صفحه اصلی » اجتماعی » سفرها از ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ممنوع است

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا:

سفرها از ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ممنوع است

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: سفر در فاصله زمانی ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ممنوع است و برای جلوگیری از هر گونه سفر، محورهای اصلی تردد به استان اصفهان را مسدود خواهیم کرد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰ - شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الله غلامی با بیان اینکه مرزهای شرقی کشور به خوبی کنترل شده است، اظهار کرد: دقایقی پیش جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به شکل ارتباط زنده با مراکز استان‌ها برگزار شد که بر اساس گزارش ارائه شده در این جلسه هم‌اکنون ۴۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۶۳ شهر نارنجی و ۱۳۹ شهر در وضعیت زرد و در استان اصفهان نیز سه شهرستان (خمینی‌شهر، دهاقان و آران و بیدگل) در وضعیت قرمز، ۱۹ شهرستان در وضعیت نارنجی و دو شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

وی افزود: هم‌اکنون در کل کشور شیب کرونا نزولی شده است و بر این اساس مقرر شد سفرها در فاصله زمانی ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت که تعطیلات عید فطر است ممنوع باشد و برای جلوگیری از هرگونه سفر، محورهای اصلی تردد به استان اصفهان را مسدود و به شدت با متخلفان برخورد می‌کنیم.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان درباره نحوه فعالیت مشاغل، تصریح کرد: برای دو هفته فعالیت مشاغل گروه‌های یک و دو در شهرهای قرمز مجاز است و پس از دو هفته مجدداً به رعایت دقیق پروتکل‌ها بر می‌گردیم. همچنین واحدهای صنفی متخلف در شهرهای قرمز سه هفته و در شهرهای نارنجی دو هفته پلمب می‌شوند.

غلامی ادامه داد: کنکور سراسری به شکل حضوری و طبق دستورالعمل‌ها در زمان مقرر برگزار می‌شود و آزمون پایه‌های نهم و دوازدهم نیز به شکل حضوری برگزار خواهد شد. البته فضای ایزوله در محل برگزاری آزمون کنکور سراسری و آموزش و پرورش برای افراد مشکوک به کرونا پیش بینی شده است و وزارت بهداشت و درمان هم در این باره همکاری لازم را خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: ادارات نیز مانند گذشته موظف هستند پروتکل‌های بهداشتی را به شکل دقیق رعایت و قانون دورکاری را متناسب با رنگ شهر خود اعمال کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد