صفحه اصلی » اجتماعی » دخالت اعضا شوراها در امور شهرداری نارضایتی ایجاد می کند

فرماندار تیران و کرون:

دخالت اعضا شوراها در امور شهرداری نارضایتی ایجاد می کند

فرماندار تیران و کرون گفت: دخالت اعضا شوراهای اسلامی شهر و روستا در امور شهرداری و دهیاری نارضایتی ایجاد می کند و خلاف وظایف آن ها است.

تاریخ انتشار: ۱۶:۲۱ - شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ مجید حججی روز شنبه در جلسه‌ آموزشی داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای تیران‏، رضوانشهر و عسگران به رعایت قوانین و مقررات اشاره و اظهارکرد: حضور در جلسات شورا و ارائه طرح و بررسی لوایح شهرداران و دهیاران مهمترین وظیفه این افراد است.

وی ادامه داد: برخی از اعضای شوراهای شهر و روستا فراتر از وظایف قانونی خود و به صورت خودسرانه و گاها برای تبلیغات در امور مدیریتی شهرداری و سایر وظایف ادارات منطقه دخالت می کنند که این موضوع تخلف و مورد نارضایتی است.

فرماندار تیران و کرون با اشاره به اینکه عدم حضور در جلسات شوراهای اسلامی موجب سلب عضویت می شود، تصریح کرد: برخی از اعضای شوراهای اسلامی شهر و یا روستا حضور منظم در جلسات ندارند و این خلاف مقررات است و بر اساس آیین نامه موجب سلب عضویت خواهد شد.

وی با بیان اینکه نباید از اعتماد مردم سواستفاده کرد یادآورشد: بررسی لوایح و پیشنهادات شهرداری برای توسعه شهری لازم است و اعضای شوراهای اسلامی با مطالعه و نیاز سنجی قادر به ارائه لایحه باشند.

حججی خاطرنشان کرد: استفاده از خرد جمعی و بهره گیری از نظرات کاندیدهایی که رای نمی آورند در ادامه مسیر لازم است و نباید منتخبان نسبت به سایر افراد بی توجه باشند بلکه تعامل و همکاری و مشاوره در تداوم مسیر کارساز است.

وی بر مطالعه قوانین توسط نامزدهای انتخاباتی تاکید کرد و اظهارداشت: شناخت واقعیت ها و شرح وظایف باعث می شود که قول وعده خلاف برای تبلیغات به مردم داده نشود و در ادامه مسیر نیز از حق و حقوق مردم دفاع شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد