صفحه اصلی » ورزشی » مهمترین برنامه امسال مسابقات پارالمپیک است

مهمترین برنامه امسال مسابقات پارالمپیک است

نایب رئیس هیأت جانبازان و معلولان استان اصفهان گفت: در حال حاضر مهمترین برنامه امسال مسابقات پارالمپیک است که برای ورزشکاران و کشور سرنوشت ساز است که فدراسیون و هیأت های ورزشی اولویت را به این مسابقه اختصاص داده اند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۷ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ آمنه احمدی  با اشاره به اینکه ورزشکاران جانبازان و معلولان در استان اغلب جوانان هستند،اظهار کرد: هیأت ما در این ورزش از ورزشکاران برای ورود به سالن و تمرینات بودجه و هزینه دریافت نمی کند هزینه مربی، کرایه سالن و تجهیزات ورزشی در رشته های مختلف با هیأت است.

نایب رئیس هیأت جانبازان و معلولان استان اصفهان در رابطه با تاثیر کرونا در این رشته عنوان کرد: با توجه به کرونا طبیعتاً فعالیت ها کم تر شده و بسیاری از تمرینات به صورت آنلاین است باتوجه به مسابقات پارا المپیک که  در توکیو برگزار می شود تیم ها فعال تر شدند و اردوها شروع شده است.

احمدی بیان کرد: شهرستان ها نیز به تبعیت از استان به سبب شرایط موجود در کشور و ویروس کرونا فعالیتشان کم شده است امیدوارم بعد از تمام شدن کرونا شرایط بهتری برای جانبازان و معلولان در رشته ورزشی و هیأت مربوطه فراهم شود.

وی در خصوص مشکلات موجود در این رشته ورزشی افزود: یکی از مشکلات در هیات بحث اقتصادی و بودجه است که عامل مهم در رسیدن به اهداف بهره بردن از بودجه کافی است.

آمنه احمدی با اشاره به اینکه هیأت جانبازان و معلولان درآمد زا نیست و هزینه بر است، ادامه داد: بودجه و تسهیلاتی که در اختیار هیأت های ورزشی برای تجهیزات و اعزام تیم ها قرار می گیرد کافی نیست و همواره با مشکل مواجه هستیم و کمک بیشتری نیاز داریم.

هیأت جانبازان و معلولان استان اصفهان خاطر نشان کرد: در سال های اخیر سعی شد یک ورزشگاه تخصصی در ولی عصر کوی امیریه برای جانبازان و معلولان تهیه کنیم، این مجموعه احداث و مقداری از مشکلات مرتفع شده است.

احمدی در خصوص برنامه هیأت برای سال ١۴٠٠ اذعان کرد: در حال حاضر مهمترین برنامه امسال مسابقات پارالمپیک است که برای ورزشکاران و کشور سرنوشت ساز است که فدراسیون و هیأت های ورزشی اولویت را به این مسابقه اختصاص داده اند.

وی با اشاره به اینکه مسابقات پاراالمپیک شرایط سنی ندارد، افزود: این مسابقه در نیمه‌ اول سال است در حال حاضر درگیر برگذاری اردوها هستیم چهار ورزشکار از آقایان در رشته والیبال و بسکتبال و احتمالا یک نفر خانم در رشته دو و میدانی برای این مسابقات اعزام خواهند شد.

آمنه احمدی اظهار کرد: والیبال و بسکتبال ورزش های تیمی و دو و میدانی ورزش انفرادی ورزشکاران ما است که این ورزشکاران در مسابقات برون مرزی و داخل کشور شرکت ومقام کسب کردند و امیدوارم در مسابقات پاراالمپیک نیز سکودار و سربلند باشیم.

وی در پایان گفت: امیدوارم هر چه زودتر از ویروس رهایی یابیم تا آن زمان ورزشکاران در خانه یا فضای باز تمرین داشته باشند که آمادگی حضور در مسابقات را داشته باشند ورزش را کنار نگذارند و روحیه خودشان را حفظ کنند تا بعد از تمام شدن از این شرایط همچنان ورزشکاران را با قدرت و توانمند ببینیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد