صفحه اصلی » اقتصادی » کمبود ۴۳۰۰ لیتر آب در ثانیه برای تأمین آب شرب مردم اصفهان/ سامانه دوم آبرسانی اصفهان راه اندازی نشود، دچار مشکل می شویم

هشدار مدیرعامل آبفای استان اصفهان خبرداد؛

کمبود ۴۳۰۰ لیتر آب در ثانیه برای تأمین آب شرب مردم اصفهان/ سامانه دوم آبرسانی اصفهان راه اندازی نشود، دچار مشکل می شویم

مدیرعامل آبفای اصفهان از کمبود ۴۳۰۰ لیتر آب در ثانیه برای تأمین آب شرب مشترکین این شرکت در تابستان امسال خبر داد، گفت: سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ راه اندازی نشود، دچار مشکل تامین آب شرب می شویم.

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۳ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ هاشم امینی اظهار کرد: کاهش ۴۰ درصدی بارندگی در سال آبی جاری و ادامه خشکی زاینده رود موجب شده تا امسال بسیاری از چاه های محلی و فلمن از مدار بهره برداری خارج شوند.

وی گفت: با ادامه خشکسالی ها میزان آبدهی این چاه ها بین ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ لیتر در ثانیه کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان تصریح کرد: ۱۴ سال از زمانی که قرار بود سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ در مدار بهره برداری قرار گیرد، گذشته است، بنابراین بر اجرا و بهره برداری سریع تر از این طرح توسط شرکت آب منطقه ای تاکید داریم.

امینی گفت: این سامانه علاوه بر رویکرد پدافندی، نقش مهمی در تأمین کمبود آب شرب مردم ساکن در ۵۶ شهر و ۳۸۰ روستای تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ دارد و در صورتی که امسال به بهره برداری نرسد چالش بزرگی در تأمین آب مشترکین خواهیم داشت.

وی به افزایش ۱۲ تا ۱۸ درصدی مصرف آب در شهرهای تحت پوشش بر اثر شیوع ویروس کرونا در سال گذشته اشاره کرد و افزود: مدیریت مصرف همچنان یکی از راهکارهای غلبه بر تبعات بحران کم آبی است و این شرکت سعی کرده با شناسایی مشترکین پرمصرف خانگی و غیرخانگی، آن ها را با روش های مصرف بهینه آب آشنا کند.

وی تاکید کرد: فعالان صنعت آبفا در استان اصفهان، امسال نیز با اجرای تدابیری همانند زون بندی شبکه، نصب شیرهای فشارشکن، بررسی والوها، اعمال مدیریت فشار، شناسایی و رفع نشت آب در شبکه، اصلاح خطوط فرسوده انتقال و قطع انشعابات غیرمجاز، به دنبال تامین پایدار آب شرب و گذر از فصل گرم تابستان بدون کمترین چالش هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد