صفحه اصلی » اقتصادی » 38 حلقه چاه غیرمجاز در کاشان پر و مسدود شد/ ۵ هزار وششصد مترمربع ازحریم وبستر رودخانه های کاشان آزادسازی شد

38 حلقه چاه غیرمجاز در کاشان پر و مسدود شد/ ۵ هزار وششصد مترمربع ازحریم وبستر رودخانه های کاشان آزادسازی شد

سرپرست منابع آب شهرستان کاشان با اشاره به ضرورت حفاظت از سفره‌های آب‌ زیرزمینی در مناطق کویری گفت: ۳۸ حلقه چاه غیرمجاز در سال گذشته در این شهرستان پر و مسلوب المنفعه شده است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۵ - شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۵

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا نرجسیان، سرپرست منابع آب شهرستان کاشان، با بیان اینکه این چاه‌های غیرمجاز شناسایی شده در بخش خدمات و کشاورزی بوده است، اظهار کرد:  تعدادی چاه غیرمجاز تا کنون در شهرستان کاشان شناسایی شده که بیشتر آنها در بخش خدمات و کشاورزی بوده که البته اخطارهای لازم به آنها داده شده است.

سرپرست منابع آب شهرستان کاشان از نصب ۵۰ دستگاه کنتور حجمی هوشمند در سال ۹۹ خبر داد و گفت: تا کنون ۴۲۹ دستگاه کنتور  هوشمند آب برروی چاه های این شهرستان نصب شده است که برنامه نصب کنتورهای هوشمندحجمی همچنان ادامه دارد.

وی بیان کرد: با نصب این تعداد کنتور و مسدود کردن چاه های غیر مجاز ونیز اصلاح وتعدیل پروانه های چاه آب در سال گذشته شاهد صرفه جویی  حدود۲۷.۵ میلیون مترمکعب آب بودیم.

نرجسیان کنترل برداشت منابع آبی، اصلاح و تعدیل پروانه‌ها را جزو دیگر اقدام‌های در دست اجرا برای حفاظت از منابع آبی زیرزمینی موجود در این شهرستان برشمرد و اضافه کرد: ۴۳۳ حلقه چاه دارای پروانه در بخش کشاورزی، ۱۲۵ حلقه چاه آب آشامیدنی و بهداشت و۳۳۲ حلقه چاه صنعتی و خدماتی می باشد.که مجموعا ۸۰۷ حلقه چاه مجاز در محدوده شهرستان کاشان فعال است.

سرپرست منابع آب شهرستان کاشان خاطرنشان کرد: شهروندان کاشانی در صورت مشاهده چاه های غیرمجاز و سایر تخلفات در حوزه منابع آب می توانند گزارش های خود را به سامانه تلفنی حفاظت منابع آب به شماره  ۳۸۴۸ به صورت شبانه روزی گزارش کنند.

وی اضافه کرد: طول رودخانه های شهرستان کاشان ۵۵۰کیلومتر است و۵ هزار و۶۰۰ مترمربع از حریم وبستر رودخانه های کاشان که مورد دخل وتصرف اشخاص قرار گرفته بود درسال گذشته آزادسازی شد و ۲۰ کیلومتر از رودخانه ها هم میله گذاری شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هشت − 3 =