صفحه اصلی » اقتصادی » گوش شنوایی در این دولت برای راهکارهای حل مشکلات آب وجود ندارد/ مجلس پیگیر راه حلی برای رفع همیشگی مشکل زاینده رود در همه استان های ذی نفع

نماینده مردم اصفهان:

گوش شنوایی در این دولت برای راهکارهای حل مشکلات آب وجود ندارد/ مجلس پیگیر راه حلی برای رفع همیشگی مشکل زاینده رود در همه استان های ذی نفع

حسین میرزایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در مورد بازدید هوایی خود از سرشاخه های زاینده رود توضیحاتی داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۳

حجت الاسلام حسین میرزایی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز  اظهار کرد: استان های خوزستان، یزد، اصفهان و چهارمحال و بختیاری مشکلات سابقه دار و طولانی در رابطه با بحران آب و کم آبی دارند.

نماینده  مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: شدت جدی بودن مشکل بحران آب در اصفهان به حدی است که مخصوصا در این سال های اخیر کار را به فرونشست زمین در دشت های مختلف استان کشانده است.

میرزایی بیان کرد: طبق گزارش سازمان زمین شناسی و اتحادیه از دانشگاه های معتبر کشور که در این زمینه پژوهش انجام داده، دشت های  مختلف زمین بین ٨ تا ١٩ سانتی متر در سال در حال فرونشست هستند.

وی افزود: این اتفاق نتایج خیلی بدی را برای استان اصفهان به دنبال خواهد داشت چراکه اگر مسیر بحران آب استان اصفهان همین مسیر را ادامه دهد در نتیجه آن آبخوان زاینده رود به سمت مرگ خواهد رفت و اگر این اتفاق افتاد باید از اصفهان مهاجرت کرد.

حجت الاسلام حسین میرزایی با اشاره به اینکه در پی این فرونشست ها شهر زیبای اصفهان به تاریخ خواهد پیوست، ادامه داد: اگر مسئولان کشور در این ایام و به موقع اقدام نکرده و تدبیر نیاندیشند و آبخوان بمیرد، با هیچ اقدامی آبخوان حیات مجدد پیدا نخواهد کرد.

نماینده مجلس خاطر نشان کرد: به سبب این موضوع نمایندگان اصفهان، حجت الاسلام نقدعلی و مقتدایی که نمایندگان استان در حوزه آب هستند و بنده که رشته ام عمران بوده و عمران آب یکی از تخصص هایم است همراه با تیمی از کارشناسان مختلف از محیط زیست و آب و چند تن دیگر حوضه را به صورت هوایی بررسی کردیم.

میرزایی اظهار کرد: به سبب بازدیدی که از این سفر هوایی انجام شد و با هم فکری همدیگر باید به یک راه حل می رسیدیم که منافع همه ذی نفعان اعم از استان های اصفهان، یزد، خوزستان و چهارمحال و بختیاری درنظر گرفته شود و مشکل را برای همیشه رفع کنیم و زاینده رود برای همیشه جاری باشد.

وی افزود: دستاوردهای بسیار خوبی از این سفر بدست آوردیم ولی از آنجایی که گوش شنوایی در این دولت نمی بینیم ترجیح می دهیم صبر کنیم تا دولت عوض شود و مسئولانی حاکم شوند که راه حل منطقی، منصفانه، عادلانه و برابرانه که برای حل این مشکل وجود دارد بشنوند و این مشکل برای همیشه حل کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد