صفحه اصلی » ورزشی » پوشش خوب نقاط دور و نزدیک شاهکار فاز دفاعی ذوب آهن بود/ مربیان ذوب آهن انگیزه بازیکنان تیم را مضاعف کرده بودند

یک مربی:

پوشش خوب نقاط دور و نزدیک شاهکار فاز دفاعی ذوب آهن بود/ مربیان ذوب آهن انگیزه بازیکنان تیم را مضاعف کرده بودند

مربی فوتبال با اشاره به عملکرد خوب گردان عنوان کرد: شاهکار فاز دفاعی ذوب آهن این بود که تمام نقاط دور و نزدیک را خوب پوشش داد و در مواردی که استقلال توانست توپ ارسال کند گردان حملات را دفع کرد و بودن گردان در سانت های دروازه بسیار موثر بود.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۹ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۱

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به دربی پایتخت اظهار کرد: دو تیم اصفهانی با دو تیم تهرانی که از بازی های آسیایی به مرحله بعد راه یافته و نتایج نسبتا خوبی را در بازی های آسیایی کسب کرده بودند در یک شب بازی داشتند.

مربی فوتبال با اشاره به اینکه استقلال در بازی های آسیایی با ١١ امتیاز به مرحله بعد صعود کرده  بود، عنوان کرد: در بازی ذوب آهن و استقلال، بازیکنان استقلال با احتیاط بازی می کردند چون هفته دیگر باید در مقابل پرسپولیس قرار بگیرند و این بازی همان طور که می دانیم برای دو تیم اهمیت بالایی دارد.

شفیعی  بیان کرد: ذوب آهن چند هفته ای بود که بازی نداشت این تعویق بازی به نفع ذوب آهن شد چون مجتبی حسینی وقت خوبی برای جذب، آشنایی بیشتر با بازیکنان و رفع عیب های تیمش داشت.

وی با اشاره به اینکه ذوب آهن بازیکنان گمنام و جوانی را با انگیزه خاصی دورهم جمع کرده است، افزود: ذوب آهن توانست از ضربات ایستگاهی به خوبی استفاده کند که نشان از کار شدن روی تیم دارد همچنین شدت پای فرشاد محمدی مهر خیلی خوب شده است که متاسفانه در این بازی حضور نداشت.

حسن شفیعی اذعان کرد: مربی ذوب‌آهن و کادر این تیم، تیم استقلال را به خوبی آنالیز کرده بودند به این صورت که نفرات خوب و روند تیم استقلال را خنثی و مهار کرده بودند.

این مربی توضیح داد: حسینی روی بستن کناره های زمین برنامه ریزی کرده بود تا استقلال‌ سانت نکند از طرف دیگر وسط زمین را پرتعداد چیدمان کرده بود تا نفرات خوب وسط زمین استقلال را ببندد و هدفش این بود از کناره های زمین حمله کند.

شفیعی با اشاره به اینکه در بازی  استقلال و ذوب آهن اینگونه به نظر می رسید که ذوب آهن از بازی های آسیایی برگشته بود، ادامه داد: در نیمه دوم مجتبی حسینی یک پلن دیگری را اجرا کرد و شروع کرد از قسمت نیمه زمین دفاع کند زیرا با عقب نشینی کردن بازیکنان، احتمال گل خوردن تیم بالا می رفت.

وی خاطرنشان کرد: استقلال اولین کاری که به نظر من درست نبود و انجام داده بود ارنج تیمش را نسبت با بازی هایی که در آسیا داشت تغییر داده بود و زوج های بازیکنانش که خیلی خوب باهم بازی می کردند را تغییر داده و همچنین تغییرات کلی نیز در تیم اعمال کرده بود.

این مربی فوتبال ادامه داد: اگر بخواهیم روی نیمکت بازیکنان استقلال و ذوب آهن را مقایسه کنیم فاصله بسیار زیاد است و استقلال از نیکت خوبی نسبت به ذوب آهن برخوردار است.

حسن شفیعی با اشاره به اینکه در نیمه دوم، تیم استقلال بهتر توانست فوتبال کند، گفت: بازیکن ها یک انگیزه خاصی مقابل تیم های بزرگ مانند استقلال دارند و مهم است که مربی ها بتوانند این انگیزه را مضاعف تر کنند و مربی ذوب آهن خیلی خوب اینکار را انجام داده بود.

وی با اشاره به آنالیز خوب کادر ذوب آهن از استقلال گفت: نفرات شاخص استقلال مانند قائدی و دیاباته را به خوبی تیم ذوب آهن خنثی کرده بود و فضا را برای آن ها بسته بودند و همچنین به خوبی مانع سانت ها برای دیاباته می شدند.

مربی فوتبال با اشاره به عملکرد خوب گردان عنوان کرد: شاهکار فاز دفاعی ذوب آهن این بود که تمام نقاط دور و نزدیک را خوب پوشش داد و در مواردی که استقلال توانست توپ ارسال  کند گردان حملات را دفع کرد و بودن گردان در سانت های دروازه بسیار موثر بود.

شفیعی خاطرنشان کرد: بازیکنان باید بتوانند در فاز دفاعی، حمله و فاز میانی همدیگر را پوشش دهند دفاع های وسط زمین ذوب آهن نیز در مقابل دفاع های استقلال خیلی خوب عمل می کردند.

وی افزود: بازیکنان ذوب‌آهن همدیگر را پوشش می دادند، تغییر شیفت خوبی داشتند، فضای بسته ای را برای استقلال بوجود می آوردند، استقلال را مجبور می کردند در عرض پاس دهد و وقتی صاحب توپ می شدند ضدحمله می زدند.

حسن شفیعی با بیان اینکه حسینی با انتخاب درست توانسته بود نفرات گل زن تیم استقلال را مهار کند، افزود: استقلال با جلو رفتن بازی احساساتی شد از حالت فوتبال و ترکیبی بازی کردن خارج شد، فوتبال تاکتیکی و خاص خودش را نداشت و هر بازیکنی برای خودش بازی می کرد.

وی با اشاره به سه بازیکن ذوب آهن که در استقلال رشد بسیار خوبی داشته اند، گفت: کمتر تیمی را می توان در لیگ یافت که بازیکنی از ذوب آهن در آن توپ نزند که این نشان از این است ذوب آهن خانه ای و سکوی پرش خیلی از فوتبالیست هاست؛ بازیکنان ذوب به خوبی را بازی را مدیریت اداره کردند و در نهایت نیز به سه امتیاز رسیدند که کسب این سه امتیاز برای آن ها بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

وی در مورد تعویض های حسینی گفت: تعویض های حسینی به تیم کمک کرد و بسیار تاثیر گذار بود و بازیکنان ذوب آهن شاهکار کردند و عملکرد خوبی داشتند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد