صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » دفتر آیت الله العظمی مظاهری مبلغ زکات فطره را اعلام کرد

دفتر آیت الله العظمی مظاهری مبلغ زکات فطره را اعلام کرد

دفتر آیت‌الله العظمی حسین مظاهری در اطلاعیه ای مبلغ زکات فطره امسال را اعلام کرد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۷ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ دفتر آیت‌الله العظمی حسین مظاهری از مراجع تقلید با صدور اطلاعیه‌ای مبلغ زکات فطره را برای گندم حدود۲۰ هزار تومان و برای برنج حدود ۷۵ هزار تومان اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: میزان زکات فطره ماه مبارک رمضان (۱۴۰۰ هجری شمسی/ ۱۴۴۲ هجری قمری)، برای هر نفر، به شکل تقریبی سه کیلوگرم گندم یا جو یا خرما یا برنج و مانند آن است که باید به مستحق بدهند و اگر پول یکی از اینها را هم بر اساس قیمت رایج محل زندگی خود بپردازند کافی است که این مبلغ در اغلب مناطق کشور برای گندم حدود ۲۰ هزار تومان و برای برنج حدود ۷۵ هزار تومان برآورد شده است.

در این اطلاعیه آمده استزکات فطرۀ کسانی که در شب عید فطر مهمان هستند یا افرادی نظیر کارگران، کارمندان و سربازان که در محل کارشان غذای روزانه به آنها داده می‌شود، بر عهدۀ خودشان و کفارۀ افطار غیر عمدی روزه، به ازای هر روزه، حدود ۷۵۰ گرم طعام نظیر گندم یا پول آن است و کفارۀ عمدی افطار روزه، به‌ازای هر روزه،۶۰ برابر آن است.

در این اطلاعیه افزوده شده است: خرید سایر نیازمندی‌های متعارف فقرا، اعم از خوراکی و غیر خوراکی، با مبالغ زکات فطره یا با مبالغ کفاره و تحویل به آنان جایز است و نیز انتقال مبالغ زکات فطره یا کفّاره به حساب آنان مانعی ندارد و لازم نیست عین پول به آنها پرداخت شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد