صفحه اصلی » اجتماعی » سفره چند صد میلیون تومانی اطعام رمضانی در فریدونشهر

سفره چند صد میلیون تومانی اطعام رمضانی در فریدونشهر

رمضان الکریم امسال در شهرستان فریدونشهر با کمک‌های چند صد میلیون تومانی خیرین و انجمن‌های خیریه در قالب توزیع غذای گرم و بسته‌های معیشتی برای نیازمندان این شهرستان همراه بود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۷ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ ماه مبارک رمضان را رمضان الکریم خوانند چرا که خداوند متعال در این ماه کریمانه رزق معنوی خود را نصیب بندگان می‌کند و آن‌ها را در مسیری که هدف زندگی است پیشتر می‌برد. اما کرم این ماه فقط در همین بسنده نمی‌شود و خلق خدا نیز که در این ماه از لطف و فضل خداوند بهره مند شده‌اند سفره کرم می‌گسترانند و بندگانش به ویژه بندگان فقیرش را اکرام و اطعام می‌کنند.

در شهرستان فریدونشهر نیز این سنت حسنه از دیرباز وجود داشته است و به ویژه در دو سال گذشته که به سبب مسائل مربوط به شیوع ویروس کرونا و فشارهای اقتصادی کشور، سفره بسیاری از مردم در دهک‌های پایین جامعه تنگ‌تر شده است ماه مبارک رمضان میعادگاه کرم کریمان این شهرستان شده است و ارگان‌های حمایتی و خیریه‌ها نیز واسطه بخشی از این احسان‌ها بوده‌اند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی -رحمة الله علیه- شهرستان فریدونشهر، در این رابطه به خبرنگار صاحب نیوز گفت: در ماه مبارک رمضان این نهاد انقلابی چهار هزار پرس غذای گرم و یک هزار بسته سبد معیشتی در سطح این شهرستان توزیع کرده است.

عبدالرضا اسپنانی با بیان این که اکثر این کمک‌ها در مناطق روستایی توزیع شده است، عنوان کرد: ارزش ریالی مجموع این کمک‌ها 595 میلیون تومان بوده که توسط خیرین، مراکز نیکوکاری و اعتبار داخلی کمیته امداد تأمین شده است.

وی اظهار کرد: این کمک‌ها در همه دهستان‌های شهرستان فریدونشهر یعنی برف انبار، چشمه لنگان، عشایری، پیشکوه و پشتکوه و به کمک 11 مرکز نیکوکاری این شهرستان که بازوهای کمیته امداد و رابطین این نهاد با بدنه مردم هستند، توزیع شده است.

اختصاص کمک هزینه تهیه و توزیع 700 پرس غذای گرم در دو مرحله توسط رهبر معظم انقلاب که در اختیار امام جمعه فریدونشهر قرار گرفته و این غذا به کمک حوزه علمیه حضرت ولی عصر -عجّل الله تعالی فرجه- فریدونشهر و مرکز نیکوکاری امام مبین تهیه و توزیع شد، سفره اکرام دیگری بود که در ماه مبارک رمضان در این شهرستان گسترده شد.

حجت الاسلام اسماعیل شامحمدی، امام جمعه فریدونشهر، و از اعضای مرکز نیکوکاری امام مبین فریدونشهر با اعلام این خبر به صاحب نیوز، عنوان کرد: این مرکز نیکوکاری علاوه بر این کمک‌ها، در دو مرحله بسته معیشتی بین فقرا و نیازمندان شهر فریدونشهر توزیع کرده است.

اداره بهزیستی شهرستان فریدونشهر نیز در این ماه کریم فعالیت ویژه‌ای داشت. ریاست این اداره در گفتگو با این رسانه اظهار کرد: اداره بهزیستی در ایام ماه مبارک رمضان 200 سبد کالا به ارزش هر سبد 300 هزار تومان بین نیازمندان توزیع کرده است.

افسانه امیری بیان کرد: در طرح ضیافت مهر این سازمان به منظور درمان مددجویان بالغ بر 30 میلیون تومان مساعدت جمع آوری و در تکمیل ساخت سه مسکن مددجویی مشارکت شد.

روح الله بابایی، نماینده ستاد اجرایی فرمان امام خمینی -رحمة الله علیه- در فریدونشهر در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز از کمک این نهاد انقلابی برای تهیه یک هزار بسته معیشتی برای نیازمندان در ماه مبارک رمضان خبر داد.

وی که مسئول قرارگاه مردمی مکتب سلیمانی‌ها نیز است، عنوان کرد: این قرارگاه که توزیع کمک‌های ستاد اجرایی فرمان امام را برعهده گرفته بود، با کمک مجمع خیرین فریدنیهای مقیم اصفهان، 500 بسته معیشتی دیگر نیز برای نیازمندان این شهرستان تهیه و توزیع کرد.

بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفین انقلاب اسلامی دیگر نهاد انقلابی و محرومیت‌زدا بود که به برکت رمضان الکریم، در راستای کمک به نیازمندان شهرستان فریدونشهر قدم برداشت و به کمک ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان بسته‌های معیشتی را به دست نیازمندان رساند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونشهر در این رابطه به خبرنگار صاحب نیوز گفت: این کمک‌ها شامل 250 بسته معیشتی بوده که از ارزش حدود یکصد میلیون تومانی برخوردار است و بین نیازمندان شناسایی شده توسط فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج و حوزه‌های مقاومت توزیع شده است.

سرهنگ دوم پاسدار عبدالرسول آقایی افزود: علاوه بر این تعداد 120 بسته معیشتی نیز توسط سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان تأمین و در اختیار این ناحیه گرفت تا بین نیازمندان و فقرای این شهرستان توزیع شود که با همکاری ادارات مختلف و بسیج اصناف این خدمت نیز صورت گرفت.

خیریه آبشار عاطفه‌های شهرستان فریدونشهر نیز که در طول سال در تهیه جهیزیه برای نوعروسان نیازمند فعالیت دارد، در ایام شهادت حضرت علی -علیه السّلام- اقدام به توزیع 150 بسته معیشتی با ارزش هر بسته 200 هزار تومان کرد.

در حالی که این جبهه در مقابل مشکلات اقتصادی جامعه و فشار اقتصادی و معیشتی وارده به طبقات ضعیف جامعه در ماه مبارک رمضان شکل گرفته و با استعانت از کریم اهل بیت -علیه السّلام- با مشکلات این زمینه مبارزه می‌کرد، آغاز ماه مبارک رمضان مصادف بود با پیک موج چهارم کرونا و درگیری شدید کادر بهداشت و درمان با این وضعیت.

در چنین شرایطی کمپینی از بانوان فریدونشهری تشکیل شده و در طول پیک موج چهارم کرونا با جمع آوری کمک‌های مردمی هر روزه برای کادر بهداشت و درمان و بیماران بستری در بیمارستان حضرت رسول اکرم -صلّی الله علیه- این شهرستان میوه و آبمیوه تهیه کردند.

خانم جدیدی، مسئول این کمپین، به خبرنگار این رسانه گفت: تلاش این گروه کاهش فشار روحی روانی و جسمانی بر کادر درمان بود و خواستیم به مدافعان سلامت اعلام کنیم که در کنارشان هستیم و قدردان زحمات ایشان هستیم.

همه این کمک‌ها آن چیزی بود که از طریق مسیرهای تعریف شده و رسمی انجام شده است. ولی مردم این شهرستان و خیرینی که چشم یاری به مستمندان فریدونشهر دوخته بودند بیش از این میزان بوده است که کمک‌های خود به صورت مستقیم و یا از طرق دیگر به دست نیازمندان رسانده‌اند تا در مسیری گام بردارند که دست یاری گر مولای متقیان حضرت علی -علیه السّلام- در آن مسیر قرار داشت.

قابل ذکر است این حجم از کمک‌ها تنها آن چیزی بود که ویژه ماه مبارک رمضان جاری شد وگرنه فعالیت معمول خیریه‌های شهرستان و نهادهای حمایتی همچون ماه‌های گذشته نیز در این ماه مبارک ادامه داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد