صفحه اصلی » ورزشی » ذوب آهن با بدشانسی در انتهای جدول/ جدال برای سقوط از سه تیم به بیش از شش تیم رسید

ذوب آهن با بدشانسی در انتهای جدول/ جدال برای سقوط از سه تیم به بیش از شش تیم رسید

ذوب آهن 21 امتیازی است و در رده چهاردهم جدول قرار گرفته است این در حالی است که سایپا تیم پایین تر از این تیم نیز یک بازی کمتر داشته و جدال خودروسازها می تواند این تیم را نیز بالاتر از ذوب آهن قرار دارد؛ تمامی این شرایط به این معنا خواهد بود که شرایط برای ذوب آهن بسیار سخت و حساس خواهد بود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۰ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ ذوب آهن در هفته گذشته در مقابل استقلال به میدان رفت و یک برد شیرین به دست آورد درست با این نتیجه بسیاری معتقد بودند سایه سقوط از این تیم با قدمت اصفهانی دور شده است و پرونده سقوط این تیم در این فصل در حال بسته شدن بود که باخت این تیم به گل گهر و از طرفی برد نساجی در مقابل فولاد شرایط پیچیده ای برای انتهای جدول ایجاد کرد.

ذوب آهن 21 امتیازی است و در رده چهاردهم جدول قرار گرفته است این در حالی است که سایپا تیم پایین تر از این تیم نیز یک بازی کمتر داشته و جدال خودروسازها می تواند این تیم را نیز بالاتر از ذوب آهن قرار دارد؛ تمامی اسن شرایط به این معنا خواهد بود که شرایط برای ذوب آهن بسیار سخت و حساس خواهد بود.

هر چند عملکرد ذوب آهن در این هفته ها قابل قبول بوده است و می توان عملکرد مجتبی حسینی را مثبت ارزیابی کرد اما شانس با این تیم یار نبود و نساجی با ساکت الهامی نیز چنین شرایطی پیدا کرد و توانست با به پای ذوب آهن خود را بالا بکشد.

حال هر به غیر از تیم ماشین سازی که در انتهای جدول برای ماندن چیزی مانند معجزه لازم دارد؛ سایپا، ذوب آهن، نساجی و حتی نفت مسجد سلیمان و شهر خودرو نیز تیم هایی هستند که در منطقه خطر قرار گرفتند اما شرایط ذوب آهن در این میان با توجه به بازی های پیش رو کمی سخت تر است.

*ذوب آهن اگر بتواند مانند چند بازی قبل بازی کند، از این شرایط خارج می شود

داوود عابدی در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: ذوب آهن در هفته های گذشته در مجموع خوب کار کرده است و توانست یک پیروزی خوب در مقابل استقلال تهران کسب کند که این برد از لحاظ روحیه ای نیز برای تیم موثر است.

این مربی فوتبال گفت: طبیعتا در این هفته های پایانی همه تیم ها تلاش می کنند جایگاه بهتری کسب کنند و تیم های که در منطقه سقوط قرار دارند نیز تلاش می کنند از این منطقه دور شوند.

وی افزود: نتایج خوب ذوب آهن و نساجی زنگ خطری برای تیم های بالاتر چون سایپا و نفت مسجد سلیمان است که می تواند برای آن ها شرایط سقوط بیشتر از گذشته فراهم شود و شاید تا دو هفته قبل ما نساجی و ذوب را برای فرار از منطقه سقوط می دیدم اما اکنون شرایط متفاوت است.

عابدی گفت: اگر شرایط اینگونه پیش برود بازی نساجی و ذوب آهن یک بازی نفس گیر و سرنوشت ساز برای دو تیم خواهد بود اما به نظر من اگر دو تیم بتوانند در نتیجه گیری موفق باشند شرایط انتهای جدول در هفته های باقی مانده تغییر خواهد کرد.

این مربی معتقد است اگر ذوب آهن بتواند مانند این هفته ها بازی کند و البته نتیجه بگیرد می تواند از این شرایط خارج شود.

ذوب آهن در شرایطی به مرحله حساس لیگ رسیده است که مجتبی حسینی دست پری در نیمکت ندارد و برخی بازیکنان جوان این تیم نیز چند هفته ای است با افت رو به رو شده است؛ البته در مقابل انرژی جوانی و انگیزه دو فاکتور مهم مثبت برای این تیم است.

از طرفی بازی های باقی مانده با توجه به کورس در صدر و انتهای جدول همگی حساس شده و هر تیم می خواهد پیروز میدان باشد از این روست که هیچ تیمی را نمی توان از پیش برنده یا بازنده دانست و البته در این میان امتیاز از دست دادن در این هفته به معنای بالا رفتن استرس و فشار روانی خواهد بود.

امیدواریم ذوب آهن خیلی زود بتواند از انتهای جدول فاصله بگیرد و البته برای این تیم با قدمت اصفهانی در لیگ های بعدی نیز چنین شرایطی پیش نیاید؛ البته تفاوت بازی ها در تیم ها در جدول لیگ بسیار مشهود است به طوری که نساجی یک بازی بیش تر از ذوب و سایپا یک بازی کمتر از ذوب نجام داده است و حتی فولاد سه بازی معوق دارد که باید هر چه زودتر بازی های به تعویق افتاده تیم ها نیز انجام شود تا در این شرایط حساس نیز در مورد شرایط جدول بتوان بهتر سخن گفت.

انتهای یام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد