صفحه اصلی » اجتماعی » پلمب ۲۵۰ واحد صنفی در اصفهان/ روزانه بیش از ۷۰۰ واحد صنفی متخلف به مراجع قضائی معرفی می‌شوند

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان خبرداد؛

پلمب ۲۵۰ واحد صنفی در اصفهان/ روزانه بیش از ۷۰۰ واحد صنفی متخلف به مراجع قضائی معرفی می‌شوند

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان در خصوص میزان رعایت‌ها، اخطارها، پلمب‌ها و برخورد با متخلفان توضیحاتی ارائه داد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۸ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ سیدمهدی میرجهانیان در خصوص میزان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی اصناف اصفهان، گفت: با توجه به شرایط فعلی شیوع کرونا در استان اصفهان میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با شیوع کرونا ویروس قابل قبول و حدود ۸۰ درصد است، البته گروه‌های شغلی دو، سه و چهار بیشتر از گروه شغلی یک موارد را رعایت می‌کنند.

معرفی روزانه ۷۰۰ واحد صنفی متخلف به مراجع قضائی

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان ادامه داد: در گروه شغلی یک آبمیوه و بستنی فروشان، رستوران‌ها و اغذیه فروشان بیشترین تخلفات را دارند که با آن‌ها به شدت برخورد می‌شود.

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان با توضیح اینکه بیش از هفت هزار بازدید در سطح استان انجام شده است، افزود: از این تعداد حدود دو هزار اخطاریه و بیش از ۲۵۰ مورد هم پلمب داشتیم و گاهی روزانه بیش از ۷۰۰ واحد صنفی متخلف به مراجع قضائی معرفی می‌شوند، اصناف متخلف برای بار اول حدود ۱۵ روز پلمب و در صورت ادامه تخلفات برای برخورد جدی‌تر به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.

۱۸ تالار متخلف پلمب شد

وی با بیان اینکه بازرسی‌ها برای شناسایی متخلفانی که اصول بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، انجام می‌شود تا اعمال محدودیت‌ها نتیجه مطلوب‌تری داشته باشد، گفت: روزانه حدود ۲۰ اکیپ در شهر اصفهان از زیر مجموعه بهداشت و بازرسی اصناف با همکاری نیروی انتظامی شهر را رصد می‌کنند و با متخلفان به شدت برخورد می‌کنند.

میرجهانیان با اشاره به اینکه کنترل کرونا دست خود مردم است، تصریح کرد: بر اساس مصوبات ستاد کرونا استان اصفهان اکثر مغازه‌ها تعطیل هستند، اما رفت‌وآمد‌های خانوادگی هنوز ادامه دارد و اکثر موارد ابتلاء نیز خانوادگی است، افراد باید توجه کنند و دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با شیوع کرونا را مانند روز‌های ابتدایی شیوع این ویروس رعایت کنند.

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان با بیان اینکه در ماه‌های ابتدایی سال جدید تالار متخلف نیز داشتیم، اضافه کرد: حدود ۱۸ تالار در استان اصفهان پلمب شده‌اند، در این مدت استخر‌ها هم تعطیل بودند، اما بعضی از باشگاه‌ها هنوز رعایت نمی‌کنند و بیش از پنج مورد پلمب باشگاه‌ها را داشتیم، میزان رعایت نکات بهداشتی به طور کلی خوب است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد