صفحه اصلی » اجتماعی » شاکیان 130 میلیارد ریال از طلب خود را برای آزادی زندانیان بخشیدند

شاکیان 130 میلیارد ریال از طلب خود را برای آزادی زندانیان بخشیدند

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اصفهان گفت: شاکیان همزمان با ماه مبارک رمضان 130 میلیارد ریال از طلب خود را برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد بخشیدند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۳ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۲

محمود ضیایی فرد در گفتگو با صاحب نیوز با اشاره به اقدام خاص خیران و مردم استان اصفهان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد گفت: در یک ماه مبارک رمضان خیرین‏، شاکیان و همکاری قضات در صدور حکم اعسار باعث شد که 137 زندانی جرایم غیرعمد استان اصفهان آزاد شوند.

وی مجموع کل این دسته از زندانیان را 859 نفر اعلام کرد و افزود: 26 نفر از این افراد خانم و مابقی مرد هستند که با کمک خیرین‏، گذشت شاکیان و صدور حکم اعسار زمینه آزادی آنان فراهم شد.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اصفهان ادامه داد: عموم مردم، موسسات و شرکت های بزرگ صنعتی در این یک ماه افزون بر 212 میلیارد و 400 میلیون ریال برای این امر خیر هدیه کردند و شاکیان نیز از 130 میلیارد ریال طلب خود گذشتند.

وی یادآورشد: ستاد دیه نیز برای این امر 137 میلیارد ریال کمک کرده که با حکم اعسار دادگاه مجموعا زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در این یک ماه فراهم شد.

ضیایی فرد با اشاره به اینکه هر ماه به نیت امام رضا(ع) هشت زندانی جرایم غیرعمد استان اصفهان آزاد می شوند‏، اظهارکرد: این برنامه با نیت خیر خیرین و همراهی مردم همراه بوده و سه برابر آمار موجود سبب آزادی زندانیان شده و این نیت همزمان با حضور رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور اجرا و زمینه آزادی 24 نفر فراهم شد.

وی کل بدهی این افراد را نزدیک به 64 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: شاکیان در این موضوع نیز نیمی از طلب خود را بخشیدند و خیرین نیز 17 میلیارد ریال آن را متعهد و مابقی بر اساس تعهد خود زندانیان پرداخت می شود.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اصفهان انجام چنین اقداماتی را فرصتی برای رفع مشکل زندانیان و خانواده های آنان بیان کرد و گفت: همسر و فرزندان این زندانیان زندگی سختی را سپری می کنند و کمک به آزادی آن ها و رفع بخشی از معیشت این قشر لازم است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد