صفحه اصلی » اجتماعی » آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه و اصلاح سکوی انتقال پسماند تر

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان خبر داد؛

آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه و اصلاح سکوی انتقال پسماند تر

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه و اصلاح سکوی انتقال پسماند تر با بودجه ای معادل 40 میلیارد ریال در منطقه 14 شهری اصفهان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۵ - شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد بدیعی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه و اصلاح سکوی انتقال پسماند تر با بودجه ای معادل 40 میلیارد ریال در منطقه 14 شهری اصفهان، گفت: طبق برنامه زمانبندی این پروژه در مدت زمان پنج ماه به اتمام می رسد و پیش بینی شده تا در شهریور ماه سال جاری بتوانیم آن را به بهره برداری برسانیم.

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در خصوص اهداف و دستاوردهای پروژه توسعه و اصلاح سکوی انتقال پسماند تر نیز توضیح داد: ارتقای فرآیند جمع آوری و پردازش پسماند، کاهش دفن، رسیدن به توسعه پایدار در فرآیندها و اقدامات مربوط به مدیریت پسماند، ایجاد درآمد پایدار سازمانی و افزایش شاخص تفکیک پسماند در سکوها از جمله اهدافی است که برای این پروژه متصور شده است.

وی افزود: در صورت اجرای این پروژه می توان امیدوار بود دستاوردهایی چون جلوگیری از دفن 150 تن پسماند خارج از نوبت و انتقال به کارخانه پردازش و بالتبع افزایش تولید کود کمپوست و کاهش مخاطرات زیست محیطی آن محقق شود.

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه پروژه های سازمان همراه با مشارکت شهروندی نتیجه بخش خواهند بود، اضافه کرد: جمع آوری و انتقال پسماندها جهت پردازش علاوه بر زیرساخت های عمرانی نیازمند همکاری شهروندان در رعایت زمان بیرون گذاری پسماند است تا ضمن آن که بتوانیم شهر پاکیزه و زیباتری داشته باشیم امکان بازیافت و بهره وری از این پسماندها نیز فراهم شود و با تولید کود کمپوست از آسیب های پسماند برای محیط زیست شهری بکاهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد