صفحه اصلی » اجتماعی » نقاهتگاه کرونایی اصفهان، اولین نقاهتگاه با پذیرش 210 بیمار در کشور/ ۵۵ هزار نفر در استان کمک های معیشتی و دارویی از هلال احمر دریافت کردند

نقاهتگاه کرونایی اصفهان، اولین نقاهتگاه با پذیرش 210 بیمار در کشور/ ۵۵ هزار نفر در استان کمک های معیشتی و دارویی از هلال احمر دریافت کردند

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر اصفهان گفت: در سال گذشته به بیش از ۵۵ هزار نفر کمک های معیشتی و کمک های دارویی و بهداشتی ارایه شد که ۱۹ هزار از آن بسته معیشتی بوده است؛ ارزش اقتصادی خدمات داوطلبان بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۸ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ داریوش کریمی پیش از ظهر امروز درنشست خبری در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در سال ٩٩ مجموعه کل حوادثی که در حوزه امداد و نجات پوشش داده شده دو هزار و ٣٠١ مورد بود که از این تعداد هزار و ١١۵ مورد را حوادث جاده ای شامل می شود که نزدیک به ۵٠ درصد است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان عنوان کرد: خدمات حضوری هلال احمر ٢۶٣ مورد، خدمات دریایی ساحلی که بیشتر مربوط به ساحل چادگان است ٢١ مورد و همچنین دو مورد زلزله که هر دو در سمیرم بود.

کریمی بیان کرد: ١۶مورد سیل و آب گرفتگی، ۵٢٣ مورد حوادث شهری، ٢٣١ مورد صنعتی کارگاهی و ١٠۵ مورد حوادث کوهستان در استان بود که حوادث کوهستان بسیار سخت و نفس گیر است و ممکن است هفته ها طول بکشد.

*اصفهان مقام دوم در حوادث جاده ای را دارد

وی ادامه داد: مجموع کل آسیب دیدگان هفت هزار ۵۸ نفر بوده است؛ که آسیب دیدگان جاده ای سه هزار و ۲۸۱ مورد بوده است که در کشور مقام دوم را در این زمینه داریم و برخی سال ها در کشور در این زمینه اصفهان رتبه اول را دارد؛ کل نجات یافتگان دو هزار ۱۲۴ نفر بوده است.
کریمی با بیان اینکه نسبت به سال ۹۸ با توجه به منع ترددها ۲۶ درصد حوادث کمتر شده بود، گفت: در زلزله استان کهکیلویه و بویر احمد و سمیرم بعد از ارزیابی در ساعت های اولیه تیم های در منطقه جنوب به منطقه اعزام شدند.
داریوش کریمی خاطرنشان کرد: در این حادثه ۲۲۹ خانوار چادر داده شد و ۴۲۲ تخته موکت و ۲۵۰ سبد غذایی یک ماهه بین خانواده ها توزیع شد
وی افزود: ۴۲ پایگاه در استان فعال است و بیش ۱۳۰۰ نفر داوطلب در این پایگاه خدمات ارایه می دهنند سه هزار و۳۰۰ نجات گر ثبت شده داریم ؛ توان افزایی ها و دوره ها و آموزش مورد توجه است

*کانون ها و خانه های هلال، 23 هزار عضو دارند

حیدرعلی خان بازی در این نشست اظهار کرد: کار مهمی که این معاونت انجام می دهد جذب سازماندهی و آماده کردن افراد جوان برای کارهای عام المنفعه و امدادی است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: ۲۳ هزار عضو داریم که در قالب کانون ها و خانه های هلال سازماندهی شده است که برنامه های ابلاغی را اجرا کنند.

وی افزود: از این جهت برای استفاده از پتانسیل ها تفاهم نامه ها با سازمان ها و ارگان های مختلف از جمله اموزش پرورش انجام شده است.

حیدر علی خانی در مورد یکی از دیگر از برنامه های هلال احمر در حوزه جوانان گفت: برنامه دیگر هلال احمر در حوزه جوانان تیم های سحر است که این تیم ها با بهره گرفتن از تیم هایی متشکل از روانشناسان سازماندهی می شوند و در غیر حادثه در آسیب های اجتماعی و آموزش و … فعالیت می کنند و در زمان حادثه تلاش می کنند فضایی ایجاد کند افرادی که متاثر از حادثه شدند به نحوی که کمترین آسیب را ببینید بتوانند به چرخه زندگی بگردند.

*نقاهتگاه کرونایی اصفهان، اولین نقاهتگاه با پذیرش 210 بیمار 

در ادامه نشست امیر جلالیان اظهار کرد: در حوزه توان بخشی در سال گذشته ۱۲ هزار ۴۶۹ نفر مراجعه داشتیم در بخش درمانی ۴۶ هزار و ۲۱۵ نفر و در داروخانه ۱۵۱ هزار نفر مراجعه کننده داشتیم.

معاونت بهداشت درمان و توان بخشی جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: سه میلیارد و ۴۰۰ میلون تومان در بخش داروخانه تخفیف داشتیم که این نشان دهنده این است که هلال احمر با نگاه خدمت در بخش داروخانه است و نگاه تجاری ندارد.

وی افزود: در حوزه فوریت ها و داروهای خاص تا این لحظه در تکمیل سبد دارویی تلاشمان را با دانشگاه علوم پزشکی و بخش های خصوصی به گونه انجام داده و تلاش کردیم که هر بیماری که به ما مراجعه میکند بدون دارو خارج نشود.

وی ادامه داد: داروهای کرونایی دو دسته هستند؛ دسته اول مختص بیمارستان هستند که در هیچ داروخانه ای توزیع نمی شود اما داروهایی که در داروخانه ها توزیع می شود در داروخانه هلال احمر نیز بیشر وجود دارد.

جلالیان با اشاره این که توزیع انسولین در حال حاضر مشکلی ندارد، گفت: در حوزه توان بخشی ۹ مرکز فعال و ۲ مرکز نیز به زودی افتتاح می شود؛ ۵۰۰ میلیون تومان در سال گذشته از خیران در تجهیز مراکز توان بخشی کمک گرفتیم.

امیرجلالیان گفت: نقاهتگاهی که توسط جمعیت هلال احمر ایجاد شد اولین نقاهتگاه بود که در کشور زیر با ۲۱۰ بیمار پس کرونایی رفت.

وی گفت: آموزش و توانمند سازی نیروها و کیفیت خدمات و توسعه خدمات و ارتباط با محیط دانشگاه امسال مد نظر قرار دارد

*اجرای بیش از ۴۰۰ پروژه داوطلبی در هلال احمر اصفهان

محمد نبی متقی در این نشست اظهار کرد: جمعیت هلال احمر با توجه به اینکه داوطلب محور است حساسیت ویژه ای در این مورد دارد؛ از ابتدای سال و در ایام نوروز طرح فرشتگان رحمت توسط داوطلبان اجرا می شود و در ماه مبارک رمضان نیز طرح همای رحمت و بسته های معیشتی و توزیع غذای گرم را انجام می دهند.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ پروژه داوطلبی داشتیم که ارزش ریالی هر پروژه حداقل یک میلیون تومان است، گفت: طرحی برای سالمندان به عنوان طرح نیابت داریم و همچنین تعامل خوبی با سازمان انتقال خون داریم که در سال گذشته بیش از ۹۰۰ نفر از داوطلبان برای اهدای خون مراجعه کردند.

وی با بیان اینکه به مناسبت های مختلف برای ارائه خدمات به محرومان استفاده کنیم، گفت: در شب یلدا نیز کسانی که در بیمارستان ها بودند داوطبان کنار آن ها قرار گرفتند.

*۵۵ هزار نفر در استان کمک های معیشتی و دارویی از هلال احمر دریافت کردند

متقی ادامه داد: در سال گذشته به بیش از ۵۵ هزار نفر کمک های معیشتی و کمک های دارویی و بهداشتی ارایه شد که ۱۹ هزار از آن بسته معیشتی بوده است؛ ارزش اقتصادی خدمات داوطلبان بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است .

*برگزاری یک هزار ۴۱۵ دوره در هلال احمر اصفهان

اصغر سلطانی در این نشست گفت: اگر بخواهیم جامعه آماده داشته باشیم باید بحث اموزش جدی گرفته شود.

معاون اموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان اصفهان تصریح کرد: در سال ۹۹ در آموزش همگانی یک هزار ۴۱۵ دوره در این زمینه برگزار شد که ۳۵ هزار نفر فراگیر را تحت پوشش قرار دادیم.

وی افزود: در آموزش تخصصی ۱۳۲ دوره و ۳۱۲۰ نفر توانستند از این موقعیت استفاده کنند و اموزش ببینند

سلطانی گفت: در واحد مربیان با سه دوره ای که برگزار شد توانستیم ۴۰۰ مربی جذب کرده و جمع مربیان استان به ۸۲۰ نفر برسانیم و دو دوره بازآموزی نیز برای مربیان برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه کرونا و نگاه خاصی که به فضای مجازی شد، گفت: تولید محتوا و توزیع و نشر آن در فضای مجازی انجام شد که در نهایت آمار بازدید این تولیدات جمعا به سه میلوون و ۴۰۰ هزار بازدید رسید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد