صفحه اصلی » اجتماعی » غربالگری 30 هزار دهاقانی در طرح شهید سلیمانی/ راه اندازی 4 گیت ايست و بازرسي براي كنترل تردد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دهاقان:

غربالگری 30 هزار دهاقانی در طرح شهید سلیمانی/ راه اندازی 4 گیت ايست و بازرسي براي كنترل تردد

فرمانده ناحيه مقاومت بسيج دهاقان به همكاري بسيجيان شهرستان در اجراي طرح سپهبد شهيد حاج‌قاسم سليماني اشاره كرد و گفت: بيش از 150 نفر از بسيجيان شهري و روستايي در قالب تيم‌هاي حافظان سلامت محله اقدام به غربالگري بيش از 30 هزار نفر از مردم شهرستان كردند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۴ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۱

سرهنگ پاسدار اکبر یعقوبی در حاشیه جلسه گزارش عملکرد بسیج سازندگی شهرستان دهاقان در گفت و گو با صاحب نیوز اظهارکرد: بسیج سازندگی ماحصل اندیشه حضرت امام خمینی(ره) و اهداف متعالی انقلاب در 17 اردیبهشت 79 با فرمان رهبر معظم انقلاب تاشکیل ش،هویت بخشی به جوانان جهت مشارکت دادن آنان در بحث سازندگی و توسعه در موضوعات کشاورزی،علمی، منابع طبیعی و محرومیت زدایی با همکاری دستگاه‌های اجرایی و بسیج سازندگی انجام خواهد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دهاقان با اشاره به اقدامات بسیج سازندگی شهرستان بیان کرد: در تمامی روستاهای شهرستان دهاقان گروه‌های جهادی در قالب طرح‌های عمرانی، فرهنگی و پزشکی فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اقدامات بسیج سازندگی در راستای کنترل بيماري‌هاي دامي و انساني افزود: بسيجيان در قالب گروه‌هاي جهادي با همكاري شبكه دامپزشكي و شبكه بهداشت و درمان شهرستان همكاري‌هاي لازم در خصوص كنترل بيماري و مهار آن تلاش مي‌كنند.

يعقوبي از فعاليت 40 گروه جهادي در شهرستان خبرداد و گفت: 400 نفر بسيجي از اقشار مختلف بسيج در عرصه‌هاي مختلف ايفاي نقش مي‌كنند.

فرمانده ناحيه مقاومت بسيج دهاقان با بيان اين‌كه بسيج سازندگي اقدام به برگزاري كلاس‌هاي آموزشي اشتغال‌زايي و مهارت آموزي مي‌كند بيان كرد: با همكاري جهاد كشاورزي شهرستان و اداره فني حرفه‌اي كلاس‌هاي پرورش قارچ، پرورش بلدرچين و زنبور عسل براي متقاضيان شهري و روستاهاي تابعه برگزار شد.

*افتتاح 13 پروژه محروميت‌زدايي در دهاقان

وي از افتتاح 13 پروژه محروميت‌زدايي در سال گذشته خبر داد و گفت: اين طرح‌ها شامل بهسازي و مرمت خانه محرومين،ايجاد سيل بند، اصلاح شبكه قنوات و اصلاح معابر بود.

يعقوبي با اشاره به فعاليت بسيج سازندگي در راستاي كمك به مقوله ازدواج جوانان اظهار داشت:5 جهيزيه به زوج‌هاي بي بضاعت توسط بسيج سازندگي و خيرين اهدا شد.

فرمانده ناحيه مقاومت بسيج شهرستان دهاقان با بيان اين‌كه بسيج سازندگي در راستاي كمك به اشتغال‌زايي و رونق توليد نيز قدم بر مي‌دارد گفت: بيش از 1 ميليارد ريال تسهيلات اقتصاد مقاومتي توسط بسيج سازندگي شهرستان جهت اجراي مشاغل خانگي پرداخت شده است.

وي از برپايي نمايشگاه دستاوردهاي انقلاب اسلامي و اقتصاد مقاومتي در شهرستان خبر داد و گفت: در اين نمايشگاه توليدات مردم شهرستان در حوزه‌هاي صنايع دستي، لبني و دامي و مشاغل خانگي به نمايش گذاشته شد.

يعقوبي به فعاليت بسيج سازندگي در شيوع بيماري كرونا اشاره كرد و گفت: راه اندازي سه كارگاه توليد ماسك و دست‌كش و توليد بيش از 10 هزار ماسك و دست‌كش، ضد عفوني 15 هزار معبر و اماكن عمومي شهرستان، توزيع 1 هزار ليتر مايع ضدعفوني در سطح ادارات، تهيه و توزيع 5 هزار بسته بهداشتي، توزيع 4 مرحله كمك مؤمنانه،توزيع 250 بسته دارويي در ميان افراد ناتوان و بيش از 1 هزار شاخه گل براي پرستاران و كادر درماني در دوران كرونا انجام شد.

فرمانده ناحيه مقاومت بسيج شهرستان دهاقان با بيان اين‌كه بيمارستان‌هاي استان به نيروي پرستار نياز داشتند گفت: 30 دانشجوي بسيجي رشته پرستاري دانشگاه آزاد اسلامي واحد دهاقان در 5 بيمارستان بكارگيري شدند.

*راه اندازی 4 گیت ايست و بازرسي براي كنترل تردد

وي با بيان اين‌كه 4 گيت ايست و بازرسي براي كنترل تردد و جلوگيري از ورود افراد غير بومي به شهرستان راه اندازي شد گفت : بيش از 30 نفر از بسيجيان شهرستان در برقاري اين ايستگاه‌ها همكاري كردند.

يعقوبي افزود: دو كانال در فضاي مجازي با هدف آموزش و فرهنگ‌سازي اقدامات جهادي با عضويت بيش از دو هزار نفر راه اندازي شد.

فرمانده ناحيه مقاومت بسيج دهاقان به همكاري بسيجيان شهرستان در اجراي طرح سپهبد شهيد حاج‌قاسم سليماني اشاره كرد و گفت: بيش از 150 نفر از بسيجيان شهري و روستايي در قالب تيم‌هاي حافظان سلامت محله اقدام به غربالگري بيش از 30 هزار نفر از مردم شهرستان كردند.

وي همچنين از فعاليت بيش از 24 صندوق قرض الحسنه مردم‌يار با هدف شبكه سازي در خصوص حل مشكلات مردم محله ، در سطح شهرستان دهاقان خبر داد.

يعقوبي در پايان با اشاره به اين‌كه در آستانه انتخابات قرارداريم تأكيد كرد: حضور حداكثري مردم در انتخابات سال جاري در بعد داخلي حل مشكلات كشور را به دنبال دارد و در بعد خارجي مشتي محكم بر دهان استكبار جهاني است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد