صفحه اصلی » ورزشی » ذوب آهن باید بتواند کناره های زمین را به خوبی ببندد/ احتیاط بازیکنان استقلال برای در پیش بودن دربی به سود سبزپوشان است

یک مربی فوتبال:

ذوب آهن باید بتواند کناره های زمین را به خوبی ببندد/ احتیاط بازیکنان استقلال برای در پیش بودن دربی به سود سبزپوشان است

مربی فوتبال گفت: ذوب آهن باید بتواند کناره های زمین را به خوبی ببندد در ١٨ قدم و جایی که قائدی هست برای پنالتی ندادن باید خیلی مراقب باشد چون در این بازی تیم استقلال نفرات شاخص تری نسبت به ذوب آهن دارد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۴ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۹

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به اینکه هر دو تیم استقلال و ذوب آهن  شرایط خاصی برای بازی دارند، اظهار کرد: در چند سال اخیر در مدیریت و مربی های باشگاه ذوب آهن اتفاقات زیادی افتاد و در این چند سال شروع لیگ با  مشکلاتی برای فوتبال ذوب آهن به همراه بود.

دبیر کانون مربیان اصفهان با اشاره به اینکه در حال حاضر مدیریت جدیدی به نام فریدونی به باشگاه آمده که علاوه بر اینکه ورزشی است صنعتی نیز هست و شاید بتواند تغییرات خوبی در باشگاه ذوب‌آهن ایجاد کند، عنوان کرد: برخی از بازیکنان ذوب آهن به تیم های دیگر مانند استقلال تراکتور و سپاهان پیوستند که این تاثیر گذار بود.

مربی فوتبال بیان کرد: هیئت مدیره بعد از تعویض های زیادی که انجام داده بود به این نتیجه رسید حسینی را که قبلا بازیکن خط دفاعی و بازیکن دهه گذشته ذوب آهن بوده بعنوان سرمربی مربی فوتبال ذوب‌آهن انتخاب کند.

*با حسینی تغییرات خوبی در ذوب آهن ایجاد شده است

پیشکسوت فوتبال اصفهان افزود: به اعتقاد من با توجه به بازی های اخیر ذوب آهن، با مربیگری حسینی تغییرات خوبی در بازی این تیم ایجاد شده و همچنین این مربی سعی کرده حاشیه های تیم را نیز جمع کند.

حسن شفیعی توضیح داد: حسینی بازیکن خط دفاعی بوده و نگرش دفاعی دارد مجیدی نیز بازیکن خط حمله و نگرش‌ حمله ای دارد که نتایج خوبی را در بازی های آسیایی بدست آورده، بازیکنان خوبی را باهم جفت کرده و شرایط خوبی را برای تیمش بوجود آورده است.

مربی فوتبال ادامه داد: فوتبالیست هایی که مقابل استقلال، پرسپوليس، تراکتور و سپاهان بازی دارند با یک انگیزه خاصی بازی می کنند و عملکرد متفاوتی از خود نشان می دهند اگر مربی ها روی این موضوع کار کنند برای بازیکنان و آینده آنها نیز خوب می شود.

شفیعی خاطر نشان کرد: مربی تیم ذوب آهن باید بتواند انگیزه و نگرش خوب بازی کردنی که برای بازی با استقلال در بازیکنانش ایجاد شده را تقویت کند تا بتواند نتیجه بگیرد.

*بازیکنان استقلال مقابل ذوب آهن با احتیاط بیشتری بازی می کنند

وی افزود: بازی در ورزشگاه آزادی است و تماشاگران زیادی به تماشای این بازی می نشینند چرا که این بازی حساس است؛ اگر این ویروس نبود و شرایط کرونا وجود نداشت می توانست تماشاگران زیادی این بازی در ورزشگاه داشتنه باشد.

حسن شفیعی با اشاره در پیش بودن دربی پایتخت بعد از این بازی اظهار کرد: بازیکنان استقلال مقابل ذوب آهن با احتیاط بیشتری بازی می کنند تا کمتر اخطار بگیرند و کمتر آسیب ببینند تا بتوانند بازی بهتری مقابل پرسپولیس انجام دهند که این موضوع به نفع ذوب آهن خواهد بود.

دبیر کانون مربیان اصفهان  با اشاره به بازیکنان خوبی که استقلال در اختیار دارد، عنوان کرد: به عقیده من نوع بازی و ترکیب تیم استقلال مانند بازی های قبلش است این تیم بازیکنان خوبی دارد و برای بازیکنانی که نیستند همچنان جایگزین های خوبی دارد و می تواند عملکرد خوبی داشته باشد.

این مربی فوتبال بیان کرد: تیم ذوب آهن نیز  تیم بسیار خوبی است و مجتبی حسینی باید بداند چطور این بازیکنان را هدایت کند تا نتیجه بگیرد چون نوع چیدمان و تاکتیک تیم استقلال در اول و حین بازی تغییر می کند و از کناره ها به سمت جلو زمین بازی می کنند.

*انتظار می رود ذوب آهن مقابل استقلال مقاومت کند

وی افزود: با توجه به تفکری که از حسینی انتظار می رود ذوب آهن باید بتواند مقابل استقلال مقاومت کند و دست به ضد حمله بزند تیم ذوب آهن تیم جوانی است و چند تن از بازیکنان خوب این تیم امسال رفتند و قاسم حدادی فر نیز در این بازی نیست.

حین شفیعی توضیح داد: ذوب آهن باید بتواند کناره های زمین را به خوبی ببندد در ١٨ قدم و جایی که قائدی هست برای پنالتی ندادن باید خیلی مراقب باشد چون در این بازی تیم استقلال نفرات شاخص تری نسبت به ذوب آهن دارد.

مربی فوتبال ادامه داد: این موارد دلیل بر این نیست که ذوب آهن عقب نشینی کند با توجه به تفکر و تجربه حسینی و بازیکنان، این تیم می تواند نتیجه خوبی بگیرد ذوب آهن باید بداند با تیمی بازی دارد که به مرحله بعد مسابقات جام آسیایی رسیده و باید بدون اشتباه کار کند.

شفیعی خاطر نشان کرد: حسینی باید در خط دفاعی و سمت راست افراد خوبی را بگذارد بازیکنان در بازی های ترکیبی، سانت کردن، در فاز حمله و دفاع خوب عمل کنند و با دقت و هوشیار باشند

وی افزود: شرایط جدول هنوز برای ذوب آهن خطر محسوب می شود و اگر دست پر از این بازی برگردد از خطر سقوط پایین جدول رهایی پیدا می کند؛ با توجه به امکانات خوبی که باشگاه ذوب‌آهن دارد امیدوارم در سال های بعد بتواند نتایج بهتر و بازیکنان خوبی را برای تیم فوتبال به خدمت بگیرد.

پیشکسوت فوتبال اصفهان گفت: امیدوارم شاهد بازی خوبی باشیم و هر چه زودتر نیز ذوب آهن با نتایجی که به دست می آورد از منطقه خطر جدول فاصله بگیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد