صفحه اصلی » اجتماعی » رئیس مرکز وکلا: هدف ما این است که نهاد وکالت را به جایگاه اصلی آن برگردانیم/لازمه موفقیت همکاری و همدلی بدنه وکلا و کارآموزان است

رئیس مرکز وکلا: هدف ما این است که نهاد وکالت را به جایگاه اصلی آن برگردانیم/لازمه موفقیت همکاری و همدلی بدنه وکلا و کارآموزان است

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با اشاره به حجم کار در مراکز قصایی، گفت: لازمه فعالیت خوب مراکز این است که اعضا و بدنه وکلا و کاراموزان و کارشناسان هم یار و همدل و کمک یار باشند.

تاریخ انتشار: ۲۲:۳۷ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ علی بهادری جهرمی بعد از ظهر امروز در نشست صمیمانه کارآموزان وکالت ۱۳۹۸ و مراسم تحلیف جمعی از کارآموزان ۱۳۹۶ مرکز وکلای قوه قضاییه استان اصفهان با اشاره به اقدامات و فعالیت های مرکز وکلای قوه قضاییه استان اصفهان و انتخاب خوبی که اعضای هیات مدیره برای مدیر مرکز داشتند، تصریح کرد: در دو سه استانی که بانوان وکیل یا کارشناس به عنوان مدیر مرکز یا با سمت های مدیریتی فعال بودند؛ مراکز این استان ها جزء استان ها و الگوهای برتر بودند.
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه تصریح کرد: پیشنهادی که اخیرا مجموعه بازرسی مرکز دادند و به زودی ابلاغ می شود این است که مراکزی که جزء سه استان برتر در ارزیابی عملکرد شوند محدودیت دو دوره انتخاب برای اعضای هیات مدیره در آن استثنا خواهد شد و اعضای هیات مدیره آن می توانند بیشتر از دو دوره اگر عضو باشند نیز برای دوره های بعدی هم کاندید بشوند.

*لازمه موفقیت همکاری و همدلی بدنه وکلا و کارآموزان است

وی با اشاره به حجم کار در مراکز افزود: لازمه فعالیت خوب مراکز این است که اعضا و بدنه وکلا و کاراموزان و کارشناسان هم یار و همدل و کمک یار باشند.
بهادری جهرمی با اشاره به  اینکه مرکز وکلای استان اصفهان نزدیک به یک هزار و 800 عضو دارد، افزود: نیاز است مرکز که مانند خانه ای است، در آن همه کمک کنند و این کمک ها باید تقویت شود و هر کس به نحوی کمک کند.
علی بهادری جهرمی با بیان اینکه مرکز مسیر بلند و طولانی را شروع کرده است و جهت گیری مرکز آرمان ها و برنامه های متعالی در پیش دارد، گفت: این اهداف و مسیر با چند نفر محقق نشده و حتما باید توان و ظرفیت و استعداد و همکاری تمامی این یک هزار و 800 نفر به کار گرفته شود، من از همه تقاضا دارم هر کسی گوشه ای از کار  را برای ارتقا در دست بگیرد.
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه یکی از دلالیل موفقیت مرکز در این دو سال اخیر را استفاده از جمع 700 تا 800 نفره  به جای جمع 70 تا 100 نفره برای اداره امور مرکز عنوان کرد و  گفت: وقتی مرکز در خور شان و جایگاه مرکز فعالیت خواهد داشت که تمام ۵۰ هزار عضو مرکز در ان نقش آفرینی و فعالیت پویا داشته باشند و امیدواریم استان اصفهان در این زمینه پیشرو باشد.
بهادری جهرمی در بخش دیگری از صحبت های خود خطاب به کارآموزان با مطرح کردن این سوال که باید این کارآموزان از خود بپرسند و به آن بیاندیشند که در وکالت در جست و جوی چه چیزی هستند، گفت:  اعتقاد شخصی من این است که سوگند وکالت باید در ابتدا دوره کارآموزی خورده شود و معتقدیم کارآموز وکیل است اما در برخی از حوزه ها ممنوع شده است.
علی بهادری جهرمی با اشاره به مسیر نادرستی که در مجلس شورای اسلامی نسبت به موضوع وکالت پیش می رود،  گفت: با این سوال روبرو می شوید که آیا وکالت کسب کار است؟ که همه جواب می دهند نه کسب کار نیست.
بهادری با بیان اینکه طبیعتا وقتی وکیل ان مظلوم باشم می توانم حق الزحمه ای دریافت کنم این مسئله فرعی است اما اصل وکالت این نیست، ادامه داد: اگر وکالت بال فرشته عدالت است ایا هدف وکیل می تواند جز کشف حقیقت باشد و اگر وکیلی کمک کند به ظالم ایا بال فرشته عدالت است؟
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه ادامه داد: اگر وکیل به دنبال کشف حقیقت و مقابله با فساد و ظلم  است، استقلالی که قاضی دارد و  صد در صد تضمینات که یک قاضی باید برخوردار باشد، وکیل نیز باید اینگونه باشد.

*هدف ما این است که نهاد وکالت را به جایگاه اصلی آن برگردانیم

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: هدف ما این است که نهاد وکالت را به جایگاه رفیع ان برگردانیم که جایگاه خدایی است و جایگاهی است که مردم باید آو را از عمق جان دوست داشته باشند.
علی بهادری جهرمی گفت: وکیل یعنی حامی حق و خصم ظالم است و اسم وکیل که می آید ظالم باید بترسد  و مظلوم باید پشتش گرم شود و در با اسم وکیل فساد در دستگاه حکومتی نیز باید پشتش بلرزد و مدیر سالم در دستگاه اجرایی باید پشتش گرم شود.
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه یکی با اشاره به وضعیت کنونی وکالت گفت: پروانه وکالت که مرکز داده به این شرط بوده است که اون مظلوم باشید و قرار ما این است و البته این قرار از متن  سوگند وکالت خارج شده و اساسا شرط وکیل شدن این است.
وی در ادامه خطاب به کارآموزان گفت: می خواهم متن سوگند وکالت که شرط لازم برای وکیل شدن است و شرافت خود که وصیغه سوگند قرار می دهید؛ این شرافت و کرامت را محترم بشمارید و به سوگند مستلزم باشید.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با توضیح کف وکالت اذعان کرد: وکالت کار سختی است و کسانی که این شغل را انتخاب می کنند در واقع حرکت بر روی لبه شمشیر تیز عدالت است؛ در مراتب بالاتر از کف وکالت این است که کمک کنیم در مسئولیت اجتماعی کمک کنیم  فرد مستلزم به حقش باشد و در پله بالاتر کمک کنید جامعه حق پذیر و حق مدار باشد.
بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: وکیل مرکز با برداشت ناثواب و نامیمون و نامبارک از مفهوم مقدس وکالت که متاسفانه بعضاً در گوشه و کنار دیده می شود، متفاوت است و فرق دارد و وکیل مرکز الگوی اخلاق و نماد دفاع از مظلوم، استقلال، تخصص و تعهد و مسیولیت پذیری است و مرکز پشت وکلای خود محکم خواهد ایستاد و هر کس دنبال این نیست اشتباه مسیر را انتخاب کرده است و مرکز در جهت دفاع از حقوق اعضا حرکت خواهد کرد.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه گفت: جزء اولویت های اصلی و اساسی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه کاریابی و اشتغال است و فرهنگ مراجعه به وکیل به جد ایراد دارد و باید اصلاح شود و پیگیر آن هستیم.

وی در ادامه با اشاره به برخوردهای نادرست با کسانی که در فنآوری های حقوقی ورود کردند، عنوان کرد: نیاز است برای فن آوری های حقوقی استانداردها و ضابطه ها مشخص شود؛ مرکز در حوزه وکالت دو جبهه دارد که یک جبهه پیش رو است که طراحی و فرهنگ سازی کند اما جبهه ای از پشت سر و از درون خانواده وکالت می زنند  و طبیعی است به نتیجه نمی رسد.

بهادری جهرمی با اشاره به پیشرفت های مرکز در دو سال اخیر گفت: تا مسیر اینگونه است تحول سخت اما شدنی است؛ سرعت تحول در حوزه کارشناسی چندین برابر در حوزه وکالت است و در سال گذشته در حوزه اشتغال در سال 99 بالغ بر 80 میلیارد تومان درآمدزایی برای کارشناسانش داشته است و به گفته کارشناسان در 20 سال قبل روی هم اینقدر کار به ما ارجاع نشده بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد