صفحه اصلی » اجتماعی » گذشت زمان، باعث تغییر فضای فعالیت های دانشجویی شده است/ الگوی اقتصادی استان باید به سمت گردشگری و هنر حرکت کند

رییس جهاد دانشگاهی واحد اصفهان:

گذشت زمان، باعث تغییر فضای فعالیت های دانشجویی شده است/ الگوی اقتصادی استان باید به سمت گردشگری و هنر حرکت کند

اولین جلسه شورای مرکزی سازمان دانشجویان در سال ۱۴۰۰ با حضور رییس جهاد دانشگاهی واحد اصفهان و نمایندگان دانشجویی در محل معاونت فرهنگی این واحد برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۶ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ رییس جهاد دانشگاهی واحد اصفهان صبح امروز در اولین جلسه شورای مرکزی سازمان دانشجویان در سال ۱۴۰۰ گفت: ضعف فعالیتی سازمان دانشجویان در سال های اخیر بیشتر بر پایه تغییر فضای دانشجویی بوده است.

مهدی ژیان پور در ادامه با مقایسه ادوار با هم تصریح کرد: گذشت زمان، باعث تغییر فضای فعالیت های دانشجویی شده است؛ در صورتی که جهاد دانشگاهی همچنان جنب و جوش خود را حفظ کرده است.

وی در رابطه با انتخابات پیش رو با نقد فضای هیجانی حاکم بر انتخابات گفت: وظیفه دانشجویان عمق بخشی به این فضا و کمک به انتخاب آگاهانه و عقلانی است.

ژیان پور در نگاهی اجمالی به سرخط مسائل استان بیان کرد: در زمینه فرهنگی، عدم اجماع فرهنگی در استان و کشور وجود دارد و در عرصه اقتصادی نیز باید به دنبال تغییر الگوی اقتصادی استان از سمت صنعت به سمت گردشگری و هنر باشیم.

فاطمه شفیعیان(دبیر سازمان دانشجویان) در رابطه با فعالیت سازمان دانشجویان و نحوه ارتباط این سازمان با دانشجویان این گونه بیان کرد: در سازمان دانشجویان، خودِ دانشجویان هستند که فعالیت دارند بدین گونه که پیشنهادات خود را به سازمان ارائه می دهند و در رابطه با پیشنهاداتی که مطرح می کنند، بحث و تبادل نظر می کنند و پس از آن، این دانشجویان هستند که این پیشنهادات را شکل می دهند و اداره می کنند و در این میان جهاد دانشگاهی و سازمان دانشجویان به عنوان یک ناظر و راهبر زمینه اجرایی را فراهم می کند.

حسین معینی نماینده دانشجویی در رابطه با مسائل موجود در فضای دانشجویی در زمان فعلی جامعه این گونه اظهار کرد : باید به وقت و زمان دانشجویان به چشم یک دغدغه نگاه کنیم و باید به دنبال مفید سازی این زمان برای افراد باشیم که یکی از راه های آن از طریق آموزش مهارت است.

محمدعلی افشاری نماینده دانشجویی، با اشاره به ظرفیت مناسب جهاد دانشگاهی، مطالبه خود را از رئیس جهاد دانشگاهی واحد اصفهان این گونه مطرح کرد: با توجه به وجود ظرفیت مناسب در دانشگاه آزاد، به عنوان نماینده ای از این قشر دانشجویی، فراگیری و توسعه بیش از پیش فعالیت های این ارگان در این دانشگاه را خواستارم. وی در ادامه با ذکر مثال هایی به ظرفیت مناسب دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد.

در پایان ژیان پور در رابطه با اهداف و راهبردهای سازمان دانشجویان و معاونت فرهنگی در سال ۱۴۰۰ به مواردی هم چون توسعه مشارکت های داوطلبانه اجتماعی، حمایت از کرسی های نقد و مناظره فرهنگی، توسعه مهارت آموزی فرهنگی، ترویج استفاده از زبان هنر و خلاقیتهای هنری در تولید محتوای فرهنگی_اجتماعی اشاره کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد