صفحه اصلی » اجتماعی » ذخیره شش روزه خون در استان اصفهان/ قبل از اهدا خون چه غذاهایی بخوریم؟

ذخیره شش روزه خون در استان اصفهان/ قبل از اهدا خون چه غذاهایی بخوریم؟

مدیر روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان اصفهان گفت: در حال حاضر وضعیت ذخیره خون استان اصفهان مطلوب است و برای شش روز ذخیره خون داریم.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۵ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۲

لطفعلی جعفری در مورد وضعیت ذخیره خون استان اصفهان در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت ذخیره خون استان اصفهان مطلوب است و برای شش روز ذخیره خون داریم.

مدیر روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان اصفهان عنوان کرد: خون و فرآورده های خونی یک بافت زنده هستند، تاریخ مصرف دارند و در مدت مشخصی باید استفاده شوند.

جعفری بیان کرد: از مردم استان و مخصوصا شهر اصفهان دعوت می کنیم روزانه و مستمر برای انتقال خون به مراکز اهدای خون مراجعه کنند که ما نیز بتوانم پاسخگو نیاز مراکز درمانی استان باشیم.

وی افزود: مرکز جامع اهداکنندگان خون واقع در میدان خواجو روزانه از ساعت ٧:٣٠ الی ١٨:٣٠ و روزهای پنج شنبه ٧:٣٠ الی ١٧:٣٠ بعدازظهر، مرکز اهدای خون عاشق اصفهانی ٨ الی ١٢، مرکز اهدای خون شاهین شهر روزهای زوج ٨ الی ١٢، مرکز اهدای خون زرین شهر واقع در بلوار معلم روزهای سه شنبه ساعت ٨ الی ١٢ و مرکز اهدای خون نائین روزهای زوج از ساعت ٨ الی ١٢، میزبان مراجعه کنندگان است.

لطفعلی جعفری ادامه داد: مرکز اهدای خون نجف آباد همه روزه از ساعت ٧:٣٠ الی ١۴، مرکز اهدای خون خوانسار شنبه تا پنج شنبه از ساعت ٧:٣٠ الی ١٣، مرکز اهدای خون گلپایگان شنبه تا پنج شنبه ٨ الی ١٢، مرکز اهدای خون کاشان شنبه تا پنج شنبه ٧:٣٠ الی ١۴ و مرکز اهدای خون شهرضا همه روزه ٧:٣٠ الی ١۴ خونگیری می کنند.

رئیس روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان اصفهان اذعان کرد: افرادی که برای اهدای خون به مرکز مراجعه می کنند باید شام خوب و مقوی خورده باشند همچنین صبحانه خورده به مرکز مراجعه کنند.

جعفری خاطر نشان کرد: بهتر است مراجعه کنندگان شب قبل و صبح روزی که برای اهدای خون به مرکز مراجعه می کنند از خوردن غذای چرب پرهیز کنند.

وی افزود: همچنین پیشنهاد می کنیم مراجعه کنندگان شب قبل از اهدای خون استراحت کرده و خواب خوبی داشته باشند و همراه با کارت ملی و در سلامت کامل به مرکز مراجعه کنند.

لطفعلی جعفری در خصوص سلامت مراجعه کنندگان گفت: پزشک مرکز، مراجعه کنندگان را معاینه و مشاوره می کند، فشار بدنشان را می گیرد و در صورت صلاحدید پزشک مرکز، خونگیری انجام می شود.

مدیر روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان اصفهان با اشاره به وضعیت کرونا اظهار کرد: مرکز اهدای خون هرروز و هرساعت استریل می شود و نگرانی برای مراجعه کنندگان وجود ندارد چرا که دستورالعمل های بهداشتی کاملا رعایت می شود.

جعفری در پایان بیان کرد: همچنین فاصله اجتماعی بین مراجله کنندگان رعایت می شود و مراجعه کنندگان باید ماسک زده باشند و در صورت نداشتن ماسک، از طرف مرکز ماسک در اختیارشان قرار می دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد