صفحه اصلی » استان اصفهان » برخوار » مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان به برخوار سفر کرد/ تامین زمین برای مسکن محرومین برخوار

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان به برخوار سفر کرد/ تامین زمین برای مسکن محرومین برخوار

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در ادامه سفرهای شهرستانی خود از پروژه‌های در دست احداث شهرستان برخوار بازدید کرد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۴ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در ادامه سفرهای درون استانی خود، صبح روز گذشته (دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه) به بازدیدی از شهرستان‌های برخوار، شاهین‌شهر و میمه داشت.

در این سفر یک روزه، که حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار، مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان را همراهی می‌کرد، ۲۰ پروژه عمرانی، خدماتی و اداری این شهرستان‌ها مورد بازدید قرار گرفت و ضمن بررسی مسائل و مشکلات این پروژه‌ها، جهت رفع موانع راهکاهای مرتبط ارائه شد.

قاری‌قرآن بعنوان اولین برنامه سفر با حضور در امامزاده نرمی واقع در شهرستان برخوار، در خصوص طرح مطالعاتی بازآفرینی محدوده بقعه متبرکه آستان مقدس حضرت ابراهیم ابن موسی بن جعفر (ع) اظهار کرد: این طرح با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال دارای مشاور منتخب بوده و در مراحل اولیه مطالعاتی در محدوده بالغ بر ۲۴ هکتار در حال انجام است.

وی با بیان اینکه این طرح مطالعاتی، ۵۰ درصد پیشرفت داشته است عنوان کرد: در این رابطه بررسی اسناد فرادست، برداشت‌های میدانی، شناسایی مسائل و مشکلات و چالش‌ها، تدوین چشم انداز مقدماتی و سنجش وضعیت حوزه راهبردی انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص طرح تفصیلی شهر دولت‌آباد اذعان داشت: این طرح مدتی متوقف بود که در پایان سال ۱۳۹۹، مشاور مربوطه انتخاب شد و ‌مرحله اول آن تکمیل شده است.
وی افزود: پس از تصویب مرحله اول طرح تفصیلی دولت‌آباد در کمیسیون ماده پنج، مرحله دوم آغاز می‌شود که با توجه به زمان‌بر بودن این مرحله، امیدواریم تا سال ۱۴۰۱ این طرح تکمیل و تصویب شود.

تامین زمین برای مسکن محرومین برخوار 

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان جهت رفع مشکل مسکن محرومین شهرستان برخوار، ضمن تعیین تکلیف اراضی مورد نیاز گفت: زمین مورد نیاز جهت ساخت مسکن برای هشت خانوار کمتر برخوردار این شهرستان تامین شده است.

وی افزود: جهت ساخت مسکن برای ۲۰ خانواده دارای دو معلول تحت پوشش بهزیستی شهرستان برخوار نیز تامین زمین شده که بخشی از آن واگذار و مابقی در حال واگذاری است.

قاری‌قرآن ضمن بازدید از محور سین-دستگرد به احداث ۲.۵ کیلومتر از باند دوم این محورِ پنج کیلومتری توسط این اداره کل در سنوات گذشته اشاره کرد و راهکارهای عملی جهت حل مشکل آزادسازی و تامین اعتبار مابقی این مسیر را ارائه داد.

وی در خصوص آخرین وضعیت طرح اقدام ملی تولید مسکن این شهرستان گفت: زمین مود نیاز جهت ساخت ۲۶۰ واحد مسکن ملی در شهرهای دولت‌آباد و حبیب‌آباد تامین شده و در مرحله اول، پروانه ساختمانی ۱۴۴ واحدی دولت‌آباد اخذ شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد