صفحه اصلی » ورزشی » طلایی پوشان در 7 بازی باقی مانده در لیگ از حواشی دوری و هوشیار عمل کنند

مربی فوتبال:

طلایی پوشان در 7 بازی باقی مانده در لیگ از حواشی دوری و هوشیار عمل کنند

مربی فوتبال در مورد بازی سپاهان و مس که با پیروزی پر گل سپاهان پایان یافت، توضیحاتی داد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۹ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۹

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در مورد بازی سپاهان و مس  اظهار کرد: سرمربی تیم مس یکی از مربی های خوب است که توانسته تیمش را به لیگ دسته یک برساند، زحمات زیادی برای تیم کشیده و زمان بیشتری نیاز دارد تا این تیم نوپا را ساماندهی و تبدیل به یک تیم خوب کند.

مربی فوتبال تصریح کرد: مربی مس در نشست خبری خود در پایان بازی گفت که ما روز خوبی را در این بازی نداشتیم و در شروع بازی با حملات سپاهان رو به رو شدیم که توانستند به گل برسند.

وی افزود: مربی مس همچنین اضافه کرد در 25 دقیقه ابتدایی بازی را کنترل و خواستیم اداره کنیم اما اشتباهات بازیکنان ما منجر به دریافت گل اول، دوم و سوم شد و با این اشتباهات سه گل را به سپاهان هدیه کردیم.

مربی فوتبال با اشاره به غیبت بازیکنان کلیدی تیم مس عنوان کرد: تیم مس هفته قبل با نساجی بازی داشت و در آن بازی نیز باخت چند هفته ای است بازی ها را می بازد با این حال بازی های خوبی انجام داده و در رده وسط جدول قرار دارد.

شفیعی با اشاره به بازی های قبلی مس رفسنجان و سپاهان خاطر نشان کرد: در مصاف های گذشته مس توانسته بود تیم سپاهان را اذیت کند و سپاهان به سختی توانست بازی ها را از این تیم ببرد، این تیم عملکرد خوبی از خود نشان داده بود ولی در این بازی اشتباهات زیادی داشت.

وی با اشاره به اینکه تیم سپاهان باید بداند همیشه همه تیم ها، مانند تیم مس اشتباه نمی کنند، افزود: سپاهان باید بیشتر مواظب بازی ها باشد تا به قهرمانی دست پیدا کند؛ سپاهان نیز در این بازی اشتباهات زیادی را مرتکب شد.

*سپاهان به خوبی از اشتباهات استفاده کرد

حسن شفیعی بیان کرد: سپاهان به خوبی از اشتباهات تیم مس استفاده کرد و توانست ۵ گل را به ثمر برساند سپاهان تیمی است که به خوبی از اشتباهات تیم مقابلش استفاده می کند تا به گل برسد.

مربی فوتبال ادامه داد: همچنین نویدکیا در پایان بازی به اشتباهات و نقاط ضعف سپاهان اشاره کرد و همچنین به این نکته که در نیمه اول بازی خوبی ارائه می دهند اما در نیمه دوم به گفته این مربی بازکنان تیم بی تفاوت می شوند و نیمه دوم را مس را پایاپای سپاهان بازی می کند و فقط مس یک گل دریافت می کند و شانس گل دارد.

وی افزود:  سپاهان روی ضدحمله، تاکتیک های ایستگاهی، نقاط کور، ایستادن، مورب ایستادن و حریف گیری داخل 18 قدم با مشکل مواجه است و محرم باید روی این نقاط ضعف کار کند.

شفیعی با تاکید بر هجومی بودن تیم سپاهان گفت: سپاهان از چپ و راست زمین حمله می کند بازی های ترکیبی و پشت 18 قدم را خیلی خوب اجرا می کند ولی باید وظیفه هرکدام از بازیکنان به صورت تک به تک مشخص شود که هنگامی که توپ لو می رود بازیکنان بدانند چه وظیفه ای دارند.

وی افزود: خیلی خوب بود که مربی، تیم و کادر سپاهان به برد های قبلی سپاهان و مس بسنده نکرده و روی این بازی برنامه ریزی کرده بودند ولی چیدمان، همان چیدمان همیشگی بود.

حسن شفیعی اظهار کرد: تیم سپاهان در نیمه اول خیلی خوب و طوفانی بازی می کند ولی در نیمه دوم بازی را تمام شده می بینند و نسبت به بازی بی تفاوت می شوند در نیمه دوم مس پایاپای سپاهان بازی کرد و حتی در دقایقی نیز می توانست به گل برسد ولی نشد.

مربی فوتبال عنوان کرد: محرم اشتباهات تیمش را می داند و به این اشتباهات عقیده دارد باید روی این نکات برنامه ریزی و کار کند، وظیفه بازیکنان باید تک به تک مشخص شود تا مدیریت تیم نیز باثبات تر باشد.

شفیعی بیان کرد: در میانه زمین در دفاع چپ نورافکن و دفاع راست اسماعیلی فر است که رونده هستند و خیلی خوب حمله می کنند در این میان 2 دفاع وسط باید هنگام ضد حمله تاخیر ایجاد کنند و بازیکنان مقابل را بگیرند تا دفاع های چپ و راست مراقب ضد حمله ها باشند چون همیشه همه تیم ها اشتباه نمی کنند که بازی برگردد و ۴ گل زده شود.

وی افزود: شهباز زاده، محبی و حسینی یک مثلثی را ایجاد می کنند و سروش در رأس و روبروی این مثلث است و می تواند به کمک این بازیکنان برود حملات با این بازیکنان صورت می گیرد حاج صفی نیز پشت 18 قدم قرار می گیرد و نورافکن و اسماعیلی فر نیز به آنها می پیوندند یعنی سپاهان با تعداد زیادی بازیکن شروع به حمله کردن می کند در این حین دو دفاع وسط باید هوشیار باشند که اگر توپ ضدحمله شد تاخیر در ضد حمله انجام دهند و تعادل انجام دهند تا نفرات دیگر برگردند و از ضد حمله جلوگیری کنند.

حسن شفیعی ادامه داد: هنگامی که تیم دفاعی مس رفسنجان نزدیک دروازه خودش صاحب توپ می شد برای پرس تک نفره با شهباززاده وارد می شد در این حین بقیه بازیکنان سپاهان باید این فاصله را حفظ و حمایت کنند و سیگنال لازم را بتوانند بدهند تا فاصله کم شود و بتوانند توپ را بگیرند ولی بازیکنان حمایت نمی کردند.

مربی فوتبال با اشاره به اینکه هنگام توپ های بلند سپاهان باید مراقب باشند تا توپ به خوبی به نفرات برسد و صاحب توپ شوند، گفت: سپاهان دفاع کردن خوبی دارد مخصوصا اگر فرصت برگشت داشته باشد.

سپاهان ٧ بازی دیگر دارد و  باید بتواند جایگاهش را حفظ کند

شفیعی با اشاره به بازیکنان خوب سپاهان اذعان کرد: حاج صفی و کریمی هافبک وسط هستند و هنگامی که سپاهان توپ را لو می دهدو تیم مقابل توپ را می گیرد محبی، حسینی، نورافکن، حاج صفی و نورافکن مقابل توپ هستند و فقط شهباززاده مقابل توپ نیست و باید بتوانند توپ را صاحب شوند.

وی افزود: سپاهان ٧ بازی دیگر دارد باید بتواند جایگاهش را حفظ کند بازی ها باید به دور از هیاهو و جنجال باشد؛ مسئولان تیم، سرپرستان و کادر باید هوشیار باشند در بحث های بیهوده ای که به ضرر تیم است شرکت نکنند مدیریت را بیشتر کند تا از حواشی دور باشند و به فضای مجازی اهمیت ندهند تا در بازی ها موفق باشند.

پرسپولیس بازی های راحت تری نسبت به سپاهان دارد

حسن شفیعی خاطرنشان کرد: اگر جدول را به دو دسته تقسیم کنیم 6تیم بالای جدول هست و امتیازات نزدیک بهم دارند سپاهان در7 هفته باقی مانده 21 امتیاز می تواند دریافت کند پرسپولیس بازی های راحت تری نسبت به سپاهان دارد سپاهان باید مواظب باشد و با برنامه بهتری بازی کند تا با تیم هایی که پایین جدول است مساوی نکند یا ببازد.

مربی فوتبال ادامه داد: اگر پرسپولیس تیم های ضعیف تر را ببرد و سپاهان با همان تیم ها مساوی کند نمی تواند قهرمان شود و باید حتما ببرد تا در صدر جدول بماند و جایگاهش حفظ شود.

شفیعی عنوان کرد: به عقیده من بازیکنان سپاهان در بازی های باقی مانده باید سخت کوش تر از بازی های قبل باشند و به دستورات محرم عمل کنند تا امسال نتیجه خوبی بگیرند.

وی در پایان با اشاره به اینکه انتظار می رفت محرم پیام نیازمند را تعویض کند و دروازه بان دیگری را به زمین بیاورد، عنوان کرد: آرزوی قهرمانی و موفقیت برای دو تیم خوب اصفهان داریم به تیم با قدمت بیشتر از 60 ساله ذوب آهن باید کمک شود حتی سپاهان نیز باید به این تیم کمک کند و بازی های دوستانه انجام دهند تا ذوب آهن نیز به زمان اوج خود برگردد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد