صفحه اصلی » اجتماعی » تداوم استقرار هوای ناسالم در برخی نقاط شهرستان اصفهان

تداوم استقرار هوای ناسالم در برخی نقاط شهرستان اصفهان

شاخص کیفیت هوا در چهار ایستگاه کردآباد، ورزشگاه میثاق، خیابان رودکی و میدان احمدآباد ناسالم اعلام شد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۱ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ شاخص کیفیت هوا(AQI) در چهار ایستگاه از ایستگاه های پانزده گانه پایش دائم شهرستان اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز (دوشنبه ۲۰ اردیبهشت) برای گروه های حساس ناسالم  اعلام شد.

با توجه به آمار بدست آمده ایستگاه کرد آباد با ثبت شاخص ۱۳۲، ناسالم ترین نقطه و پس از آن ایستگاه های ورزشگاه میثاق، خیابان رودکی و میدان احمدآباد در شهرستان اصفهان دارای هوایی با کیفیت ناسالم برای گروه های حساس هستند. این در حالیست که ایستگاه های کردآباد، احمدآباد و ورزشگاه میثاق برای پنجمین روز متوالی شاخص هوای ناسالم برای گروه های حساس را ثبت می کنند.

در حال حاضر ایستگاه های پایش خیابان استانداری و میدان انقلاب از وضعیت بهتری نسبت به سایر نقاط شهرستان برخوردار هستند.

در استان اصفهان به جز ۱۵ ایستگاه مستقر در شهرستان اصفهان، سه ایستگاه دیگر در شهرستان های سجزی، مبارکه و شاهین شهر وظیفه ثبت وضعیت کیفی هوا را بر عهده دارند که برخلاف شهرستان اصفهان دارای هوایی با وضعیت سالم هستند.

گفتنی است که شاخص کیفی هوا از ۰ تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوای ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوای بسیار ناسالم و بالاتر از ۳۰۰ به عنوان خطرناک مطرح می شود.

شاخص کیفی هوا(AQI) معیاریست که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق(ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد های مختلف هستند را به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد