صفحه اصلی » سیاسی » روزهای پرترافیک در اصفهان؛ معاون روحانی هم قصد سفر به نصف جهان پیدا کرد/ جذب اعتبارات برای فراهم کردن زمینه سفر

روزهای پرترافیک در اصفهان؛ معاون روحانی هم قصد سفر به نصف جهان پیدا کرد/ جذب اعتبارات برای فراهم کردن زمینه سفر

روز گذشته جلسه ای با حضور معاون استاندار اصفهان به منظور بررسی میزان پیشرفت پروژه ها و جذب اعتبارات برگزار شد تا مقدمات کار برای دعوت از معاون رییس جمهوری به استان فراهم شود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۹ - شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الله غلامی،  در جلسه هماهنگی اعلام پروژه های ملی و استانی اصفهان برای سفر معاون رییس جمهوری به منطقه با تاکید به افتتاح پروژه های آبی اظهار داشت: جلسه امروز به منظور بررسی میزان پیشرفت این پروژه ها و جذب اعتبارات برگزار شد تا مقدمات کار برای دعوت از معاون رییس جمهوری به استان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه بیشتر پروژه ها در سه محور مسکن، راه و آب است، افزود: چهار هزار و ۱۵۰ واحد مسکونی در استان در دولت دکتر روحانی در دست اقدام بود که سه هزار واحد آن سهم محرومان و یک هزار و ۱۵۰ واحد دیگر در اختیار کمیته امداد است که مسائل آنها در نشست امروز پیگیری شد.

معاون استاندار اصفهان تصریح کرد: همچنین عملیات اجرایی سه هزار واحد مسکونی مربوط به بنیاد مسکن است که برخی از آنها در مرحله آغاز عملیات، برخی در حد سفت کاری و بخشی هم آماده افتتاح است

وی اضاله کرد: از تعداد مزبور یک هزار و ۸۱۰ واحد آن تا آخر خرداد قابلیت افتتاح دارد که ۲۰۰ واحد را قرار است با حضور آقای نوبخت افتتاح کنیم.

وی ادامه داد: در بخش کمیته امداد نیز از یک هزار و۱۵۰ واحد در دست اقدام، ۹۱۶ واحد عملیات اجرایی آنها آغاز و ۲۰۰ واحد آن آماده بهره برداری است که با حضور معاون اول رییس جمهوری افتتاح خواهد شد.

غلامی تصریح کرد: ما در بخش تعهدات مسکن محرومان و کمیته امداد، پیشرفت بسیار خوبی داشته ایم که بزودی به سرانجام می رسد.

وی در باره پروژه های حوزه راه نیز اظهار داشت: اعتباراتی را آقای نوبخت به طرح هایی در محور اردستان، زواره و راه های روستایی اختصاص داده بود که در شهرستان اردستان توسط اداره راهداری، حمل و نقل جاده ای و راه و شهرسازی، انجام شده و آماده بهره برداری است.

معاون استاندار اصفهان اضافه کرد: همچنین اعتباراتی برای کمربندی خوانسار اختصاص یافته بود که جذب شده و از ۱۹ کیلومتر این محور، هفت کیلومتر آن آماده بهره برداری است.

وی بیان داشت: همچنین به تونل خوانسار_ محور بوبین و میاندشت اعتباراتی تخصیص یافته بود که تونل خوانسار تا آخر خرداد تمام می شود.

غلامی در باره طرح مترو شهر بهارستان نیز گفت: به آقای نوبخت قول داده بودیم که این پروژه را در سه ماهه سال ۱۴۰۰ آماده بهره برداری کنیم و قرار بر این شد که تا آخر خرداد جاری ریل گذاری آن، آماده تحویل شود که درواقع یکی از کارهای مهم استان است.

وی همچنین افزود: در باره آزادراه شرق اصفهان نیز قرار شد بعد از قطعه های اول و دوم، ۹ کیلومتر قطعه سوم تا یک ماه آینده اقتتاح شود که در این خصوص حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته ایم که هنوز تخصیص نیافته است که با سفر آقای نوبخت، آن را هم پیگیری می کنیم.

معاون استاندار اصفهان تاکید کرد: اعتباراتی را برای طرح آبرسانی گوهرنگ سوم نیاز داریم زیرا تونل آن آماده بهره برداری است و اگر تونل به بهره برداری برسد باید ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار بابت تملک اراضی سَد اختصاص یابد که با حضور آقای نوبخت محقق می شود.

وی بیان داشت: سد سرداب، دیگر پروژه استانی است که به ۷۰ میلیاد تومان اعتبار نیاز دارد که باید آن را از معاون اول رییس جمهوری مطالبه کنیم.

غلامی افزود: بحث تملک اراضی پشت سد در جلسه امروز مطرح و قرار شد این پروژه ها برای نیمه اول خرداد آماده افتتاح و بازدید شود.تعداد بازدید:۳۵

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد