صفحه اصلی » اقتصادی » کنترل کیفیت بتن ریزی توسط دانشگاه آزاد دهاقان/ پیشرفت این واحد دانشگاهی در رابطه با تحقیقات بتن

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان خبرداد؛

کنترل کیفیت بتن ریزی توسط دانشگاه آزاد دهاقان/ پیشرفت این واحد دانشگاهی در رابطه با تحقیقات بتن

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان گفت: این دانشگاه موفق شده است تا با همراهی بخش خصوصی نخستین مجوز همکاری با سازمان نظام مهندسی ساختمان را در سطح شهرستان کسب کند و به مدت دو سال است که کنترل کیفیت بتن‌ریزی در سطح کل شهرستان را برعهده دارد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۸ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۹

سیدحسن حجازی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی در دو بخش عمده در حال فعالیت است، اظهار کرد: در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی مربوط به بتن، این واحد موفق شده است تا با همراهی بخش خصوصی نخستین مجوز همکاری با سازمان نظام مهندسی ساختمان را در سطح شهرستان کسب کند و به مدت دو سال است که کنترل کیفیت بتن‌ریزی در سطح کل شهرستان را برعهده دارد.

وی با اشاره به امکانات موجود در واحد دهاقان ادامه داد: در حوزه بتن، تجهیزات پیشرفته‌ای در زمینه دوام بتن، ازجمله یخچال ذوب و یخبندان و کوره در دانشگاه موجود است که آماده سرویس‌دهی در زمینه تحقیقات پیشرفته بتن است. در زمینه کارگاه‌های مکانیک ساخت و تولید نیز این واحد دانشگاهی از ظرفیت مناسبی برخوردار بوده که در تلاش هستیم تا این ظرفیت را از مرحله بالقوه به بالفعل تبدیل کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان افزود: در این بخش با وجود دو دستگاه سی‌ان‌سی فرز و تراش، قابلیت و آمادگی همکاری با بخش خصوصی در زمینه قطعه‌سازی را داریم.

حجازی درباره کاربرد عملی این تجهیزات بیان کرد: کاربرد این دستگاه‌ها برای گروه‌های تحصیلی و پژوهشی مهندسی مکانیک و مهندسی عمران سازه و ژئو تکنیک دارای اهمیت بسیار بالایی است.

 

وی توضیح داد: به‌منظور گسترش دانش آزمایشگاهی و علمی دانشگاه، تلاش برای اخذ مجوز آزمایشگاه جوش و ژئوتکنینک همکار اداره راه و شهرسازی در حال انجام است. در بخش آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها، بازاریابی تولید قطعات صنعتی در حوزه ساخت و تولید با جدیت در این واحد دانشگاهی در حال پیگیری است.

رئیس واحد دهاقان تأکید کرد: در سال جدید تلاش خواهیم کرد که با استفاده از ظرفیت‌های واحد اعم از نفرات و تجهیزات و با بهره‌گیری از علوم و تکنولوژی نوین، علم را به ثروت تبدیل کرده و با تولید محصولات زیربنایی و استراتژیک، دانشگاه را از اتکا به درآمدهای شهریه‌ای بی‌نیاز و درآمدهای پژوهشی و غیرشهریه‌ای را جایگزین آن کنیم.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 + هجده =