صفحه اصلی » اجتماعی » کیفیت و سلامت آب شرب اصفهان به طور مستمر رصد می شود

کیفیت و سلامت آب شرب اصفهان به طور مستمر رصد می شود

مدیرگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: سلامت و کیفیت آب براساس استانداردهای 1053و 1011 سازمان ملی استاندارد توسط نهادهای نظارتی بررسی و کنترل می شود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۷ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ مهدی میرجهانیان با بیان این که گروه های مهندسی بهداشت آب مرکز بهداشت به طور روزانه پارامترهای کیفی آب شرب را بررسی می کنند، اظهارکرد: سلامت و کیفیت آب براساس استانداردهای 1053و 1011 سازمان ملی استاندارد توسط نهادهای نظارتی بررسی و کنترل می شود.

وی افزود: همه روزه سلامت و کیفیت آب شرب از لحاظ میکروبی، شیمیایی و میزان کلر باقی مانده توسط مرکز بهداشت اصفهان کنترل می شود.

مدیرگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید بر سلامت آب شرب شهرها و روستاهای استان عنوان کرد: در سال گذشته 450 هزار آزمایش کلر باقی مانده در نقاط شهری و روستایی استان انجام گرفت که نتیجه 99.74 درصد کلر سنجی ها در مناطق شهری و 99.48 درصد در مناطق روستایی مطلوب بوده است.

میرجهانیان افزود: همچنین در سال گذشته 25 هزار آزمایش میکروبی آب در سطح استان انجام شد که نتایج به دست آمده نشان داد مطلوبیت آب شرب شهری 100 درصد و روستایی 99.84 درصد بوده است. وی با اشاره به انجام 1500 آزمایش شیمیایی روی آب شرب در سال گذشته گفت: نتایج این آزمایش ها بیانگر سلامت و کیفیت مطلوب آب شرب شهرها و روستاهای استان بوده است.

وی وجود املاح در آب شرب را برای سلامت مردم ضروری دانست و تاکید کرد: املاح معدنی باید در آب شرب موجود باشد و در صورتی که املاح آن گرفته شود، تبدیل به آب مقطر شده که برای سلامتی مضر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد