صفحه اصلی » اقتصادی » نصب 153 کنتور هوشمند آب بر روی چاه های آب منطقه شاهین شهر

نصب 153 کنتور هوشمند آب بر روی چاه های آب منطقه شاهین شهر

رئیس اداره منابع آب شهرستان های شاهین شهر، میمه و برخوار از نصب 153 کنتور هوشمند در این منطقه خبر داد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۴۹ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا اخلاصی با اشاره به نصب 153کنتور هوشمند در منطقه شاهین شهر، اظهار کرد: 39 قرارداد نصب کنتورهای حجمی هوشمند نیز منعقد شده است و 51 دستگاه حفاری و ادوات غیرمجاز توقیف شد.

رئیس اداره منابع آب شهرستان های شاهین شهر، میمه و برخوار اعلام کرد: 31 حلقه چاه غیرمجاز در این مناطق پر و مسلوب المنفعه شد و درسال گذشته از صاحبان 30 حلقه چاه غیرمجاز به محاکم قضایی شکایت کردیم.

وی اضافه کرد: شکایت مصارف غیرمجاز آب فروشی 7 مورد است و 3 مورد هم مطالبه خسارت آبخوان انجام گرفت.

اخلاصی با اشاره به شش مورد تقلیل منصوبات چاه های شهرستان های شاهین شهر، میمه و برخوار گفت: 98 مورد از پروانه های بهره برداری هم اصلاح و تعدیل و 36 مورد اجرای احکام دادگستری انجام شد.

وی با اشاره به مسیل های متعدد در مناطق شاهین شهر، میمه وبرخوار گفت: در راستای ساماندهی حریم و بستر رودخانه ها اقداماتی انجام شده است که می توان به تکمیل مطالعات حریم و بستر رودخانه های جبیب آباد، وزوان، ازان و میمه با ارائه نقشه های مصوب اشاره کرد.

رئیس اداره منابع آب شهرستان های شاهین شهر، میمه و برخوار تصریح کرد: مطالعات حریم و بستر رودخانه های مورچه خورت، لایبید و شاهین شهر آغاز شده است و  لایروبی محدوده ای از مسیل رودخانه دولت آباد به طول 7 کیلومتر در حال اجراست.

وی اضافه کرد: بازه ای از رودخانه مورچه خورت که توسط معادن شن و ماسه مسدود شده بود آزادسازی شد و اقدامات حقوقی درخصوص تصرفات شهرک های صنعتی در مراجع قضایی انجام شده است و سازه های تقاطعی با سطح مقطع نامناسب و اعلام آن به سازمانهای مربوطه اجراء شد.

اخلاصی گفت: لایروبی مسیل رودخانه شاهین شهر با همکاری شهرداری این شهرستان و همچنین پیاده سازی مسیل رودخانه گز که دراثر تصرفات به طور کامل محو شده بود، از دیگر اقدامات اداره منابع آب شهرستان های شاهین شهر، میمه و برخوار بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد