صفحه اصلی » ورزشی » صدرنشینی با یک برد پر گل/ نویدکیا: کار کمیته انضباطی حرفه‌ای نبود

صدرنشینی با یک برد پر گل/ نویدکیا: کار کمیته انضباطی حرفه‌ای نبود

سپاهان مس رفسنجان را در ورزشگاه نقش‌جهان اصفهان در یک بازی پر گل برد تا جایگاه صدرنشینی خود را مستحکم کند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۶ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ در یکی از دیدارهای مهم هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های کشور  تیم‌های سپاهان اصفهان و مس رفسنجان در ورزشگاه نقش‌جهان اصفهان به مصاف هم رفتند که این بازی با برد پر گل سپاهان و با نتیجه 5 بر یک پایان یافت.

*نویدکیا: به مس ۵ گل زدیم اما اشتباه هم داشتیم/ کار کمیته انضباطی حرفه‌ای نبود

محرم نویدکیا در نشست خبری بعد از پیروزی 5 بر یک تیمش مقابل مس رفسنجان در هفته بیست‌وسوم رقابت‌های لیگ برتر اظهار داشت: بازی خیلی خوبی مقابل مس رفسنجان انجام دادیم. با اینکه در دقایق اول از تیم مس رفسنجان عقب افتادیم بچه‌ها خیلی خوب توانستند به بازی برگردند. در ضربات ایستگاهی پراشتباه بودیم و در ضدحملات کمی دچار مشکل شدیم، ولی در مجموع تیم ما خوب بازی کرد و سعی کردیم تیم حریف را خوب پرس کنیم و در زمین خودشان نگه‌ داریم.

وی افزود: می‌دانستیم حریف بیشتر گل‌ها را روی ارسال از کناره‌ها به خصوص از روی زمین دریافت کرده است و تلاش کردیم در طول هفته روی این مسئله کار کنیم. خوشبختانه توانستیم روی پرسینگ و ارسال‌های از کنار به گل برسیم و شرایط خوب خود را تا انتهای بازی ادامه دهیم. فقط اگر بخواهم منطقی صحبت کنم باید بگویم کلاس و فرهنگ فوتبالی ما هنوز به حدی نرسیده که وقتی در نیمه نخست با تعداد گل بالا پیش افتاده‌ایم، ادامه بازی را هم در دست بگیریم. در نیمه دوم بازی را چندان در دست نداشتیم و بازی برابر و پایاپایی را با حریف ارائه کردیم. شاید به این دلیل که هنوز به دیدگاه حرفه‌ای نرسیده‌ایم. چرا تیمی که در نیمه اول آنقدر خوب بازی کرده نباید در نیمه دوم کار خوب خود را ادامه دهد؟ چرا حریف باید بتواند به زمین ما بیاید و بازیسازی کند؟ تیمی که یک نیمه کامل در زمین خود نگه داشته بودیم در نیمه دوم خوب بازی کرد و در ضربات ایستگاهی بسیار خطرناک بود و حتی روی کرنر خطرساز شدند که می‌توانستند گل هم بزنند. باید کار خود را حرفه‌ای‌تر دنبال کنیم تا در برخی دقایق بازی را از دست ندهیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان ادامه داد: مس رفسنجان هم فوتبال خیلی ایده‌آلی بازی نکرد، اما در دو بازی گذشته در لیگ و جام حذفی واقعاً ما را اذیت کرده بود. با این حال در بازی امروز شرایط خیلی خوبی نداشت. بازی آنها برابر نساجی و نفت مسجدسلیمان را آنالیز کردیم که موقعیت‌های خوبی داشتند و برای این تیم سخت بود نتایج این دو دیدار را از دست داده باشد. تیمی که 4 بر یک عقب می‌افتد، ولی در نیمه دوم در زمین سپاهان تلاش می‌کند بازی را کنترل کند، پاس دهد و موقعیت گل ایجاد کند، تیمی قابل احترام است. بازیکنان مس رفسنجان دل‌شان می‌خواهد بازی زیبا و به‌روزی انجام دهند. این تیم مشکلاتی هم داشت، اما قطعاً در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، همانطور که در نیم‌فصل اول و حتی چند هفته گذشته فوتبال درخشانی بازی می‌کرد. امیدوارم موفق باشند و اجازه دهند این تیم با تفکرات خود جلو برود.

نویدکیا در پاسخ به اینکه چه تدابیری برای در کورس ماندن تیمش در هفت هفته باقیمانده دارد، گفت: خیلی اوقات تیمی یک برد پرگل به دست می‌آورد، اما شاید ایرادات بزرگی هم داشته باشد. امروز در ضربات ایستگاهی به خصوص کرنرها ایراد داشتیم و در ضدحملات هم بد بودیم. در فوتبال نباید براساس تعداد گل‌ها قضاوت کرد، چون خیلی وقت‌ها در داخل یا خارج از اصفهان با کمترین اشتباهات با نتیجه یک بر صفر پیروز شده‌ایم. امروز پنج گل زدیم، اما اشتباهات بدی داشتیم. امیدوارم اشتباهات خود را کمتر کنیم، چون در هفت بازی سنگین پیش رو باید کمترین اشتباهات را داشته باشیم تا ان‌شاءالله نتایج بهتری کسب کنیم.

وی تصریح کرد: در نیم‌فصل نخست نیز درباره ضربات کرنر به مشکل خورده بودیم و تلاش داریم تا جایی که می‌شود این ضعف را ترمیم کنیم. در چند بازی گذشته نیز روی ضربات ایستگاهی به مشکل برخورده‌ایم که باید درباره آن حساب‌شده‌تر تمرین و برنامه‌ریزی کنیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره وضعیت مصدومیت امید نورافکن اضافه کرد: پای امید پیچیده است و کمی ورم دارد. الان نمی‌شود دقیق نظر دارد و پزشکان باید فردا پای او را معاینه کنند. مصدومیت او جدی است، اما فکر نمی‌کنم خیلی خیلی جدی باشد و فکر می‌کنم پس از یکی دو هفته دوباره به وضعیت ایده‌آل برسد.

نویدکیا گفت: اینکه تیم در بازی امروز و همچنین بازی با پرسولیس از حریف عقب افتاد و توانست جبران کند لذت‌بخش بود و این یک حسن برای تیم ماست. دلیل نمی‌شود اگر در بازی عقب می‌افتیم تفکرمان این باشد که نمی‌توانیم جبران کنیم، چون در لیگ ما اینطور جا افتاده است و شاید خودمان هم این دیدگاه را داشته باشیم که تیمی که گل می‌زند راحت عقب‌نشینی می‌کند و به رقیب فضا می‌دهد. همین اتفاق برای ما رخ داد، اما تازه داریم به سمتی می‌رویم که عقب افتادن در خانه به معنی باخت نیست.

وی درباره دعوت حسینی و پورقاز به کمیته انضباطی درست در شب بازی با مس رفسنجان اظهار داشت: شاید خود من هم درباره این موضوع حس خوبی نداشتم. اگر می‌گوییم فوتبال ما حرفه‌ای است کمیته انضباطی هم باید حرفه‌ای‌تر برخورد می‌کرد. به بازیکنانم تأکید کرده بودم هیچکدام حق مصاحبه درباره اتفاقات بازی با پرسپولیس را ندارند و باید از این به بعد اجازه دهیم باشگاه‌های سپاهان و پرسپولیس در کمیته انضباطی درباره استدلال‌های خود صحبت کنند. فکر می‌کنم این حرفه‌ای نبود که گذاشتند دربی تهران برگزار شود و فردای آن این موضوع را اعلام کردند و می‌توانستند اجازه دهند امشب هم ما بازی کنیم و این موضوع را بعد از این بازی اعلام کنند. این موارد از نظر من مشکل خاصی نیست، اما گاهی خودمان باعث می‌شویم شک و شبهه به وجود آید. اگر کمی حرفه‌ای‌تر و با تأمل بیشتری در این خصوص تصمیم‌گیری شود شاید برای کسی هم شک و شبهه‌ای ایجاد نشود.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان افزود: از هواداران سپاهان تشکر می‌کنم. امروز بیشتر آنها به توصیه من گوش کرده و برای بدرقه تیم نیامدند. روز گذشته هم گفتم حتی قهرمانی سپاهان ارزش این را ندارد که یک هوادار در این تجمعات به ویروس کرونا مبتلا شود و آن را به میان خانواده خود ببرد و اتفاقات ناگواری بیفتد. حتی از هوادارانی هم که آمدند و پروتکل‌ها را رعایت کردند، ممنونم چون هیچکس دنبال اتوبوس نیامد و در عرض 25 دقیقه به ورزشگاه رسیدیم. این برد مبارک هواداران سپاهان باشد و امیدوارم بتوانیم به مسیر رو به جلوی خود ادامه دهیم.

*ربیعی: زلزله‌ برای تیم ما رخ داد/ مقابل سپاهان جریمه سنگینی شدیم

محمد ربیعی در نشست خبری بعد از شکست 5 بر یک تیمش مقابل سپاهان در هفته بیست‌ و سوم رقابت‌های لیگ برتر اظهار داشت: روز خوبی برای تیم ما بود. بر خلاف تصوراتی که داشتیم نتیجه بازی رقم خورد. مسئولیت کامل این شکست بر عهده بنده است. بابت شکست از تمامی هواداران و تمام کسانی که نتیجه مس برای‌شان مهم بود عذرخواهی می‌کنم.گل اول را زدیم و تا دقایق 22 و 23  بازی را کنترل کردیم و می‌توانستیم از دو سه موقعیتی که داشتیم به گل برسیم. اما در عرض 15 دقیقه یک زلزله برای تیم ما رخ داد و می‌شود گفت روی اشتباهات فردی توپ‌ها را به سپاهان هدیه کردیم.

وی ادامه داد: تمام تلاشم در بین دو نیمه این بود که مقداری تمرکز و نظم را به بازی برگردانم. روز خوبی برای ما نبود و بررسی بیشتری خواهیم کرد. مس در همین نیم فصل اول هم شرایط مشابه داشت و رو به نزول بود به همت خودم و کادر فنی تلاش کردیم از این فضا خارج شویم و این در فوتبال اتفاق می‌افتد.

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان افزود: به هیچ عنوان شکست را نه کتمان و نه توجیه می‌کنم شکست سنگینی بود. تمام مسئولیتش بر عهده می‌گیرم اما مطمئن هستم با تلاش و پشتکار می‌توانیم روند را برگردانیم. نتایج مس رفسنجان توقع و انتظار را از این تیم بالا برده است. امروز در فشار روانی نتیجه بازی قبلی بودیم و منجر به اشتباهات مکرر فردی شد. با اشتباهات فردی فرصت‌ها را در اختیار تیم سپاهان قرار دادیم. با جدیت و برخورد بیشتر با خیلی از موارد سعی می‌کنیم روند رو به رشد خودمان را ادامه دهیم.

ربیعی خاطرنشان کرد: درباره آنالیز تیم حریف نمی‌توانم چیزی بگویم. وقتی تیمی پر گل شکست می‌خورد هیچ دفاعیه فنی ندارد. گل‌های اول، دوم و سوم را با اشتباه صددرصد خودمان دریافت کردیم.  این بازیکنان علاقه‌مند به این اشتباهات نبودند و در هر بازی پیش می‌آید. اولا وظیفه من است که تمرکز از دست رفته را به تیم برگردانم.

وی در مورد محرومان تیمش در دیدار مقابل سپاهان گفت: محمد انصاری با مصدومیت به این تیم نیامده است می‌توانید از مربیان پرسپولیس سوال کنید. زانوی چپ انصاری در گذشته دچار مصدومیت بوده و در اولین بازی دوستانه‌ای که ما در ایام عید انجام دادیم از کشاله ران  ایشان مصدوم شدند.  پی آر پی که انجام شده و دوستانی که کار تخصصی پزشکی کرده‌اند می‌دانند  که باید سه تا چهار هفته طول درمان اضافه شود. انصاری از هفته بعد می‌تواند با شرایط بهترین تمرینات سنگین خود را شروع کند من این را در کنفرانس خبری قبل از بازی مقابل نساجی گفتم. آقای مسیح زاهدی چهار کارته بوده و کریم‌زاده پای خود را گچ گرفته و طرحانی هم عمل جراحی کرده است.

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان درباره شکست مقابل سپاهان اضافه کرد: از این باخت ناامید نمی‌شویم و سرافکنده نیستیم و در تیم‌های بزرگ دنیا که نمی‌خواهم به نتایج آنها اشاره کنم و در همین لیگ خودمان برای خیلی از تیم‌ها اتفاق افتاده است. سپاهان تیمی است که اگر مقابل این تیم اشتباه کنید به سنگین‌ترین حالت ممکن جریمه می‌شوید. ما این اشتباهات را داشتیم و جریمه شدیم. کاری که می‌توانم به عنوان رهبر انجام دهم این است که تیم را از این فضا و فشار در بیاورم.

ربیعی ادامه داد: تیم مس رفسنجان به عنوان اولین سال حضورش در لیگ برتر توانسته است در یک مقطعی به چهار پنج تیم بالای جدول برسد و نباید توقع و انتظار را از تیم بالا ببریم. به هواداران قول می‌دهم هدف من ثبات تیم در اولین سال حضورش در لیگ برتر است. با مشقت زیاد توانستیم تیم را به لیگ برتر بیاوریم و امسال هم در لیگ برتر با رتبه خوب و شایسته حفظش خواهم کرد. تیم‌ها باید دو سه سال در لیگ برتر بمانند و ثبات داشته باشند و تجربه کسب کنند و  نباید انتظار داشته باشیم جزو تیم‌های بالای جدول باشند و سهمیه آسیایی کسب کنند.

وی در پایان گفت: در حال حاضر مس رفسنجان نیاز به مقداری آرامش و حمایت دارد و و انشاءالله از این چالش در خواهیم آمد.

سپاهان با این برد 48 امتیازی است و در صدر جدول قرار گرفت و با این برد نشان داد که جدی ترین مدعی قهرمان این فصل سپاهان خواهد بود؛ پرسپولیس در زمان وقفه ای که در لیگ ایجاد می شود با ذوب آهن دیدار خواهد داشت؛ نتیجه این بازی هم در انتها و هم در صدر جدول تاثیر گذار خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد