صفحه اصلی » اجتماعی » حمایت کمیته امداد اصفهان از 2731 خانوار نیازمند با سرپرست زندانی

حمایت کمیته امداد اصفهان از 2731 خانوار نیازمند با سرپرست زندانی

دو هزار و 731 خانوار نیازمند که سرپرست خانواده در زندان به سر می برد از حمایت های کمیته امداد در استان اصفهان برخوردار هستند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۵ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ کریم زارع اظهار کرد:دو هزار و 731 خانوار در قالب 8125 نفر مددجو که سرپرست خانواده آنان در زندان به سر می برد، علاوه بر پرداخت مستمری، از سایر حمایت های امداد نیز بهره مند می شوند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با اشاره به اینکه حمایت از خانواده های زندانی با هدف کاستن از مشکلات و آسیبهای اجتماعی، یکی از اولویت های این نهاد است، تصریح کرد: مستمری پرداختی به خانوارهای تحت حمایت زندانیان در سال 1399 به مبلغ 9 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است.
وی با اشاره به پرداخت تعداد 865 مورد وام کارگشایی به خانواده های زندانیان، افزود:به منظور گره گشایی از مشکلات، مبلغ 4 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات به خانواده های زندانیان پرداخت شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان تسهیلات پرداخت شده را عمدتا از صندوق امداد ولایت عنوان داشت و گفت: از آنجا که خانواده های زندانیان از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند که به دنبال گرفتار شدن سرپرست آنها، اقتصاد و معیشت شان دچار مشکل شده است، کمیته امداد در زمینه های مختلف معیشتی، خدمات درمان، اشتغال و حمایت های دیگر همچنان کمک به این خانواده ها را در دستور کار خود قرار داده است.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط مشروح، در سال گذشته در زمینه خدمات مسکن به 377 خانوار و همچنین در زمینه بیمه و درمان به چهار هزار و ٧٣١ نفر خدمات ارائه شده است.
زارع، مشاوره و پرداخت کمک هزینه ازدواج را از جمله خدماتی معرفی کرد که به این افراد تعلق می گیرد و گفت: تعداد افراد بهره مند از کمک هزینه ازدواج 108 نفر از فرزندان آنها بوده است.
وی با تاکید بر اینکه کمیته امداد استان اصفهان در راستای رفع مشکلات مددجویان و نیازمندان استان اهتمام ویژه ای داشته، افزود: کمیته امداد استان در ماه مبارک رمضان با حضور در برنامه “یک شهر ضیافت” از شبکه اصفهان که با سه محور آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، حمایت از خانواده زندانیان نیازمند و اشتغال زندانیان تهیه و پخش شد، آزادی دو نفر از زندانیان را تامین کرد.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد