صفحه اصلی » اجتماعی » قاضی آخرین زنجیره یک پرونده قضایی است

قاضی آخرین زنجیره یک پرونده قضایی است

معاون منابع انسانی دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه قاضی اخرین زنجیره یک پرونده قضایی است، گفت: قضاوت یک مجموعه است و بازیگرانی دارد که اگر این بازیگران نقش خود را درست ایفا نکنند خروجی که تحقق عدالت است محقق نمی شود.

تاریخ انتشار: ۲۳:۱۵ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سید رضا سجودی بعد از ظهر امروز در نشست صمیمانه کارآموزان وکالت ۱۳۹۸ و مراسم تحلیف جمعی از کارآموزان ۱۳۹۶ مرکز وکلای قوه قضاییه استان اصفهان با اشاره به تحلیف جمعی از کارآموزان اظهار کرد: همه شغل ها و مناسب شریف است اما بعضی از مشاغل خطیر است و به خاطر حرمت برخی از مناسب ورود به آن تشریفات خاصی دارد و قضاوت اینگونه است.
معاون منابع انسانی دادگستری استان اصفهان با اشاره به جایگاه رفیع قضاوت تصریح کرد: کسانی امروز که تحلیف می شوند و سوگند  یاد می کنند هم مفواد این سوگوند مهم است و همچنین استمرار و یادآوری آن اهمیت دارد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود افزود: وقتی صحبت از قضاوت می شود اینگونه به نظر می آید که قاضی و محکمه و دادسرا و دادگاه اما اینگونه نیست و قضاوت عرصه بسیار مبسوطی است.
سجودی با بیان اینکه قاضی اخرین زنجیره یک پرونده قضایی است، گفت: قضاوت یک مجموعه است و بازیگرانی دارد که اگر این بازیگران نقش خود را درست ایفا نکنند خروجی که تحقق عدالت است محقق نمی شود.
سیدرضاسجادی ادامه داد: در اعتماد سازی بین جامعه وکالت و قضاوت که زیر چتر واحد باشد با جامعه مشکلات وجود دارد و فاصله داریم که اگر بتوانیم این فاصله را کم کنیم و به جایی برسیم که مردم برای طرح دعوی خود را ملزم بدانند که ابتدا به وکیل مراجعه کنند و اعتماد کنند؛ اما متاسفانه در این قسمت با مشکل رو به رو هستیم.

وی با اشاره به تورم پرونده ها در دستگاه های قضاییه گفت: با این حجم نباید در حوزه ورود و فعالیت وکلا مشکلی داشته باشیم.

معاون منابع انسانی دادگستری استان اصفهان ادامه داد: امروز ناراحتیم که علی رغم زحمات زیادی که کشیده می شود، شاکی، متهم، خواهان و خوانده ابراز رضایت قلبی را از سیستم ندارد و بخش اعظم آن به این بر می گردد که مردم به سمت نگاه تخصصی حوزه دادگستری و قوه قضائیه نیآمدند.
سید رضا سجودی گفت: اگر بخواهیم قضاوت درستی داشته باشیم هیچ وقت قوه قضاییه به تنهایی نمی تواند این وظایفی را انجام دهد و نیاز است با کمک جامعه و با نقش فعال کسانی که در تحقق عدالت و شناخت حقیقت به قضات کمک می کنند، اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه منویات آیت الله رئیسی در سند ارتقا یافته تحول قضایی کاملاً مشخص است و مدتی است همه دادگستری ها روی آن کار می کنند،  گفت: در قسمت وکلا دیده شده است که مردم تا جایی که می شود بتوانند دعاوی و شکایات خود را از این طریق ورود پیدا کنند و امیدواریم با کمک یکدیگر ارتقا فرهنگ مراجعه به وکیل را بیش ار پیش تقویت کنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد