صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » زمان ثبت نام مرحله شهرستانی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن مشخص شد

زمان ثبت نام مرحله شهرستانی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن مشخص شد

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: زمان ثبت نام چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم از ۱۳ اردیبهشت تا ۱۳ خرداد ماه اعلام شده است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۵ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ حمید بخشی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای برگزاری مرحله شهرستانی چهل و چهارمین دوره مسابقات ملی قرآن کریم اظهارکرد: نخستین جلسه هماهنگی و کارگروه استانی این مسابقات در اصفهان تشکیل شد.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه در این زمینه برای ثبت‌نام از متقاضیان این دوره از مسابقات نامه نگاری با روئسای ادارت اوقاف شهرستان‌های استان انجام شده است، تصریح کرد: ثبت نام متقاضیان از ۱۳ اردیبهشت ماه آغاز و تا ۱۳ خرداد ادامه دارد ضمن اینکه متقاضیان باید توجه داشته باشند که این زمان تمدید نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان باید با مراجعه به سایت «ایران قرآن» برای ثبت نام در این دوره مسابقات اقدام کنند، ابراز کرد: متقاضیان نباید به ادارات مراجعه کنند چرا که هیچگونه ثبت نام دستی برای این دوره از مسابقات انجام نخواهد شد.

بخشی با اشاره به اینکه همه ایرادات فنی سایت برطرف شده است، اضافه کرد: حداکثر زمان برای ثبت نام افراد این سایت یک دقیقه برآورد شده است.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه شهرستان‌ها نیز موظف شدند تا هشتم اردیبهشت جمع بندی برگزاری این دوره از مسابقات را انجام دهند و نتایج را به اداره کل اوقاف اعلام کنند، ابراز کرد: در این زمینه با توجه به شیوع کرونا و وضعیت قرمز استان برگزاری مسابقات در شهرستان‌های استان را به هشت منطقه تقسیم بندی کرده ایم.

وی ادامه داد: نواحی یک و دو اصفهان منطقه یک، کاشان، آران و بیدگل، نطنز و بادرود منطقه دو، نجف آباد و تیران و کرون منطقه سه، خمینی شهر، شاهین شهر، برخوار و فلاورجان منطقه چهار، اردستان، خور و بیابانک و نایین منطقه پنج، شهرضا، سمیرم، مبارکه و لنجان منطقه شش، فریدن، گلپایگان و خوانسار منطقه هفت جلگه، بن رود و کوهپایه نیز به عنوان منطقه هشت معرفی شده‌اند.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: مقرر شده است که در هر منطقه یک شهر به عنوان میزبان معرفی شود و دیگر شهرستان‌ها در ایجاد زیرساخت ها به شهر میزبان کمک کنند.

وی اضافه کرد: همچنین روند برگزاری مسابقات مرحله شهرستانی به صورت غیرحضوری در دست بررسی است و هنوز قطعی نشده است.

بخشی در خصوص پیش بینی مشارکت فعالان حوزه قرآنی در چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآت کریم تصریح کرد:  در سال گذشته حدود ۴۷۰ نفر در مسابقات استانی مشارکت داشتند و پیش بینی ما این است که با توجه به توسعه تبلیغات و اطلاع رسانی بیش از سال گذشته ثبت نام متقاضیان را داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در این زمینه جلساتی را با اتحادیه موسسات قرآنی و داروان قرآنی داشته ایم که آنها نیز مبلغان خوبی برای برگزاری این مسابقات باشند.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد