صفحه اصلی » ورزشی » بازی سپاهان و پرسپولیس نسبت به بازی رفت هیجان بیشتری داشت/ حسینی برای بازی با استقلال یک برنامه ریزی زیبا و دقیق ترسیم کرده بود

بازی سپاهان و پرسپولیس نسبت به بازی رفت هیجان بیشتری داشت/ حسینی برای بازی با استقلال یک برنامه ریزی زیبا و دقیق ترسیم کرده بود

حسین چرخابی مربی فوتبال و همچنین از پیشکسوتان فوتبال اصفهان در مورد بازی سپاهان و پرسپولیس و استقلال در مقابل ذوب آهن توضیحاتی داد

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۶ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۰

حسین چرخابی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز ظهار کرد: برخلاف بازی رفت سپاهان و پرسپولیس که یکی از ضعیف ترین بازی های این دوره از مسابقات بود بازی برگشت بسیار هجومی و هردو تیم برای گرفتن 3 امتیاز بازی می کردند.

مربی فوتبال عنوان کرد: سپاهان در 10 دقیقه اول بازی را دراختیار داشت و پرس بسیار شدیدی را روی پرسپولیس اعمال کرد ولی پرسپولیس توانست کم کم خودش را از پرس شدید خارج کند.

پیشکسوت فوتبال اصفهان بیان کرد: مشکلی که سپاهان در نیمه اول داشت این بود که بیش از اندازه خطا کرد این شروع مجددها باعث می شد پرسپولیس بتواند در نیمه اول برتری نسبی نسبت به تیم سپاهان داشته باشد.

وی افزود: پیام نیازمند با چند عکس العمل خیلی خوب و به خصوص با گرفتن یک توپ تک به تک از پرسپولیس باعث شد در نیمه اول بازی هردو تیم با نتیجه صفر به رختکن ها بروند.

چرخابی اذعان کرد: پرسپولیس از شروع نیمه دوم تا دقیقه 55 یک بازی هجومی انجام داد یک ضربه کرنل بلند روی منطقه 2 ایجاد کرد مدافعین سپاهان نتوانستند خوب عمل کنند و در نهایت برگشت توپ به منطقه وسط باعث شد عیسی آل کثیر گل بزند.

حسین چرخابی خاطر نشان کرد: مشکل پرسپولیس بعد از زدن این گل شروع شد این تیم سعی می کرد 35 دقیقه باقی مانده بازی را به هر طریقی نگهدارد و سپاهان در این 35 دقیقه میدان داری کرد و توانست گل بزند.

چرخابی گفت: نکته جالب در این بازی این بود که با آمدن کی روش سپاهان رو به بازی مستقیم آورد و اتفاقا موفق عمل کرد گلی که سپاهان زد روی توپ بلندی بود که فرستاده شد و کی روش توپ را با سینه محیا کرد و محبی ضربه نهایی را زد این توپ با برخورد به مدافعان پرسپولیس وارد دروازه شد.

وی افزود: یادمان باشد که بزرگترین نقطه ضعف دو تیم در اکثر مواقع بازی این بود که فاصله را خوب رعایت نمی کردند گلی که پرسپولیس خورد بخاطر عقب نشینی بود که انجام داد و در محوطه جریمه خودش ایستاده بود.

چرخابی عنوان کرد: در مجموع این بازی نسبت به بازی رفت هیجان و زیبایی بیشتری داشت و مشخص کرد که رقابت این دو تیم همچنان تا پایان مسابقات برای قهرمانی ادامه پیدا می کند.

*حسینی برای بازی با استقلال یک برنامه ریزی زیبا و دقیق ترسیم کرده بود

حسین چرخابی در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد بازی استقلال و ذوب آهن اظهار کرد: 3 امتیاز این بازی را در درجه اول باید به حساب مجتبی حسینی بگذاریم که یک برنامه ریزی زیبا و دقیق را برای تیم استقلال ترسیم کرده بود.

این مربی فوتبال عنوان کرد: رفتن در زمین خودی، جمع شدن اکثریت در یک سوم دفاعی خود و تیم حریف، گرفتن توپ از حریف و استفاده از ضد حمله روش و تفکری بود که حسینی با فرصت زیادی که داشت تیمش کار کرده بود.

چرخابی بیان کرد: در تیم استقلال هیچگونه راهی برای اینکه با روش دفاعی ذوب آهن مقابله کنند وجود نداشت اکثرا توپ ها را به کناره زمین می بردند و چون در کناره ها تحت فشار بودند سانت های بسیار ضعیفی انجام می دادند.

وی افزود: بازیکنان ذوب آهن اجازه نمی دادند استقلالی ها ضربه اول را به درستی برای دروازه ارسال کنند مهاجمین تیم استقلال مخصوصا دیاباته پشت به دروازه بود و هنگامی که رو به دروازه می شد توپش را می زدند یا اجازه ضربه زدن خوب را از او می گرفتند.

حسین چرخابی خاطر نشان کرد: این روش از اول تا انتهای بازی کاملا مشخص بود با اینکه در اکثر مواقع توپ دست بازیکنان استقلال بود و ذوب آهن توپ را در اختیار استقلال می گذاشت اما تمام زوایا را بسته بود و روی ضد حمله کار می کرد.

تحلیل گر فوتبال توضیح داد: نقشه مجتبی حسینی خیلی خوب بود که با دوندگی بی نظیر بازیکنان ذوب آهن و درخشش خوب شهاب گردان در زمین پیاده شد و ذوب آهن توانست با 2 گل تیم استقلال را ببرد.

چرخابی گفت: در این بازی مشخص شد فرهاد مجیدی روی چنین بازی هایی با فشردگی دفاعی تیم حریف طرح خاصی ندارد و از اول تا انتهای بازی حتی با آوردن 4 مهاجم در زمین نتوانست کار خاصی در زمین انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه نبود چند بازیکن استقلال در این بازی کاملا مشهود بود، افزود: امیدواریم ذوب آهن روند خوب و رو به رشدی داشته باشد و خود را به جایگاه اصلی که دارد برساند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد