صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » 40 پایگاه مستقر در مساجد بخش مرکزی آماده جمع آوری زکات فطره و کفارات روزه هستند

مدیر کمیته امداد شاهین شهر:

40 پایگاه مستقر در مساجد بخش مرکزی آماده جمع آوری زکات فطره و کفارات روزه هستند

مدیر کمیته امداد شاهین شهر کفت: همزمان با روز عید سعید فطر علاوه بر 40 پایگاه شامل صندوق های مراکز نیکوکاری، کمیته امداد و خبریه در مساجد و محل های برگزاری نماز عید فطر پایگاه های غیر حضوری نیز آماده دریافت زکات فطره و کفارات روزه شهروندان است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۳

مهدی کریمی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز؛ ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، ماه مبارک رمضان را ماه یاری و دستگیری بندگان مومن خدا از ایتام و نیازمندان دانست و اظهار کرد: براساس آموزه های دینی فلسفه روزه گرفتن کسب تقوای الهی است و یکی از خصیصه های بارز انسان های با تقوا اتفاق و بخشش به نیازمندان معرفی شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شاهین شهر خاطرنشان کرد: خداوند در ماه مبارک رمضان همه مومنان را به بهانه های مختلف به کار پسندیده انفاق و دستگیری از نیازمندان توصیه و تشویق کرده است و‌ با به پایان رسیدن این ماه پر فیض خداوند شرط قبولی اعمال شب زنده داری ها، روزه گرفتن ها و نماز ها را پرداخت فطریه قرار داده است یعنی کسی که فطریه خود را پرداخت نکند به گفته روایات عملش در این ماه کامل نشده و واجب است قبل از اینکه به نماز بایستد اول صداقتش را ثابت کرده و فطریه اش را پرداخت کند آنگاه در عید الله اکبر نماز اقامه کند.

کریمی افزود: کمیته امداد حضرت امام(ره) شاهین شهر در ماه رمضان با همراهی و همکاری خیرین و‌ نیکوکارانی که همیشه با تاسی به ابوالایتام حضرت امیرالمومنین (ع) یاور نیازمندان بودند موفق به توزیع بیش از هفت هزار پرس غذای گرم افطاری و یک هزار و 500 بسته سبد معیشتی به ارزش 405 میلیون تومان شد که این بسته های معیشتی شامل برنج، ماکارونی، روغن، خرما، حبوبات، پنیر، سویا، رب گوجه و مرغ بود.

* فرزندان محسنین نیازمند حمایت نیکوکاران هستند

وی به طرح حمایت از ایتام و فرزندان محسنین اشاره کرد و افزود: کمیته امداد حضرت امام(ره) شاهین شهر 169 فرزند یتیم و 498 فرزند محسنین تحت پوشش خود دارد که به برکت ماه رمضان و لیالی قدر موفق به جذب 100 حامی برای این کودکان شدیم. لازم به یادآوری است که فرزندان محسنین نیز نیازمند توجه و حمایت نیکوکاران و خیرین هستند.

مدیر کمیته امداد حضرت امام(ره) شاهین شهر در ادامه به راه اندازی پایگاه های جمع آوری زکات فطره در شاهین شهر اشاره کرد و افزود: به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر حدود 40 پایگاه شامل مراکز نیکوکاری، کمیته امداد و خیریه ها در مساجد و محل های برگزاری نماز عید سعید فطر مستقر شده و آماده جمع آوری زکات فطره و کفارات مردم مومن شهرهای شاهین شهر، گز و گرگاب هستند.

کریمی با بیان اینکه وجوه هات واریز شده بلافاصله بین نیازمندان توزیع می شود، از راه اندازی پایگاه های جمع آوری زکات فطریه و کفارات به صورت غیر حضوری نیز خبر داد و افزود: با توجه به شرایط پاندومی کرونا و سهولت و راحتی شهروندان پایگاه های غیر حضوری کمیته امداد امام خمینی(ره) آماده دریافت زکات فطره و کفارات روزه نیز هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد