صفحه اصلی » اقتصادی » راه اندازی مجدد شرکت سازه‌های خودرو دیار گلپایگان با حضور معاون دادستان کل کشور

پس از حدود ۱۸ ماه تعطیلی:

راه اندازی مجدد شرکت سازه‌های خودرو دیار گلپایگان با حضور معاون دادستان کل کشور

مراسم راه اندازی مجدد شرکت سازه‌های خودرو دیار گلپایگان با حضور معاون قضایی دادستان کل کشور برگزارشد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۱ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛  سعید عمرانی دوشنبه شب در مراسم راه اندازی مجدد شرکت سازه‌های خودرو دیار گلپایگان به اتفاق قاضی عسگر معاون امور اقتصادی استانداری اصفهان اظهار کرد: امروز در زمینه تولید لوازم خانگی به خودکفایی رسیدیم و پیشرفت‌های زیادی هم در زمینه تولید خودرو بدست آورده ایم و این نهضت همچنان تا پیروزی کامل ادامه پیدا خواهد کرد.

معاون قضایی دادستان کل کشور بیان کرد: قوه قضاییه بیش از دو سال است که در حوزه سرمایه گذاری، تولید و اشتغال ورود پیدا کرد و شعاری را برای فعالیت در این زمینه انتخاب شده که اجازه نمی دهیم هیچ کارخانه ای تعطیل و هیچ کارگری بیکار شود.

وی اظهار کرد: قوه قضاییه مسئول واردات و صادرات نیست اما اگر در تصمیمات برای واردات و یا صادرات و خام فروشی و واردات بی رویه کالاهای غیر ضرور و تولیدات داخلی که در کشور وجود داشته باشد از جنبه اخلال در نظام اقتصادی ورود پیدا خواهیم کرد و با آنها برخورد خواهیم کرد.

به گفته وی رسیدن به خودکفایی در عرصه اقتصادی، امروز بعنوان هستی این کشور و آخرین نقطه و گردنه عبور و برای شکست دشمن لازم است و این توان در کشور وجود دارد و مشکلات قابل حل است و بن بستی در کشور وجود ندارد.

عمرانی با بیان اینکه اهتمام خاصی در قوه قضاییه به رفع مسائل تولید کشور وجود دارد خاطرنشان کرد: این قوه در یک سال اخیر از بیکاری بیش از یکصدهزار نفر که در آستانه افتادن و ورشکستگی بودند، جلوگیری کرده است.

معاون قضایی دادستان کل کشور در بخش دیگری یادآور شد: ۹۰۰ پرونده در زمینه تعهدات یکی خودروسازهای خارجی بواسطه قرارداد با شرکت های داخلی وجود دارد و لغو یکجانبه این قراردادها در دادگاه های کشور وجود دارد.

وی اضافه کرد : در صورتیکه شرکت های خودروساز خارجی بخواهند هر وقت خواستند به کشور ما بیایند و هر وقت خواستند از این کشور بروند قبل از اینکه جنبه اقتصادی داشته باشد یک امر حیثیتی و نوعی اهانت به این ملت است و اجازه ورود به اینگونه شرکت‌ها را به کشورمان نمی‌دهیم.

عمرانی گفت : اگر قرار باشد قراردادی با اینگونه شرکت‌ها منعقد شود و در صورتیکه کارخانه های مشابه داخلی با خطر کاهش تولید و بیکاری کارگران مواجه شوند به اتهام اخلال در نظام اقتصادی بطور قطع با مدیرانی که چنین تصمیماتی نسنجیده ای را بگیرند برخورد قانونی خواهد شد.

در حاشیه این مراسم قرارداد همکاری مشترک مجموعه شرکت سازه‌های خودرو دیار گلپایگان با شرکت ساینو چین امضا شد.

شرکت دیار خودرو در سال ۱۳۷۹ در شهرک صنعتی گلپایگان تاسیس شد و اکنون پس از حدود ۱۸ ماه تعطیلی مجدد راه اندازی شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد