صفحه اصلی » اقتصادی » شکر در بازار کمیاب شده است/ وضعیت روغن بهتر از گذشته اما همچنان به دور روند طبیعی در عرضه

شکر در بازار کمیاب شده است/ وضعیت روغن بهتر از گذشته اما همچنان به دور روند طبیعی در عرضه

امروز دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ماه خبرنگار صاحب نیوز با حضور در فروشگاه ها آخرین قیمت ها در بازار را بررسی کرده است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۶ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۳

امروز دوشنبه سیزدهم اردیبهشت ماه خبرنگار صاحب نیوز با حضور در فروشگاه ها آخرین قیمت ها در بازار را بررسی کرده است.

در بازار میوه موز ایرانی کیلویی ٢٠ هزار تومان و موز هندی کیلویی ٢۵ هزار و ۵٠٠ تومان، پرتقال تامسون شمال شش هزار و ۵٠٠ تا ١٠ هزار تومان، خیار گلخانه ای از دو هزار و ۵٠٠ تا شش هزار تومان و خربزه کیلویی 4 تا 7 هزار تومان در بازار عرضه می شود.

آلوچه از ١۹ تا ۵٠ هزارتومان، زردآلو ٣٢ تا ۶٢ هزار و ۵٠٠ تومان و هندوانه کیلویی هزار و ۵٠٠ تا دو هزار و ۵٠٠ قیمت خورده همچنین طالبی شاه آبادی کیلویی سه تا شش هزار و پانصد تومان، سیب زرد و قرمز از پنج تا  ١٠ هزار تومان به فروش می رسد.

پیاز سفید دو هزار و ۵٠٠ تا چهار هزار تومان، سیب زمینی کیلویی دو هزارو ۵٠٠ تا چهار هزار و ۵٠٠، هویج چهار تا هشت هزار، باقالا دو تا سه هزار و ۵٠٠ همچنین سبزی خوردن کیلویی پنج هزار و ۵٠٠ تا ٧ هزار و ۵۰۰، گل کلم نیز دو هزار و ۵۰۰ تا پنج هزار و ۵۰۰ در بازار عرضه می شود.

در این بازار گوجه بوته ای از دو هزارو ۵٠٠ تا پنج هزار و ۵٠٠ تومان، قارچ از ٢۶ تا ٣۶ هزار تومان و بادمجان از سه تا هفت هزار تومان، فلفل دلمه ای سبز نیز از دو هزار و ۵۰۰ تا ٩ هزار و ۵۰۰ تومان و سیر تازه چهار تا هشت هزار تومان قیمت خورده است.

*وضعیت بازار ماهی و میگو

ماهی قزل آلا از ۴۵ تا ۵٠ هزار و ۵۰۰ تومان، ماهی آزاد از ٢٢ هزارو ۵٠٠ تا ٢٧ هزار تومان در دسترس مشتریان قرار دارد، ماهی شوریده پاکستانی از ١٠١ تا ١٢٣ هزار تومان، شوریده صید روز از ١٢٩ تا ١۵١ هزار و ۵۰۰ تومان و ماهی سرخو چمن از ١١٢ تا ١٢٣ هزار تومان و سرخو سلطان از ٣٠ تا ٣۵ هزار تومان در بازار عرضه می شود.

ماهی شیر از ١۶٨ تا ١٩۶ هزار تومان و ماهی چیلا از ٣٠ تا ٣۶ هزار تومان، همچنین ماهی کفشک از ۶٢ تا ٧٣ هزار تومان و ماهی لب شتری از کیلویی ۴۵ تا ۵١ هزار تومان به فروش می رسد.

در این بازار، ماهی حلوا بندری از ۴۵ تا ۵٠ هزار و ۵٠٠ تومان و حلوا تپلی از ٢٨ تا ٣۴ هزار تومان، میگو سرتیز از ۵۶ تا ۶١ هزار و ۵٠٠ تومان و شاه میگو از ٢٩١ تا ٣٠٢ هزار و ۵٠٠ تومان در دسترس مشتریان قرار دارد.

همچنین در بازار زولبیا بامیه که در ماه مبارک رمضان مورد توجه است  در قیمت بین 32 تا 35 هزار تومان عرضه می شود و خرما سطلی کیلویی 18 تا 21 هزار تومان و خرما رطب با کیلیویی بین 28 تا 29 هزار تومان در دسترس مشتریان است.

سبزی خوردن در بازار در هر کیلو گرم بین 5 تا 8 هزار تومان در مغازه های خرده فروشی عرضه می شود و ریحان نیز بین 9 تا 12 هزار تومان است؛ سبزی خورشتی با کاهش قیمت رو به رو بوده است و با قیمت 2 تا 3 هزار تومان مشتریان آن می توانند این نوع سبزی را تهیه کنند.

در بازار تخم مرغ نیز بعد از نوساناتی که داشت در حال حاضر بین 14 تا 15 هزار تومان به دست مشتریان می رسد؛ از نکات جالب بازار در مورد روغن است که بعد از مدت ها همچنان فراوانی زیادی در بازار ندارد البته عرضه آن با گذشته متفاوت است و می توان با کمی جست و جو در بازار را روغن را تهیه کرد اما همچنان نیز مانند گذشته در دسترس مشتریان قرار ندارد.

از نکات قابل توجه در بازار عدم وجود شکر در بسیاری از سوپر مارکت هاست که با توجه به فصل گرم سال و افزایش مصرف آن نیز قابل توجه است؛ البته توزیع دولتی شکر از برخی فروشگاه ها انجام می شود که به نظر برای تقاضا بازار جوابگو نخواهد بود و به گفته برخی از فروشندگان قیمت شکر در بازار آزاد تا دو برابر بیشتر از این قیمت است.

با توجه به اینکه ما در فصول گرم سال با مصرف شکر رو به رو هستیم نیاز است برای مصرف خانگی هر چه زود تر راهکاری اندیشیده شود تا یکبار دیگر قضیه روغن در بازار ایجاد نشود؛ البته برخی از صنایع و تولیدهای  کوچکتر نیز در تامین شکر به نظر مشکلاتی پسش رو دارند که نیاز و توجه بیشتر به این قلم کالا را یادآور می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد