صفحه اصلی » استان اصفهان » نامگذاری روز قدس، مسلمانان جهان را علیه اسرائیل بسیج کرد/ 10 سال است قدرت نابودی اسرائیل را کسب کرده‌ایم

نامگذاری روز قدس، مسلمانان جهان را علیه اسرائیل بسیج کرد/ 10 سال است قدرت نابودی اسرائیل را کسب کرده‌ایم

نماینده سابق ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران به مناسبت فرا رسیدن روز قدس در گلستان شهدای اصفهان به ایراد سخنرانی پرداخت.

تاریخ انتشار: ۲۲:۰۸ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ مراسم روز قدس در گلستان شهدای اصفهان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز شد. اجرای سرود، قرائت قرآن و طنین انداز شدن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغازین برنامه‌های این مراسم بود که در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و آپارات در حال پخش زنده است.

سخنران ویژه این مراسم حجت الاسلام علی شیرازی، نماینده سابق ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران، است که لحظاتی قبل سخنان خود را در جوار قبور مطهر شهیدان خرازی و کاظمی آغاز کرد تا مراسم روز قدس امسال اصفهان با حضور هم رزم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی معنویت بیشتری پیدا کند. این سخنرانی به صورت زنده از طریق شبکه اصفهان پخش شده و پایگاه خبری صاحب نیوز نیز آن را لحظه به لحظه پوشش خواهد داد.

حجت الاسلام شیرازی سخنان خود را با گرامیداشت یاد و خاطره دو شهید سپاه قدس، سرداران حاج قاسم سلیمانی و سید محمد حجازی آغاز کرد و اظهار کرد: هدف همه پیامبران تشکیل حکومت دینی بود تا توحید و عدالت را برقرار کنند و هدف امام راحل هم از نهضت انقلاب اسلامی همین بود لکن تا ظلم برچیده نشود پرچم دین نمی‌تواند حاکم شود. لذا امام پرچم مبارزه با شاه را برافراشت این مبارزه سهلی بود و مبارزه بزرگتر مبارزه امام با آمریکا بود و برای همین هم امام در سال 1343 اعلام کرد ما برای مقابله با آمریکا قیام می‌کنیم که این سخنرانی در صحیفه نور نیز منتشر شده است.

وی اظهار کرد: زمانی که انقلاب اسلامی پیروز شد امام خمینی رحمة الله علیه دستور داد آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس نامگذاری شود. آن روز نه کسی امام را می‌شناخت و نه سخن امام را اما سردمداران کفر می‌دانستند امام چه پرچمی را برافراشته است. سخنان امام برای همه مردم جهان تازگی داشت.

نماینده سابق ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران افزود: از سال 1929 صهیونیست‌ها گروهی به نام شاعی را تأسیس کردند تا در مراکز اطلاعاتی وامنیتی انگلیس نفوذ کنند و زمینه سازی کنند تا در 1948 میلادی فلسطین را اشغال کنند و رژیم غاصب صهیونیستی را اعلام کنند.

حجت الاسلام شیرازی بیان کرد: بارها در غزه و کرانه باختری و در اردوگاه‌هایی که آوارگان فلسطینی بودند مردم فلسطین را قتل عام کردند، کشتند، پوست کردند و سر بریدند و جنایاتی که از داعش دیدیم، از صهیونیست‌ها فرا گرفته بودند.

وی گفت: وحشیانه‌ترین جنایات را علیه زنان و کودکان فلسطین انجام دادند و در روزهای آغازین این حرکت، شش کشور عربی علیه اسرائیل حمله کردند اما شکست خوردند برای همین برای مردم دنیا تازگی و جای تعجب داشت که یک روحانی با دست خالی رژیم شاهنشاهی را سرنگون کرده و آمریکا را نیز از کشور بیرون کرد و اکنون دم از نابودی اسرائیل می‌زند.

هم رزم سردار سلیمانی عنوان کرد: در روزهای ابتدایی انقلاب زمانی که امام خمینی سخنرانی داشت، تمام جلسات خود را تعطیل می‌کردند تا ببینند امام چه می‌گوید، فردی که حرف اولیاء و پیامبران را تکرار می‌کرد. آن روزی که امام روز قدس را نامگذاری می‌کرد نمی‌دانستند این نامگذاری یعنی بسیج جهان اسلام علیه اسرائیل و یعنی تشکیل سپاه قدس و حاج قاسمی که دست مردم غزه را پر کرد و سنگ ها را با سلاح عوض کرد.

حجت الاسلام شیرازی گفت: اسرائیلی روزی ادعا می‌کرد باید کشورهای منطقه را بگیرد اما امروز که جبهه مقاومت تقویت و مسلح شد، آمدند دور فلسطین اشغالی را دیوار کشیدند. ما 14 سال پیش اعلام کردیم که توان زدن اسرائیل با موشک را پیدا کرده‌ایم و همین صحبت موجب وحشت مسئولان رژیم غاصب صهیونیستی شد.

سخنران مراسم روز قدس اصفهان اظهار کرد: یک روز می‌گفتیم اماما هرچند امروز در بین ما نیستی اما سربازان تو ایستاده‌اند و تا اسرائیل را شکست ندهند از این آرمان دست برنمی‌دارند و امروز می‌گوییم حاج قاسم عزیز ما با تمام وجود ایستاده‌ایم اگر اسرائیل و امریکا از روی جنازه ما هم رد بشوند ما اهداف شما، امام، شهدا و انقلابمان را تحت زعامت ولی فقیه زمان اجرایی خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: اگر روزی خطاب به امام حسین می‌گفتیم ای کاش روز عاشورا در کربلا بودیم و تو را حمایت می‌کردیم امروز می بینیم کربلا مقابل ماست و سپاه و بسیج و به عبارتی ملت ایران پای خط امام و مبانی انقلاب ایستاده است و با تقدیم جان خود، دنباله‌رو اهداف والای امام است.

نماینده سابق ولی فثیه در سپاه قدس بیان کرد: اگر اول انقلاب می‌گفتیم زمانی می‌رسد که صدام سقوط می‌کند، برخی باور نمی‌کردند و اگر روزی کشور اعلام کرد سردار سلیمانی وارد میدان مبارزه با داعش شده است، کسی باور نمی‌کرد بتواند داعش را شکست دهد و با محاسبات خود می‌گفتند سقوط عراق و سوریه قطعی است. اما فرزندان شما ملت ایران وارد صحنه شدند و صحنه را تغییر دادند.

حجت الاسلام شیرازی افزود: مدافعان حرم با حمایت مردم، قدرت امریکا و اسرائیل و مستکبران جهان را شکستند. اکنون دشمنان و طعنه زنندگان هر چه می‌خواهند به سپاه اهانت کنند، گوش ما پر است از این صحبت‌ها، اما واقعیت این است که سپاه زنده و ایستاده است و 10 سال است این قدرت را به دست آورده است که اگر بخواهد می‌تواند اسرائیل را ظرف 24 ساعت با خاک یکسان کند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی جامعه گفت: امروز مشکلاتی وجود دارد و سختی‌هایی دامنگیر مردم شده است اما عزت ایران را در دنیا ببینید که آمریکایی‌ها اعلام می‌کنند تنها کشوری که مانع یکه تازی آمریکا در دنیا شده است ایران است. آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها از شما مردم می‌ترسند که اگر نمی‌ترسیدند چرا حاج قاسم را شبانه ترور کردند!؟ اگر آن‌ها مرد میدان بودند زمانی که نیروهای ما در سوریه وارد منطقه آمریکایی‌ها شدند آن‌جا می‌جنگیدند نه شبانه سردار ما را ترور کنند، این‌ها از سرداران ما و از قدرت ملت ایران می‌ترسند.

هم رزم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: شما مردم 42 سال است یک نظام نوپا را حفظ کرده‌اید  و اگر روزی تنها بودید امروز در سراسر جهان یارانی قوی دارید همچون انصار الله یمن، حزب الله لبنان، فاطمیون افغانستان و غیره. امروز درون خود آمریکا مردم علیه جنایات آمریکا و اسرائیل حرکت می‌کنند و گرایش به اسلام در آمریکا و اروپا در حال افزایش است و به اذعان اندیشمندان غربی جوانان اروپایی به ملت ایران به عنوان یک الگو نگاه می‌کنند.

سخنران ویژه مراسم روز قدس امسال اصفهان تأکید کرد: صبر و مقاومت شما مردم ایران دشمن را منکوب می‌کند همان طور که صبر زینب یزیدیان را رسوا کرد و مقاومت ملت ما کاخ سفید را هم شکست خواهد داد و همان طور که ملت ایران با مقاومت، صدام را شکست دادند، شاه ظالم را از کشور بیرون کردند و در عرصه سیاسی و نظامی پیروزی کسب کردند، در عرصه اقتصادی نیز با همین مقاومت بر دشمن غلبه خواهند کرد.

وی اظهار کرد: امروز روز امتحان بزرگ است باید پشت سر ولایت حرکت کنیم و هر چه ولایت گفت، همان طور که در طول 42 سال گذشته عمل کردیم باز هم عمل می‌کنیم و به دشمنان ثابت می‌کنیم هنوز ملت ایران را نشناختند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد