صفحه اصلی » ورزشی » نساجی و سایپا خود را به بالاتر از ذوب آهن رساندند/ حسینی: به انجام بازی با برنامه در مقابل استقلال محکوم هستیم

نساجی و سایپا خود را به بالاتر از ذوب آهن رساندند/ حسینی: به انجام بازی با برنامه در مقابل استقلال محکوم هستیم

روز گذشته تساوی سایپا و برد نساجی باعث شد این دو تیم بالاتر از ذوب آهن در جدول قرار گیرند و این هفته نتایج به کام ذوب آهن نباشد تا مجبور باشد در مقابل استقلال و برای فرار از انتهای جدول پیروز باشد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ در ادامه بازی های لیگ برتر ذوب آهن در ورزشگاه آزادی مهمان استقلال خواهد بود تا یکی از حساس ترین بازی های خود در این فصل را انجام دهد؛ نتیجه این بازی در معدلات بالا و پایین جدول بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

روز گذشته تساوی سایپا و برد نساجی باعث شد این دو تیم بالاتر از ذوب آهن در جدول قرار گیرند و این هفته نتایج به کام ذوب آهن نباشد تا مجبور باشد در مقابل استقلال و برای فرار از انتهای جدول پیروز باشد.

استقلال نیز برای اینکه خود را به صدر جدول نزدیک کندتلاش می کند  در این بازی پیروز شود و  از این رو بازی برای شاگردان حسینی بسیار سخت خواهد بود

*حسینی: به انجام بازی با برنامه در مقابل استقلال محکوم هستیم

سید مجتبی حسینی در نشست خبری قبل از بازی ذوب آهن با استقلال، اظهار کرد: در مقطعی از فصل قرار گرفته‌ایم که برای تیم‌ها بسیار حساس است، چه تیم‌های بالای جدول و چه تیم‌های پایین. این حساسیت از نظر کیفی تأثیر مثبت و منفی روی دیدارها داشته است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایطی که داریم سعی می‌کنیم در این مقطع جلوی حریف با قدرت و قوی ظاهر شویم. علاوه بر اینکه مقابل تیمی قرار می‌گیریم که در شرایط بسیار خوبی قرار دارد. استقلال طی بازی‌های گذشته عملکرد خیلی خوبی داشته و توانسته بازی‌های خوبی انجام دهد. آنها نشان داده‌اند کادر فنی زیرکی دارند که بر اساس داشته‌هایشان چیدمان خوبی را روانه میدان می‌کنند.

مربی تیم فوتبال ذوب آهن تصریح کرد: ۶ بازی استقلال را در لیگ قهرمانان آسیا تماشا کردم، آنها توانستند بر اساس موجودی خود از سیستم‌های مختلفی استفاده کرده و انواع و اقسام آنها را بازی کردند و در همگی موفق ظاهر شدند که این وظیفه ذوب آهن را در این دیدار سنگین‌تر می کند.

وی افزود: ما هم بر اساس داشته‌هایمان سعی می‌کنیم استراتژی خوبی برای این دیدار در نظر بگیریم. البته تنها نگرانی من این است که حدود ۲۴ روز بازی رسمی نداشته‌ایم که این برای ذوب آهن کار را سخت می‌کند، اما با توجه به همه شرایطی که گفته شد ما محکوم به این هستیم که یک بازی خیلی محکم و قوی و با برنامه برابر تیم خوب استقلال داشته باشیم

مصطفوی: بازیکنان استقلال وحشتناک خسته هستند/ ذوب‌آهن منظم و با برنامه دفاع می‌کند

صالح مصطفوی در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال استقلال مقابل ذوب‌آهن اصفهان در هفته بیست‌ودوم لیگ برتر فوتبال، گفت: بازی فردا سنگین خواهد بود. ما ذوب آهن را آنالیز کرده‌ایم. این تیم بسیار منظم است و با برنامه دفاع می‌کند. پیدا کردن روزنه در خطوط دفاعی آنها سخت است و باید به مجتبی حسینی تبریک بگویم که تا قبل از او ذوب آهن از آشفتگی دفاعی رنج می‌برد اما امروز خوب دفاع می‌کند.

وی در مورد نبود قاسم حدادی‌فر در ترکیب ذوب آهن تصریح کرد: او یکی از اسطوره های ذوب‌آهن و از بازیکنان خوب فوتبال ایران است، اما همانطور که گفتم ذوب‌آهن در کار دفاعی منسجم است و فکر نکنم نبود یک بازیکن تأثیرگذار باشد.

مربی تیم فوتبال استقلال در مورد محروم و مصدومان این تیم برای بازی فردا یادآور شد: داریوش شجاعیان به دلیل 4 اخطاره بودن محروم است. برخی بازیکنان به دلیل خستگی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا مصدوم شده‌اند مثل وریا غفوری، فرشید اسماعیلی و محمد نادری که خوشبختانه نادری به این بازی می‌رسد، اما دو بازیکن دیگر در کنار متین کریم‌زاده به احتمال زیاد به این بازی نمی‌رسند.

مصطفوی در خصوص اینکه بازی با ذوب‌آهن پیش از دربی روز جمعه برگزار خواهد شد و این مسئله چقدر می‌تواند در دیدار فردا تاثیرگذار باشد، گفت: همیشه بازی‌های قبل و بعد از دربی برای استقلال و پرسپولیس شرایط خاص خودش را دارد. فرهاد مجیدی سعی کرده تیم را به صورت صد در صدی مهیای بازی فردا کند. مسئله‌ای که با آن مواجه هستیم، خستگی وحشتناک بازیکنان به دلیل برنامه‌ریزی منحصر به فرد AFC است که به تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا تحمیل شد. علاوه بر فشرده بودن بازی‌ها، مسابقات ساعت 4،5 صبح به پایان می‌رسید و بازیکنان برخی مواقع ساعت 7 صبح به وقت ایران می‌خواستند بخوابند. بهترین ریکاوری خواب است، اما در ساعت اوج ریکاوری بازیکنان مجبور بودند بازی کنند. ساعت مسابقات به دلیل شرایط خاص کشور عربستان و ماه رمضان بود. بقیه شهرهای عربستان دو ورزشگاه داشتند، اما شهر جده تنها یک ورزشگاه برای میزبانی داشت.

وی ادامه داد: 4 دیدارمان را دیر وقت برگزار کردیم و سیستم خواب بازیکنان بهم ریخت. انجام ریکاوری آن هم با تجهیزاتی که ما داریم، سخت بود. این مسئله باعث خستگی بسیار زیاد همراه با مصدومیت‌های بدنی بازیکنان شد. مسابقات تیم ما از همه تیم‌هایی که در آسیا شرکت کردند، سنگین‌تر بود و خسته‌تر هستند.

مربی استقلال در رابطه با سیستم بازی آبی‌پوشان برای دیدار با ذوب‌آهن گفت: مجیدی در ادوار مختلفی که مسئولیت تیم استقلال را برعهده داشته، نشان داده که بازی به بازی پیش می‌رود. هر بازی سیستم خودش را چه به لحاظ چینش نفرات و چه سبک بازی دارد. بازی با ذوب‌آهن استراتژی متفاوتی نسبت به دیدار با پرسپولیس دارد.

مصطفوی در پاسخ به این سوال که آیا قرار نگرفتن ذوب‌آهن در شرایط مسابقه به سود استقلال خواهد بود یا خستگی استقلال به دلیل حضور در آسیا به سود ذوب‌آهن می‌شود، گفت: فکر کنم تیم‌ها هر 12 روز بازی داشتند. تصور نمی‌کنم 10،12 روز فرم یک تیم را عوض کند. خستگی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا تیم‌های شرکت کننده را اذیت کرده است. با توجه به در پیش بودن اردوی تیم ملی فرسایشی بودن لیگ برای تیم‌های شرکت کننده در آسیا سخت خواهد بود. برنامه‌ریزی AFC باعث تحلیل تیم‌ها می‌شود.

وی درباره اینکه چه کسی جانشین فراز کمالوند در استقلال خواهد شد، گفت: این سوال را باید مجیدی جواب بدهد. مجیدی مربی بسیار اهل مطالعه و مشاوره گرفتن است. کمالوند نقش مشاور را داشت و به او سمت رسمی داده بود. اینکه چه کسی قرار است اضافه شود را، مجیدی باید جواب بدهد.

مصطفوی در رابطه با اینکه قرار است دیدار فردا، یک هفته دیگر به دلیل رقابت‌های جام حذفی تکرار شود، عنوان کرد: هر بازی شرایط خودش را دارد، اما بازی جام حذفی سخت‌تر از بازی فردا خواهد بود، چرا که تیم‌ها از یکدیگر شناخت دارند. وقتی دو بازی به فاصله کم برگزار شود، شرایط دشوارتر می‌شود. در آسیا دیدید که بازی‌های دور برگشت کم‌گل‌تر و نزدیک به هم بود، چون تیم‌ها از یکدیگر شناخت پیدا کرده بودند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد