خاطرنشان کرد: سپاهان هرچه حمله کرد کار به جایی نرسید تا اینکه نیمه دوم تمام شد و در ١۵ دقیقه اول با آمدن سلمانی و شهباززاده انگیزه تیم بالا رفت و با یک بازی ترکیبی در دقیقه ١١٩ گل ها زده شد.

پیشکسوت فوتبال اصفهان ادامه داد: تیم سپاهان توانست از یک هشتم نهایی با گل های محبی و شهباز زاده راه پیدا کند تیم سپاهان در رأس جدول با تیم پرسپولیس یک بازی بسیار حساس دارد بازی سپاهان با خوشه طلایی برای تیم خوب بود چرا که باعث شد آمادگی تیم برای بازی با پرسپولیس بالا رود.

وی افزود: پرسپوليس یک تیم آسیایی با درخشش بالا است که توانست به مرحله حذفی راه پیدا کند محرم دنبال آن بود که بازیکنانش را برای بازی مقابل پرسپولیس آماده نگه دارد.

حسن شفیعی خاطر نشان کرد: سپاهان در بازی مقابل نساجی و خوشه طلایی بازی متفاوتی از خود نشان داد امیدوارم با بازیکنانی که دارد با دقت بیشتر با بازی های بهتر در لیگ قهرمانی کشور و در حذفی موفق باشد.

این مربی در پایان با اشاره به اینکه امیدوارم تیم ذوب آهن نیز با آمدن حسینی به جایگاه اصلی خود برگردد، اظهار کرد: تعویض هایی که محرم انجام داد خوب بود و در مصاحبه هایی که انجام داد از تاکتیک های تیم خوشه طلایی تعریف کرد نباید اینگونه فکر کرد که چون خوشه طلایی تیم دست یک بود سپاهان باید چند گل بیشتر می زد آن تیم ها نیز کار می کنند و برنامه ریزی دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد